X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Біологічна зброя"

Завантажити презентацію

"Біологічна зброя"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

БІОЛОГІЧНА ЗБРОЯ Виконав учень 10-Б класу ЖЕЛ №24 Пташник Євген L/O/G/O

Слайд 2

Небезпеки,які несуть в собі нові технології,зокрема ГМО,постійно вивчаються,та питання про застосування таких технологій в якості біологічної зброї зловмисниками залишається відкритим.Про це йдеться в статті французького дослідника Патріка Берше.

Слайд 3

БІОЛОГІЧНА ЗБРОЯ - ПІД ПРИЦІЛОМ Біологічна зброя істотно відрізняється від звичайної, оскільки живі мікроорганізми здатні до швидкої зміни свого генетичного матеріалу, розмноження, і поширенню в популяції,що є сприйнятливими до них. Раніше, з метою створення біологічної зброї використовувалися лише природні патогени (чума, сибірська виразка, вірус віспи), або, так зване, 1-е покоління біологічної зброї.Тепер  коли з'явилися технології ГМО,такі експерименти стають ще більш небезпечними.

Слайд 4

Із зростанням і поширенням наукових знань з'явилася нова небезпека, пов'язана з можливістю синтезувати мікроорганізми зрозроблених послідовностей (тобто, послідовностей, отриманих при комп'ютерному моделюванні), широко представлених в мережі Internet (віруси грипу, поліомієліту і т.д. .. ).

Слайд 5

ГМО ТА ПОКОЛІННЯ БІОЛОГІЧНОЇ ЗБРОЇ Таким чином, загальнодоступною стає інформація про структуру таких небезпечних вірусів, як вірус Ебола, робота з яким повинна проводитися в спеціальних лабораторіях. Вірус Ебола може передаватися повітряно-капельним шляхом

Слайд 6

Автор статті вважає, що існує ймовірність вдосконалення патогенів в результаті генетичних маніпуляцій, що, у свою чергу, може призвести до появи більш стійких і вірулентних ГМО, що відносяться вже до 2-го покоління біологічної зброї.

Слайд 7

Використання методів молекулярної біології вже зараз може призвести до отриманнянових,потенційно небезпечних мікроорганізмів, або 3-го покоління біологічної зброї. Використання такої зброї терористами ймовірно ще й тому, що його створення дешеве і не вимагає спеціального обладнання. Руйнівні наслідки застосування біологічної зброї досить складно передбачити, проте психологічний і соціальний збиток буде значний.

Слайд 8

Біологічна зброя Біологічна (бактеріологічна) зброя — це спеціальні боєприпаси і бойові прилади, які заповнені біологічними (бактеріологічними) засобами і засоби їх доставки.

Слайд 9

В основі вражаючої дії біологічної зброї є засоби, спеціально виготовлені для бойового використання біологічних агентів, які, потрапляючи в організм людей і тварин, призводять до важких інфекційних захворювань.

Слайд 10

До біологічних агентів відносять: — окремі види хвороботворних мікробів і вірусів, а також продукти їх життєдіяльності; — генетичний матеріал-молекули інфекційних нуклеїнових кислот, одержаний з мікробів (вірусів).

Слайд 11

Патогенні мікроорганізми — збудники інфекційних захворювань — надзвичайно малі за розмірами, не мають кольору, смаку і в зв'язку з цим не сприймаються органами людини.

Слайд 12

Грибки — це одноклітинні або багатоклітинні організми, які відрізняються від бактерій складнішою будовою і способом розмноження. Спори грибків стійкі до висушування, дії променів сонця і дизинфікуючих засобів.

Слайд 13

Захворювання, які виникають внаслідок дії грибків, характеризуються ураженням внутрішніх органів, важким і затяжним протіканням.

Слайд 14

Віруси — це велика група біологічних агентів, які не мають клітинної структури. Розвиваються і розмножуються тільки в живих клітинах, використовуючи для цього їх біосинтетичний апарат. Розміри вірусів від 0,02 до 0,4 мкм.

Слайд 15

Заходи застосування біологічної зброї Заходи бойового застосування біологічної зброї базуються на здатності патогенних мікробів проникати в організм людини наступними шляхами: з повітрям через органи дихання, з водою і продуктами харчування, через ушкоджену шкіру внаслідок укусів зараженими кровососними членистоногими, через слизові оболонки рота, носа, очей, а також через пошкоджені шкірні покриви.

Слайд 16

Враховуючи шляхи попадання біологічних засобів в організм людини заходами бойового застосування вважають наступні: — аерозольний захід — це розпилення біологічних рецептур для зараження приземного шару повітря частинками аерозолю; — трансмісійний захід — це розсіювання у вибраному районі штучно заражених біологічними засобами кровососних переносників; — інверсійний захід — зараження біологічним засобами повітря і води диверсійним оснащенням.

Слайд 17

Для застосування біологічної зброї можуть використовуватись авіаційні біологічні бомби, ракети, артилерійські снаряди, міни і інше озброєння.

Слайд 18

Використання противником біологічної зброї визначається візуально і аналізом проб, які беруть в місцях, підозрюваних у зараженні біологічними засобами. Для проб використовують заражений грунт, рослини, повітря, уламки боєприпасів, а також комах, кліщів.

Слайд 19

Внаслідок застосування біологічної зброї виникають зони І осередки біологічного ураження. Зона біологічного зараження — це район, який заражений біологічними засобами в кількості, небезпечній для населення. Осередком біологічного ураження називається територія, на якій внаслідок застосування противником біологічної зброї наступили масові ураження людей, сільськогосподарських тварин і рослин. Він може виникати як в зоні зараження, так і внаслідок розповсюдження інфекційних захворювань за межами зони зараження.

Слайд 20

Для припинення розповсюдження інфекційних захворювань, локалізації і ліквідації зон і осередків біологічного ураження керівництвом цивільної оборони (держави, області, району) встановлюється карантин або обсервація.

Слайд 21

Карантин — це система протиепідемічних і режимних заходів, які спрямовані на повну ізоляцію осередку ураження і ліквідацію в ньому інфекційних захворювань.

Слайд 22

На зовнішніх кордонах району встановлюється озброєна охорона, організовується комендантська служба і патрулювання, регулюється рух. Забороняється вихід людей, вивіз речей, продуктів харчування. Вхід в район карантину дозволяється спеціальним формуванням цивільної оборони і медичному персоналу для надання допомога в ліквідації наслідків застосування біологічної зброї.

Слайд 23

Обсервація передбачає проведення лікувально-профілактичних ізоляційних заходів, спрямованих на припинення розповсюдження інфекційних захворювань.

Слайд 24

До режимних заходів в районі обсервації відносяться: — максимальне обмеження в'їзду і виїзду; — заборона вивозу речей, які не пройшли знезаражування; — підсилення медичного контролю за продуктами харчування і водою, зменшення руху по зараженій території і інші заходи.

Слайд 25

В зонах біологічного зараження і осередках біологічного ураження з самого початку їх виникнення проводяться заходи по знезаражуванню (дезинфекція), а також знищенню комах і гризунів (дезинсекція і дератизація).

Слайд 26

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія