X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джміль

Завантажити презентацію

Джміль

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Дж-ж-жмелі

Слайд 2

Поширення Джмелі - перетинчастокрилі комахи середніх і великих розмірів; самка завдовжки від 13 до 28 мм, а самець - від 7 до 24 мм. У світі відомо близько 300 видів, які мешкають в Північній Євразії, Північній Америці, Північній Африці, а також у горах деяких інших регіонів.

Слайд 3

Особливості будови і фізіології Джмелі - холодостійкі комахи. Вони здатні, швидко і часто скорочуючи м'язи грудей, прискорено розігрівати своє тіло до необхідних 40 C. Це дозволяє їм вилітати рано вранці і збирати перший нектар, коли повітря ще не достатньо прогрілося, і дає джмелям певну конкурентну перевагу перед іншими видами комах.

Слайд 4

Відмінні риси джмелів від інших представників перетинчастокрилих: - задні гомілки самки зовні блискучі, поліровані, злегка вдавлені, по краях з довгими прямими волосками, які утворюють збірний апарат, так званий "кошик" для збору пилку; - шостий сегмент черевця самки не сплощений з боків; - черевце не підігнуте на вершині. Особливості будови і фізіології

Слайд 5

Укуси джмелів У джмелів, так само як і у бджіл, є отрута, але, на відміну від бджіл, джмелі жало в жертві не залишають.

Слайд 6

Самка джмелів Голова самки злегка подовжена, широко заокруглена на потилиці. Верхня губа прямокутна, жали сільноізогнутуі, при зближенні перекриваються, зовнішня їх поверхня з трьома опуклими борозенками, які відокремлюють базальну частину.

Слайд 7

Самець джмелів Голова самця трикутна або майже округла, з тонкою пунктировкой, яка особливо помітна на обличчі і тімені. Скапус дорівнює третині або половині довжини джгутика вусиків. Геніталії сильно хітинізовані, темно-коричневі.

Слайд 8

Гніздо джмелів Гніздо джмелі влаштовують у грунті, підстилці, дуплах, кинутих гніздах гризунів або птахів.

Слайд 9

Поведінка джмелів Джмелі - суспільні комахи. У них є поділ самок на великих, які плодяться, і дрібних безплідних робочих, що виконують усі основні роботи у гнізді. Зазвичай у великих джмелиних гніздах буває 100-200, іноді до 500 особин.

Слайд 10

Розвиток джмелів Личинкових стадій чотири. Личинки розвиваються від 10 до 14 днів, потім вони плетуть шовковий кокон, де будуть окуклюваться. Лялечка розвивається 14 днів. Разом розвиток всіх стадій триває 4-5 тижнів, в залежності від температури навколишнього середовища та достатку їжі.

Слайд 11

Екологічна роль та значення Джмелі мають господарське значення як запилювачі, їм належить велика роль в запиленні різноманітних польових рослин, особливо конюшини. Для запилення овочів у теплицях і оранжереях можуть бути використані джмелині сім'ї.

Слайд 12

Походження Скам'янілість джмеля - дуже рідкісна знахідка, оскільки такій великій комасі потрапивши в смолу, щоб повністю потім бути оповитим нею і затвердіти в бурштині дуже складно. Знахідки вказують на те, що Азія була місцем, де вперше з'явилися джмелі, і до цих пір в цій частині світу мешкає найбільша різноманітність джмелів. Ймовірно, вони поширювалися на захід Азії, через Європу в Північну Америку і зрештою - в Південну Америку.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія