X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гвоздика

Завантажити презентацію

Гвоздика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гвоздика (фузеріозне в"янення, сіра гниль, гетеромпоріоз, септоріоз, альтерналіоз, аскохітоз)

Слайд 2

Гвоздика(Dianthus)- рід багаторічних рослин родини Гвоздичні Родова латинська назва Dianthus походить від грец.  δῖος — божественний  і грец. ἄνθος — квітка

Слайд 3

Ботанічний опис Багаторічні трави і напівкущі з лінійним або лінійно-ланцетоподібним листям. Квітки одиночні або по 2—3 на кінцях гілочок. Чашечка циліндрична або циліндрично-конічна, з численними поздовжніми жилками і (1) 2—4 (5) парами лускоподібний, черепицеподібно налягаючих приквітків. Пелюсток п'ять, з довгими нігтиками і зубчастим, торочкуваті розсічені, відгином зрідка цілісним. Тичинок десять. Стовпчиків два. Плід — циліндрична коробочка, сидяча або на короткому карпофорі, одногніздна, що розкривається чотирьма зубцями. Насіння численне, сплощене, овальне, чорного кольору, дрібно-тупобугорчате. Більшість видів роду легко гібридизують між собою.

Слайд 4

Фузаріозне в’янення Шкідливе і небезпечне захворювання, яке вражає багато квіткових рослин від початку сходів і до кінця вегетації. В’янення починається з нижніх листків. Стебла корічневіют і покриваються рожевим нальотом — спороношенням гриба. При розрізі стебла ,можна бачити потемнілі судини. Коріння уражених рослин стають ламкими і кришаться. Основним джерелом інфекції є грунт. Зустрічається три типи фузаріозного вянення гвоздики: в’янення з поступовим відмиранням рослин, загнивання коренів і стебел.

Слайд 5

Сіра гниль Поширеною хворобою гвоздики є загнивання коренів, або сіра (шейковая) гниль. Коріння часто загнивають в стадії проростання і розгортання проростків. Такі рослини також обробляють розчином сірчистих сполук. Іноді гвоздики гинуть повністю. Це може бути від іржі і внаслідок пошкодження коренів проволочниками, але найімовірніше від шейковой гнилі. Все пожовклі ділянки рослини з першими ознаками захворювання вирізають, а рани зав'язують мачулою.

Слайд 6

Гетероспоріоз Вражає всі надземні органи гвоздики. Проявляється на листках і стеблах у вигляді округлих, спочатку темно-коричневих, потім светлішають в центрі плям з темно-червоною або майже чорною облямівкою і з явно вираженою зональністю. При сильному ураженні наступає загибель рослин. Розвитку хвороби сприяють загущення посадка і надмірний полив. Джерелом інфекції можуть служити насіння, тому збір їх проводять тільки зі здорових рослин. Гриб зберігається на рослинних рештках, у грунті і на гвоздиці торішньої посадки.

Слайд 7

Септоріоз Викликається грибами роду Septoria . Появі хвороби сприяє недостатнє освітлення, застійне повітря, недолік азоту. На листі розвиваються округлі темно-коричневі плями діаметром 0,5-2 см, різко обкреслені, з більш світлою зоною по краю. Плями часто зливаються. Уражене листя засихає і відмирає, починаючи з нижньою частиною. Рослини погано квітнуть.

Слайд 8

Альтернаріоз При ранньому ураженні бутони не розпускаються і висихають, при більш пізньому вони розпускаються однобоко, утворюючи потворні квітки. На поверхні уражених тканин з'являється оливково-чорний наліт, що складається з конидиеносцев і суперечка гриба. Збудником його є гриби роду Аltеrnагiа, викликають плямистість. Хвороба проявляється на бутонах, листках і стеблах у вигляді чорного бархатистого нальоту. На стеблах в місцях ураження відбувається омертвіння тканин, яке призводить до загнивання і загальному в'янення рослин.

Слайд 9

Аскохітоз Грибне захворювання, інфекція зберігається на рослинних рештках. Проявляється на листках у вигляді округлих плям сірувато-бурого кольору. З часом плями зливаються і підсихають, на них утворюються дрібні коричневі плодові тіла гриба.

Слайд 10

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія