X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
біологія

Завантажити презентацію

біологія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: « Майстерність маскування» Підготувала учениця 7-а класу ТЕБЕ ОНО НАДО? Поэтова Вероника…

Слайд 2

Тварини – не захищені істоти в природі, тому вони вимушенні маскуватися, щоб вижити та здобути їжу. Багато птахів і тварин природа одягла в такий одяг, що їх не видно серед трави, дерев. Так ці тварини зберігають своє життя.

Слайд 3

Майстерність маскування - це здатність тварин виробляти захисне забарвлення або набувати захисної форми,

Слайд 4

яка надає їм максимальної подібності з місцем існування.

Слайд 5

У властивості деяких організмів імітувати зовнішній вигляд або інші ознаки інших непов'язаних організмів або неживих об'єктів називаеться - мімікрія

Слайд 6

Хамелеон здатний змінити своє забарвлення відповідно до навколишнього середовища. У шарах його шкіри знаходяться пігментні клітини, які містять барвники. З їх допомогою хамелеон може змінювати забарвлення шкіри. Ця незвичайна тварина міняє колір залежно від забарвлення навколишнього середовища, температури або при роздратуванні. Хамелеон може змінити свій колір протягом 15 хвилин. Стан його пігментних клітин регулюється нервовою системою.

Слайд 7

Березовий п'ядак До часів промислової революції у Великій Британії існував тільки один колірний різновид березового п'ядуна. Білі метелики з маленькими темними плямочками на крилах досконало імітували забарвлення порослої лишайниками березової кори, на якій вони вдень відпочивали, і завдяки цьому були малопомітними.

Слайд 8

Самки фазана, дрімлюги, крижні та інших видів птахів, що гніздуються на землі, мають коричневе оперення з темними і світлими плямами. Таке забарвлення допомагає їм злитися з навколишнім середовищем.

Слайд 9

Звичайний восьминіг має здатність змінювати забарвлення, пристосовуючись до навколишнього середовища. Це пояснюється наявністю в його шкірі клітин з різними пігментами, здатних під впливом імпульсів з центральної нервової системи розтягуватися або стискатися залежно від сприйняття органів почуттів. Звичайний забарвлення - коричневий. Якщо восьминіг наляканий - він біліє, якщо розгніваний, то червоніє.

Слайд 10

Звичайний богомол - типовий хижак-засадч ик, мімікруючий під навколишні рослини. Підстерігаючи жертву, малорухомий, при появі її в межах досяжності захоплює передніми хватальними ногами.

Слайд 11

Кожен вид риб-метеликів поєднує в своєму забарвленню кілька кольорів, часто є смуги або плями. Великі поодинокі плями в хвостовій частині взагалі властиві багатьом видам риб-метеликів. Ці плями виконують маскуючу функцію: дезорієнтують хижака під час атаки, а яскрава забарвлення в цілому чудово маскує риб серед строкатості коралового рифу.

Слайд 12

Деякі тварини своїм забарвленням говорять про те, що вони небезпечні. Переважна більшість гусениць мають маскуюче забарвлення та форму, деякі гусениці — яскраві та строкаті, що вказує на їх отруйність.

Слайд 13

Багато змій мають забарвлення, завдяки якому вони вдало маскуються на землі.

Слайд 14

Дякую за увагу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія