X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ембріотехнології. Клонування

Завантажити презентацію

Ембріотехнології. Клонування

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ембріотехнології. Клонування

Слайд 2

Мабуть, наймолодшим напрямком сучасної медицини можна вважати клітинні технології, в яких клітини є джерелом тих або інших необхідних чинників, наприклад пухлинних антигенів під час вакцинотерапії. Але використовувати клітину можна не тільки як джерело будь-яких субстанцій, а й для регенеративноїмедицини. Тут особливий інтерес викликають технології, засновані на стовбурових клітинах.

Слайд 3

Здатність до необмеженого поділу й перетворення на різні типи клітин (так звана плюрипотентность) робить їх ідеальним матеріалом для трансплантаційних методів терапії.

Слайд 4

ТЕРМІН «СТОВБУРОВА КЛІТИНА» (СК) БУВ УВЕДЕНИЙ У БІОЛОГІЮ О. О. МАКСИМОВИМ 1908 Р.

Слайд 5

На ранніх стадіях розвитку ембріона клітини неспеціалізовані. Вони отримали назву стовбурових (СК), тому що розташовані біля основи уявного стовбура генеалогічного дерева клітин, яке вінчає корона з різних спеціалізованих клітин. На відміну від звичайних клітин, приречених виконувати чітко визначені функції в організмі,

Слайд 6

СК у процесі розвитку мають можливість набувати спеціалізації. СК розмножуються шляхом поділу, як і всі інші клітини. Відмінність полягає в тому, що вони можуть ділитися необмежено, а зрілі клітини зазвичай мають обмежену кількість циклів поділу.

Слайд 7

ЗДАТНІ ДО ДИФЕРЕНЦІЮВАННЯ — ПРОЦЕСУ НЕОБОРОТНОЇ СПЕЦІАЛІЗАЦІЇ КЛІТИН.

Слайд 8

Потрапляючи в організм під час трансплантації, СК продовжують ділитися й самі знаходять місце, де їхня допомога найпотрібніша. Ця здатність СК отримала назву хоумінга. Отже, хоумінг — це здатність клітин до міграції в «потрібне місце» — «рідний» орган і тканину (у свою стовбурову нішу) або в ділянку ушкодження.

Слайд 9

Клонування — це метод розмноження статевороздільних істот (тварин і людей), з допомогою якого в нестатевий спосіб можна отримати новий організм, який буде генетично ідентичним до організму, що передбачається клонувати. Існують два різні шляхи, з допомогою яких можна досягнути клонування. 1. Перенесення ядра клітини суб’єкта, якого хочуть клонувати (дублювати). 2. Розщеплення ембріонів, тобто штучне проведення природного процесу формування ідентичних близнюків (або монозигот), який полягає в мікрохірургічному поділі ембріональних клітин на перших стадіях їхнього розвитку (до 14 днів після запліднення) на два або більше ідентичних ембріонів.

Слайд 10

ВІВЦІЯ ДОЛЛІ (27 ЛЮТОГО 1997 Р.)

Слайд 11

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. На яких процесах і властивостях організму засновані ембріотехнології? 2. Яким чином здійснюють клонування? 3. Для яких цілей можна використовувати ембріотехнології? 4. Навіщо людству треба розвивати технології клонування? 5. Які проблеми можуть виникнути в суспільстві у зв’язку з розвитком ембріотехнологій? 6. Які проблеми можуть виникнути в суспільстві у зв’язку з розвитком технологій клонування?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія