Черешня
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Черешня або Вишня пташина - деревовидна рослина із родини Розові, до 10 м і вище, інколи зустрічаються дерева понад 30 м, наприклад, в лісах під Києвом. Вишня пташина - найдавніша із форм вишні. Вважають, що вона була відома уже за 8000 р. до н. е. в Анатолії та Європі - на території сучасних Данії та Швейцарії. черешня
історія назви Невелике містечко Керасунт між Фарнакією і Трапезундом прославилося вишнями. Саме там їх вперше зустріли римляни, давши назву «керасунтських плодів» - cerasi. Звідси італійське ciliega, французьке cerise, іспанське cereza, португальське cereja, німецьке Kirsche, англійське cherry, російське «черешня».
Характерною особливістю черешні є наявність пагонів двох типів: брахібласти і ауксібласти. Кора у молодому віці коричневого, червонуватого або сріблястого кольору, з численними смугами, тривалий час покрита коричневими сочевичками, а іноді може лущитися поперечними тонкими плівками. Пагони черешні
Черешневі Бруньки Для черешні характерні три типи бруньок: генеративні; вегетативні; змішані. Вони відповідно розміщуються на плодових і ростових пагонах.
Листок черешні Листя коротко загострені, обернено-яйцевидної, подовжено-яйцевидної або еліптичної форми, пилчасті, злегка зморшкуваті. Черешки з двома залозками біля основи пластинки, довжиною до 16 см.
Будова квітки черешні Будова квітки черешні традиційна для родини: вона правильна, 5-пелюсткова, тичинок безліч, маточка одна.
плід Плід - солодка, куляста або злегка серцеподібна чорна, жовта або червона кістянка, у дикорослих дрібніша, ніж у культурних, до 2 см в діаметрі. Плоди черешні мають до 17 % цукру та до 1,1 % органічних кислот Цвіте черешня в кінці березня - початку квітня, плодоносить з другої половини травня.
плід Плоди черешні містять органічні кислоти, цукри, (фруктозу, глюкозу), вітаміни С, А, B1, B2, Е, РР, мікроелементи (Fe), макроелементи (K, Ca, Mg та інші), пектинові речовини, а також антоціани – речовини із групи флавоноїдів. Плоди черешні високо ціняться за приємний солодкий смак. Їх використовують у свіжому вигляді; вони придатні також для різних видів переробки: отримання соків, компотів, плодового вина, варення та джемів.
Черешня-медонос Черешня - цінний квітнево-травневий медонос, що дає бджолам нектар, пилок-обніжжя і клей-прополіс. Медопродуктивність досягає 35 кг з гектара насаджень.
Черешня в медицині Сучасна медицина визнає за черешнею немало лікувальних властивостей. Завдяки багатому набору вітамінів та мікроелементів, черешня рекомендується як протинабряковий, судиннозвужуючий, жовчогінний, сечогінний засіб. Особливо корисна вона при ревматичних захворюваннях.
Схожі презентації
Категорії