X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Черепахи - ахи - ахи!

Завантажити презентацію

Черепахи - ахи - ахи!

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Черепахи - ахи-ахи!!!

Слайд 2

Черепахи - ряд плазунів, що існує протягом 220 млн. років. Включає близько 230 сучасних видів, які групують у 5 підрядів і 12 родин. Поширені в основному в тропічних та помірно кліматичних зонах майже по всій Землі. Живуть як у воді, так і на суходолі. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 3

Ця група тварин з‘явилась в тріасі. Можливо вони виникли безпосередньо від котилозаврів, найпримітивніших рептилій, хоча викопних решток, які підтверджують цю гіпотезу небагато. Але саме котилозаври найбільше підходять на роль еволюційного «зв’язуючого ланцюжка». Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 4

На відміну від своїх родичів змій, черепахи рідко служили об’єктом поклонінь та ніколи не навіювали особливого страху на людей. Рідко трапляються випадки із самцями морських черепах у шлюбний період, коли ті можуть плавців приймати за самок і хапати їх своїми великими сильними ластами. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 5

Тулуб черепах захований у панцир, який частково захищає голову, шию та кінцівки. Верхня його частина – карапакс - покриває спину та боки рептилії. Нижня частина або пластрон покриває черево. Панцир міцний настільки, що може витримати масу в 200 разів більшу за масу самої черепахи. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 6

Внутрішній шар панцира кістковий, а зовнішній утворений жорсткою роговою тканиною. Обидва шари складаються із великої кількості щільно прилягаючих одна до одної частинок. Кісткові елементи називаються пластинками, а рогові – щитками. Велика міцність панцира частково забезпечується тим, що межі між внутрішніми пластинками та зовнішніми щитками не співпадають. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 7

В міру збільшення розмірів черепахи по краях кожного щитка наростає рогова речовина. Якщо ріст переривається періодами сплячки, на щитках стають добре помітні річні кільця, які дозволяють оцінити вік особини. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 8

Шлюбний період починається із специфічних форм поведінки: самець штовхає самку, ніжно її покусує, а деякі види можуть голосно ворчати. Самці деяких черепах демонструють ніжні почуття особливим способом: пливучи задом наперед та приваблюючи за собою самку, вони погладжують або постукують її по морді довгими кігтями своїх передніх лап. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 9

Спарювання може відбуватися і на землі, і у воді. Статевий орган, який захований біля основи хвоста, витягується через отвір клоаки. Самки деяких видів черепах можуть довго зберігати сперму, тому одне спарювання дозволяє їм протягом декількох наступних років відкладати запліднені яйця. Кількість яєць з кожним роком зменшується, поки не буде отримана нова порція. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 10

Яйця черепах овальні або округлі, білі або майже білі. Самки закопують їх в грунт на глибину, яка не перевищує довжини задніх ніг, або ж ховають їх в купі гниючих рослин. Ці місця повинні добре освітлюватися. В рік буває одна кладка, але у деяких морських черепах може досягати семи за один сезон розмноження. Яєць у кладці в залежності від виду від одного до 200. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 11

Період вилуплення – найнебезпечніший у житті черепах: в цей час численні вороги ласують їхніми смачними яйцями та м’якотілими малятами. Люди також полюбляють поживні черепаші яйця, тому й збирають їх масово. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 12

Хижі ссавці викопують кладки черепах, а морські птахи хапають черепашат, які спішать до води. Потрапивши у воду, малята стають здобиччю ненажерливих риб. Для затвердіння панцира тваринам необхідно різний час, але не менше кількох місяців. Після цього черепахи стають недоступними для хижаків. Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 13

Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 14

Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 15

Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 16

Черепахи-ахи-ахи!!!

Слайд 17

Черепахи-ахи-ахи!!!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія