X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кровоносні судини

Завантажити презентацію

Кровоносні судини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роботу виконала учениця 9-А класу Данільченко Віталія

Слайд 2

Кровоносні судини- це складові серцево-судинної системи, які забезпечують транспорт крові до усіх органів тіла людини, забезпечуючи обмін речовин між кров'ю та навколишніми тканинами. Ангіологія – розділ медицини, що займається вивченням кровоносних та лімфатичних судин.

Слайд 3

Кровообіг - процес постійної циркуляції крові в організмі, що забезпечує його життєдіяльність. Кровоносну систему об'єднують із лімфатичною системою в кардіоваскулярну систему.

Слайд 4

Артерії - це міцні, еластичні судини. Їх стінки в основному утворені пружною м'язовою тканиною. Артерії несуть кров від серця до органів і тканин. Найбільша артерія в організмі людини - аорта.

Слайд 5

В артеріях кров рухається під великим тиском, який вони витримують завдяки будові своїх стінок. Стінка складається з трьох шарів різних тканин: внутрішнього (епітеліальна тканина), середнього (м’язова тканина) та зовнішнього (сполучна тканина). Артерії розгалуджуються і переходять в артеріоли, а потім в капіляри.

Слайд 6

Вени - кровоносні судини, якими кров рухається до серця. Вони формують венозну систему судин, яка є частиною серцево-судинної системи. Всередині вен знаходяться кишенькові клапани, які перешкоджають зворотному току крові.

Слайд 7

У венах кров рухається із малим тиском, тому їх стінка хоч і складається з трьох шарів, але вони набагато тонші і саме із-за м’язового шару. Вени розгалуджуються і переходять в венули, а потім в капіляри.

Слайд 8

Капіляри - найдрібніші кровоносні судини тіла. Вони утворюють величезну розгалужену мережу трубочок, що з'єднують артерії з венами, і забезпечують безупинну циркуляцію крові по всьому тілу.

Слайд 9

На малюнку зображені артерії, вени та капіляри, якими рухається кров по організму людини.

Слайд 10

Слайд 11

Судини кровоносної системи утворюють два кола кровообігу: мале і велике.

Слайд 12

Мале коло кровообігу обмиває легені. Воно починається із правого шлуночка легеневим стовбуром, який розгалужується на дві легеневі артерії, по яких венозна кров доходить до капілярів легень (в альвеоли). Тут відбувається газообмін: кров вбирає кисень, вивільняє вуглекислий газ, який виводиться з організму разом з видихуваним повітрям. Від легень по чотирьох легеневих венах артеріальна кров повертається в ліве передсердя. Мале коло кровообігу починає функціонувати після народження.

Слайд 13

Слайд 14

Велике коло кровообігу обмиває кров’ю практично всі органи, крім легень. Воно починається із лівого шлуночка аортою, яка має вигляд дуги. Аорта розділяється на артерії які доносять кров до більшості органів. Артерії розділяються на дрібніші артеріоли, які сполучені з капілярами. Через стінки капілярів здійснюється газообмін - кров віддає кисень і поживні речовини, вбирає вуглекислий газ і продукти життєдіяльності. З капілярів кров поступає у венули, які зливаючись утворюють крупніші вени. Закінчується найбільшими венами - верхньою і нижньою порожнистими, які приносять венозну кров до правого передсердя.

Слайд 15

Слайд 16

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія