X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гаструляція

Завантажити презентацію

Гаструляція

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гаструляція – етап індивідуального розвитку організмів

Слайд 2

Гаструляція Гаструляція – це інтегрований процес міграції клітин, що призводить до різкого перерозподілу вмісту бластули. В результаті утворюються зародкові листки: Ектодерма (зовнішній) Ентодерма (внутрішній) Мезодерма (середній) Гаструляція є рядом морфогенетичних рухів, в результаті яких ектодерма, мезодерма і ентодерма переміщуються в місця, призначені для них відповідно до плану організації.

Слайд 3

Гаструляція Період гаструляції слідує за періодом дроблення. Зародок у цей процес називається гаструлою.

Слайд 4

Гаструляція Під час гаструляції клітини займають нове положення і набувають нових сусідів. У цей період встановлюється план будови багатошарового тіла тварини. Клітини, які в майбутньому утворюють ентодермальні і мезодермальні органи потрапляють всередину зародка, тоді як клітини, з яких виникнуть шкіра і нервова система, поширюються по його поверхні - органи ектодермального походження.

Слайд 5

Гаструляція Гаструляція, з якою пов'язано виникнення відмінностей в клітинах, зв'язана з експресією генів зародка. Диференціальну активність генів в процесі гаструляції відображають поняття: компетенції – здатність клітини диференціюватися в декількох напрямах. детермінації – стан, при якому клітина вже вступила на дорогу певної диференціації і знаходиться в самому його початку.

Слайд 6

Гаструляція При гаструляції спостерігається поєднання декількох основних типів рухів: інвагінація; інволюція; імміграція; деламінація.

Слайд 7

Гаструляція Інвагінація – є укручуванням ділянки клітинної стінки зародка подібно до того, як вдавлюється всередину м'яка стінка гумового м'яча, коли на нього натискують.

Слайд 8

Гаструляція Інволюція – при цьому відбувається укручування всередину зародка зовнішнього пласта клітин, що збільшується в розмірах, який поширюється по внутрішній поверхні клітин, що залишаються зовні.

Слайд 9

Гаструляція Імміграція – найбільш давнім способом гаструляції, відкритий І. І. Мечниковим у 1886 р. Імміграційна гаструла характерна для багатьох кишковопорожнинних. Вона розвивається унаслідок активного виселення частини клітин стінки бластули всередину бластоцеля.

Слайд 10

Гаструляція Деламінація виникає у випадках, коли дроблення закінчується утворенням бластули з невираженою або майже відсутньою порожниною (бластоцелем), наприклад, морули, в деяких кишковопорожнинних, спостерігається розщеплювання єдиного клітинного пласта на два більш менш паралельних. Кожна клітина шляхом мітотичного поділу розщеплюється і відшнуровується другий шар.

Слайд 11

Гаструляція Епіболія являє рух епітеліальних пластів клітин (зазвичай ектодермальних), які поширюються як одне ціле, а не індивідуально і оточують глибокі шари зародка. Тобто відбувається обростання дрібними клітинами анімального полюса більших, відстаючих в швидкості ділення і менш рухливих, клітин вегетативного полюса.

Слайд 12

Гаструляція Для зручності розгляду ходу гаструляції і її результатів в хордових весь процес умовно роздільний на 2 етапи: Ранній – спочатку єдиний пласт клітин бластули, реорганізуючись будь-яким з приведених вище способів, утворює два шари: зовнішній шар клітин - епібласт і внутрішній – гіпобласт. Пізній – утворюється мезодерма і комплекс осьових органів, а також позазародкові органи.

Слайд 13

Гаструляція Типи утворення мезодерми

Слайд 14

Гаструляція Причини й механізми гаструляції: Збільшення числа клітин за допомогою поділів Розтягнення поверхневих клітин ектодерми Конвергенція клітин краєвої зони бластули Поляризація клітин

Слайд 15

Гаструляція Скорочення поляризованих клітин Утворення колбовидних клітин Здібність клітин до амебоїдних рухів

Слайд 16

Таким чином, гаструляція – процес у ранньому зародковому розвитку багатоклітинних тварин, що приводить до утворення зародка з двошаровою, а в більшості тварин потім і тришаровою стінкою тіла. Гаструляція

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія