X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гіппеаструм

Завантажити презентацію

Гіппеаструм

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Представники роду гіппеаструму є багаторічними цибулинними рослинами. Цибулина гіппеаструму складається з короткого, потовщеного стебла і зімкнутих замкнутих лусок. Цибулина округла або округло-конічна, іноді здавлена, з боків сидять дочірні цибулинки. Розмір цибулини коливається в залежності від виду від 5 до 10 см в діаметрі. У верхній частині цибулина звужується і переходить в шийку 2,5-3 см довжини.

Слайд 3

Денце цибулини округле або овальне, плоске, покрите бурою відмерлою тканиною, з пучком шнуровидних коренів. У молодих цибулин денце ледь помітно, але у старих цибулин воно видається на 1,5-2 см. Внаслідок руйнування нижніх лусок денце оголюється і збільшується його довжина. Одночасно з нижньої сторони денця відбувається шелушіння мертвих тканин, тому денце іноді не досягає надмірної довжини, за винятком великих цибулин.

Слайд 4

Денце є основою вкороченого конусовидного стебла, до якого прикріплюються м'ясисті луски цибулини. Зовнішні луски зазвичай мертві, сухі, легко шелушаться. Під ними розташовані соковиті замкнуті луски, що чергуються з незамкнутими, в основі яких знаходяться суцвіття. Як правило, 10-12 зовнішніх лусок не мають листової пластинки, так як луски характеризуються більш тривалим терміном життя, ніж їх наземна асиміляційна частина. Наступні 8-12 лусок несуть зелені асиміляційні листя.

Слайд 5

Складається з придаткових коренів, які формуються по краю денця кільцем, нижче місця прикріплення цибулинних лусок, залишаючи центральну частину дінця вільною. Корені численні, м'ясисті, слабо розгалужені, діаметром 0,5-0,6 см, довжиною до 35 см. Старі корені поступово відмирають, і кільце коренів пересувається вище по стеблу.

Слайд 6

Листки лінійні, з верхнього боку жолобчасті, а з нижньої - нагнуті, з виступаючою середньою жилкою, що розташовується в два супротивних ряди. Довжина їх сягає 50-70 см, ширини 4-5 см.

Слайд 7

Квітка розташовується на квітконіжці 4,0-5,0 см довжини, бувають різного забарвлення: яскраво-червоні, темно-вишневі, рожеві, оранжеві, білі і пр. Оцвітина зрощена, венчіковідна, з 6 листочків, розміщених у два кола. Трубка оцвітини може бути дуже довгою (10-12 см) або зовсім короткою. Пелюстки Маточка Тичинки з пиляками

Слайд 8

Тичинок-6, спрямовані вони вниз, а потім загинаються догори. Тичинкові нитки тонкі, довгі, нерівної довжини. Пиляки хитні, 2,3-2,5 см довжини до розтину і 0,6-0,7 см після розтину. Пилок жовтий, рясний. Маточка ниткоподібна, трироздільна з лопатевим рильцем. Зав'язь нижня, з численними насінними зачатками.

Слайд 9

При досягненні статевої зрілості у гіппеаструма спостерігається строге чергування листків. Відрізок стебла, на якому сформувалося 4 листки і квітконіс складають цикл. Часто порушується черговість листя і обидва листи розташовуються з одного боку. За вегетаційний період таких циклів може бути два або три.

Слайд 10

Суцвіття, в поточному вегетаційному періоді з'являться над поверхнею і будуть цвісти лише після того, як листя відповідних періодів відімруть. Листя виходять з цибулини і досягають повного розвитку в короткий час, а суцвіття, що утворилися одночасно з ними залишаються всередині цибулини, продовжуючи повільно розвиватися.

Слайд 11

Квітконіс з'являється тільки з листям наступного року вегатаціі. Від формування квітконоса до його цвітіння проходить близько 18-20 місяців. За кількістю листя, що утворилися протягом вегетаційного періоду, можна точно знати, скільки залягало суцвіть в цьому році.

Слайд 12

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія