X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Біогеоценоз

Завантажити презентацію

Біогеоценоз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Біогеоценоз {

Слайд 2

Біогеоценоз — це угрупування різних видів мікроорганізмів, рослин, тварин, які заселяють певні місця проживання, та які стійко підтримують біогенний кругообіг речовин. Підтримка кругообігу в конкретних географічних умовах є основною функцією біогеоценозу.

Слайд 3

Біогеоценоз є структурною частиною ландшафту. В науку термін біогеоценоз введений академіком В. М. Сукачовим. Біогеоценози можуть бути наземними і водяними. Всі компоненти біогеоценозу створюють єдиний історично сформований природний комплекс, що постійно змінюється внаслідок взаємодії компонентів біогеоценозу між собою, з атмосферою та іншими факторами середовища.

Слайд 4

Має характерний видовий склад. Існує дві характерні групи видів: домінантні види, які творять зовнішній вигляд біоценозу (очеретовий, сосновий, ковиловий, сфагновий, вересковий), причому кожен з них має свою особливу, неповторну зовнішність; субдомінантні види, які хоч і не виділяються так виразно, як перша група, але своєю присутністю віддзеркалюють умови місце зростання. Характерні види вказують на ці специфічні умови середо вища, хоча часто не є видами-домінантами. Наприклад, коли ми згадує мо про барвінок, то бачимо діброву, в якій домінує дуб.

Слайд 5

Слайд 6

Межі окремих біогеоценозів найчастіше визначаються рослинними угрупованнями — фітоценозами, які найкраще відображають зміни, що відбуваються в кожному конкретному природному комплексі.

Слайд 7

Ценокомплекс автотрофів — з цепопопуляцій рослин та інших живих істот фото- і хемосинтетиків, утворювачів первинної біологічної продукції з елементів косного середовища: фототрофів — зелені вищі і нижчі рослини і деякі види жгутикових; хемотрофів — бесхлорофільні хемотрофні бактерії. Склад біогеоценозу Живі компоненти біогеоценозу, що утворюють біоценоз.

Слайд 8

Слайд 9

Ценокомплекс біотрофів — з ценопопуляцій тварин і почасти рослин і мікроорганізмів — споживачів і трансформаторів живої біомаси та прижиттєвих виділень і утворювачів вторинної біологічної продукції: фітофаги — травоїдні тварини, мікроорганізми і рослини-паразити та напівпаразити; зоофаги — м'ясоїдні (хижі) тварини, мікроорганізми, комахоїдні рослини, тварини і мікроорганізми-паразити.

Слайд 10

Слайд 11

Ценокомплекс сапротрофів — з ценопопуляцій мікроорганізмів, а також тварин і рослин, споживачів і деструкторів відмерлих решток, покидьків і трупів рослинного і тваринного походження: сапрофаги — мікроорганізми, безхребетні і деякі види хребетних тварин; сапрофіти — гриби та деякі види вищих сапрофітних рослин.

Слайд 12

Слайд 13

Аеротоп — перетворене біоценозом повітряне середовище. Едафотоп — перетворене біоценозом грунтове середовище. Корисні компоненти біогеоценозу, що складають екотоп, який біоценозом перетворюється на біотоп.

Слайд 14

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біологія