X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Кімнатні рослини

Завантажити презентацію

Кімнатні рослини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Формувати й розвивати вміння розпізнавати рослини; визначати пристосованість рослин до місцезростань (вологих і сухих, освітлених і затінених), користуватися довідниками, складати паспорт; розвивати художньо - естетичні смаки; виховувати патріотичні почуття, прагнення до охорони природи, примноження її багатств.

Слайд 3

Якби я був рослиною, то був би……

Слайд 4

Не заливайте їх. Надайте їм спокій. Змиріться з неминучою втратою деяких рослин. Створіть їм вологе середовище. Вчасно приймайте необхідні міри. Групуйте рослини. Навчіться пересаджувати. Робіть правильний вибір. Придбайте необхідний інвентар. Правильно доглядайте за кожною рослиною.

Слайд 5

. Запитали ми лелеку, що літав в краї далекі: — Що ти бачив, де ти був? Чи про Африку ти чув? — Я чимало мандрував та до Африки літав. Бачив гори, і долини, і засніжені вершини, джунглів зарості, ліани, і пустелі, і савани. Повноводні бачив ріки, і озера невеликі. А ще бачив гарні сни: як діждуся я весни, і на крилах в Україну понад морем я полину.

Слайд 6

Африка – другий за розміром материк на Землі (від латинської «африкус» - без морозний, той, що не знає холоду). Африка – найтепліший материк, тому що майже весь лежить у жаркому поясі. Природа Африки дуже різноманітна. На північному сході розкинулись родючі долини, там протікає найдовша в світі річка Ніл, у водах якого плавають величезні крокодили. На півночі тягнеться пустеля Сахара, найбільша в світі. В окремих африканських країнах роками не випадає жодної краплини дощу, а в інших щодня бувають зливи.

Слайд 7

Африка – батьківщина цінних культур: буряка, цибулі, капусти, кавуна, які розповсюдилися по всьому світу. Африканські какао, кава, цитрусові, банани, ананаси користуються попитом у багатьох країнах.

Слайд 8

Поміж високої слонової трави, яка досягае 3 метрів, ростуть невисокі дерева. Типовим деревом саван, є баобаб. В савані ростуть також мімоза та різноманітні пальми – віяльна, фінікова, пальма дум. баобаб мімоза пальма

Слайд 9

Поширення Батьківщина -Африка, в природних умовах росте в напівпустелях Африки й Індії. Ботанічні характеристики Коренева система — мичкувата. Стебло дерев'янисте, кільчасте. Листки зелені, соковиті, чергові, мечовидно-видовжені, м'ясисті, з восковим нальотом і шипуватим краєм. Квіти оранжеві, зібрані в китицю на високих квіткових стрілках. Плід - тупогранна майже циліндрична коробочка. Насіння - сірувато-чорне, нерівномірно тригранне. Напрями використання В медицині використовують розвинені листки і сік із них як послаблюючий та жовчогінний засіб, при послабленні зору, хронічному гастриті зі зниженою кислотністю, гострому риніті, закапуючи в ніс для підвищення стійкості організму проти інфекційних захво рювань, із метою лікування опіків, гнійних ран, лишаїв, трофічних виразок, туберкульозу. Рослина має бактерицидні й бактеріостатичні властивості. Біологічні особливості Багаторічна вічнозелена, теплолюбива рослина, що розмножується молодими пагонами або верхівками стебел. Лікарські рослини Алое деревовидне Алоэ древовидное Aloe arborescens Синоніми: Столітник Родина: Лілійні

Слайд 10

Слайд 11

Найзагадковішим материком на сучасній карті світу є Південна Америка. Понад третину його території займає зелена пляма Амазонії. Щороку тут продовжують відкривати не тільки нові види рослин, тварин, комах, а й нові племена індійців, які живуть ще як первісні люди. Тут знаходяться найвищі на Землі вулкан і водоспад, найсухіша пустеля і найповноводніша річка Амазонка.

Слайд 12

Цей материк є батьківщиною картоплі, помідорів, кукурудзи, арахісу, бавовни й ананасу.

Слайд 13

Сейба Какао Динне Червоне

Слайд 14

Виткі ліани обвивають стовбури дерев. На деревах безліч епіфітів, серед них гарні орхідеї з дивовижними квітками. У трав'яному покриві багато папоротей. У тихих заводях річок росте  велетенське латаття — вікторія-регія, листя цієї рослини досягає 2 м. у діаметрі. орхідея Вікторія-регія ліана папороть кактус

Слайд 15

В непролазних хащах бразильських джунглів росте незвичайна ліана. Це – монстера. Насіння монстери заносять на дерева птахи, і там, на корі, оточене моховинням, воно проростає. Спочатку монстера росте повільно спускаючи донизу, як мотузки, своє повітряне коріння. Біля ґрунту це коріння загинається і випускає багато бічних корінців. Цим корінням прямо до листя піднімається вода, і коли корінь перерізати, то з нього поллється водяниста рідина. Монстера – типова ліана бразильських лісів. Її в’юнке зелене стебло з темними плямами, слідами опалого листя, нагадує змію. Якщо пильно розглянути під мікроскопом краї листя монстери, то можна помітити біля закінчення жилок спеціальні отвори – водяні продихи, крізь які видушується великими краплинами вода. Тому не сідайте в похмуру погоду під велике листя монстери, - навіть у кімнаті ви ризикуєте потрапити під дощ. Ця рослина, як барометр, може передбачити дощову погоду за добу. Монстера делікатесна Monstera deliciosa Родина: Ароїдні Батьківщина: Тропічна Америка

Слайд 16

Азія - найбільша частина світу, утворює разом з Європою материк Євразію. Слово “Азія” означає “ схід “ , там багато гір і звідси до нас прийшли примула та бегонії.

Слайд 17

цикламен примула Якщо піднятись вище вгору, стане прохолодніше, зникнуть ліси, з”являються луки.Тут можемо зустріти примулу та цикламен.В Азії це перші весняні квітки, ними прикрашають будинки.Тому ці рослини пристосовані до прохолодного повітря, їх не треба поливати. За гарного догляду цикламен може жити 25 - 27 років.

Слайд 18

Фіалка триколірна Родина: Геснерієві (Gesneriaceae) Підтип: Однорічні Біологічна група: Зимуючі Ботанічний клас: Дводольні Загальна характеристика Морфологічна будова рослини Стебло пряме, розгалужене, висотою 10-45 см. Листки чергові, городчасто-зубчасті, дрібноопушені, нижні - яйцевидні, черешкові; середні й верхні - широколанцетні, сидячі, з перистороздільними прилистками. Корінь стрижневий. Суцвіття-квітки неправильні. Біологічні особливості Життєздатність у грунті 6 років. У рік достигання насіння не проростає, перебуваючи в стані спокою 6-8 місяців. Глибина проростання- сходи з"являються з глибини не більше 4-5 см у квітні - вересні, літньо-осінні перезимовують і наступного року закінчують цикл розвитку.

Слайд 19

Слайд 20

Підготуватися до тематичного оцінювання, питання на сторінці 216.

Слайд 21

Я дізнався ... Я навчився ... Я зрозумів, що можу ... Мені сподобалося ... Для мене стало новим ... Мене здивувало ... У мене вийшло ...

Слайд 22

Ми все зробили дуже гарно. Робота ця пройшла не марно. Ви молодці! Бажаю всім Добробуту у кожній дім.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія