X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гриф

Завантажити презентацію

Гриф

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ГРИФ

Слайд 2

Грифи - підродина хижих птахів родини яструбових. Довжина тіла 95-114 см. Голова і шия вкриті тільки коротким пухом для захисту від забруднення при поїданні нутрощів трупів. Крила широкі, пристосовані до тривалого ширяння в пошуках падалі - основної їжі більшості грифових. Ноги придатні лише для ходьби і бігу, носити здобич може тільки бородань.

Слайд 3

Грифи дуже великі птахи. Маса самок до 7,5, самців до 6,5 кг, іноді навіть більше. Дорослі птахи темно-бурі, комір навколо шиї і пух на шиї - світло-бурі. У молодих птахів все оперення, в тому числі і шия, темно-бурі. Поширені грифи в Південній Європі, Північній Африці, Передній і Центральній Азії. В областях України - рідкісні залітні птахи. Улюблені місця перебування - верхня межа лісу у високих гірських пасмах.

Слайд 4

У природі грифа легко визначити за розмірами, темним забарвленням оперення та характерним силуетом у польоті: широкі крила, втягнута голова, короткий клиноподібний хвіст. Грифи довго ширяють високо в повітрі, роблячи широкі кола. Помітивши поживу, круто і швидко пікірують з висоти з гучним шумом крил. Голос - шипіння і хрипле каркання.

Слайд 5

Грифи живляться трупами різних свійських і диких тварин, переважно великих. Відомо поїдання трупів собаки, кішки, косулі, оленя й різних свійських копитних тварин. При поїданні падла гриф віддає перевагу м'ясу, разом з яким їсть шкіру й шерсть. У невеликій кількості їсть і кістки. Як і всі некрофаги, багато п'є. Розшукує падло, невтомно і високо ширяючи великими кругами і користуючись, очевидно, дуже гострим зором. Тривалий час може лишатися без їжі.

Слайд 6

Грифи також належать до корисних і рідкісних птахів. Охороняються Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори, Боннською та Бернською конвенціями. Вид внесений до Червоного списку Міжнародного Союзу Охорони Природи, Європейського червоного списку та Червоної книги України (1994, 2009).

Слайд 7

Грифи гніздяться рано. Уже в двадцятих числах березня, а можливо й раніше. Гнізда завжди на деревах, вимощені травою, шерстю, дрібними гілочками. Насиджують яйця обидва птахи. Пташенята лишаються в гнізді дуже довго, протягом 3,5-4 місяців, вилітають у серпні або навіть у вересні.

Слайд 8

Своє величезне гніздо грифи будують на міцних сучках вікових дерев. У кладці - одне яйце, яке обоє батьків насиджують майже два місяці. Період відкладання яєць триває з початку березня до початку квітня. Пташенята з’являються в травні і залишають гніздо в серпні –вересні.

Слайд 9

Зелений: Можливі місця гніздування; Сучасні місця гніздування; Реінтродікція в процесі. Блакитний: Сучасні місця зимування. Темно-сірий: Колишні місця гніздування; Ймовірні колишні місця гніздування.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія