X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Біоценоз"

Завантажити презентацію

"Біоценоз"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Екосистема - біологічна система, що складається зі спільноти живих організмів ( біоценоз), середовища їх проживання ( біотоп), системи зв'язків, здійснює обмін речовиною і енергією між ними. Приклад екосистеми - ставок з організмами в ньому : рослинами, рибами, безхребетними тваринами, мікроорганізмами, складовими живого компоненту системи, біоценозу. Для ставка як екосистеми характерні донні відкладення певного складу, хімічний склад і фізичні параметри, а також певні показники біологічної продуктивності, трофічний статус водойми і специфічні умови даного водоймища. Інший приклад екологічної системи - листяний ліс в середній смузі України з певним складом лісової підстилки, характерним, для цього типу лісів, грунтом і стійким рослинним співтовариством, і, як наслідок, зі строго визначеними показниками мікроклімату і відповідним таким умовам середовища комплексом тваринних організмів. Важливим аспектом, що дозволяє визначати типи і межі екосистем, є трофічна структура співтовариства і співвідношення виробників біомаси, її споживачів і руйнуючих біомасу організмів, а також показники продуктивності та обміну речовини і енергії. Поняття Екосистема

Слайд 3

Різноманітність екосистем Мікроекосистеми Мезоекосистеми Глобальні екосистеми

Слайд 4

Лісові екосистеми Ліс – це елемент географічного ландшафту, що складається з сукупності деревних, кущових, трав’яних рослин, тварин і мікроорганізмів, що біологічно взаємозв’язані та впливають один на одного, як і на зовнішнє середовище. Існує шість зональних типів лісу: хвойні, змішані, вологі, екваторіальні, тропічні, ліс сухих областей. У лісових екосистемах зосереджено 80% фітомаси Землі, або 1960 млрд. тон. Вони займають 30% площі суходолу із середнім запасом деревини – 350 млрд. куб. м. Щорічно в процесі фотосинтезу ліс утворює 100 млрд тон органічної речовини.

Слайд 5

Екосистеми трав’яних ландшафтів До цих екосистем належать степ і луг, пасовища, сінокоси, агробіоценози. Степ займає 6% суходолу і вкритий переважно злаками й багаторічниками. Степ буває субтропічним, саванноподібним різнотрав’ям, чагарниковим, луговим тощи. Агробіоценози – поля, штучні пасовища, городи, сади, виноградники, плантації горіха, ягідники, квітники, лісопаркові смуги. Основа агробіоценозу – штучний фітоценоз, якість якого залежить від умов середовища, грунту, вологи, мікроорганізмів. Агробіоценоз – це 10% суходолу які дають людині 90% харчів.

Слайд 6

Водні екосистеми Океан – екосистема, взаємопов’язана і взаємообумовлена геофізичними й геохімічними процесами, явище глобального масштабу. Його вода покриває 75% Землі товщиною переважно понад 4000м. Він регулює обмін тепла, газів, мінеральних і органічних речовин

Слайд 7

Властивості біогеоценозів цілісність Здатність до самовідтворення стійкість Здатність до саморегуляції

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Продуктивність екосистеми Продуктивність екосистеми — це кількість органічної речовини , що виробляється з одиниці поверхні за одиницю часу. Наприклад, продуктивність тропічного лісу — кг/м² за рік тощо. Продуктивність біологічна (екосистем) буває первинною, вторинною, чистою й валовою. - Первинна продуктивність (або продукція) — це біомаса або енергія, створена продуцентами за одиницю часу на одиницю простору. - Валова первинна продуктивність — це енергія, фіксована в процесі фотосинтезу, а чиста первинна продуктивність — швидкість приросту біомаси, яка може бути засвоєна гетеротрофними організмами. - Вторинна продуктивність (або вторинна продукція) — загальна кількість органічної речовини, яка вироблена всіма гетеротрофами на одиницю площі за одиницю часу. Вторинна продуктивність також поділяється на валову й чисту.

Слайд 11

Слайд 12

Правило екологічної піраміди Екологічна піраміда (або трофічна піраміда, харчова піраміда) — графічне подання зміни кількості біомаси або біопродуктивності на кожному трофічному рівні екосистеми. Суть екологічної піраміди полягає в тому що кожен новий рівень в піраміді засвоює лише 10 - 20% від усієї енергії виробленої попереднім рівнем. Екологічні піраміди починаються продуцентами на нижньому рівні і продовжуються вгору через один або кілька рівнів консументів.

Слайд 13

Слайд 14

Екосистема — це сукупність живих організмів, які пристосувалися до спільного проживання в певному середовищі існування, утворюючи з ним єдине ціле. Розмір екосистеми може бути різним. Це може бути тропічний ліс Амазонської низовини, або окремий ставок, чи навіть домашній акваріум. Різні екосистеми зазвичай відокремлені географічними бар'єрами — пустелями, горами, океанами і т. д., або є ізольованими іншим чином — так як річки або озера. З огляду на те, що ці межі ніколи не є абсолютно непроникними, екосистеми накладаються одна на одну. Таким чином можна сказати, вся Земля може розглядатись як одна екосистема.

Слайд 15

біос - життя койнос - загальний

Слайд 16

Термін ввів Карл Мебіус в 1877г. Біоценоз - сукупність популяцій різних видів, що мешкають на певній території

Слайд 17

Слайд 18

Найбільш багаті видами тропічні ліси. Тут на 1 м2 доводиться кілька сотень тисяч рослин і тварин.

Слайд 19

Більшість живих організмів мешкає  в приповерхневому шарі океану

Слайд 20

біоценоз ставка

Слайд 21

Ярусность в біоценозі

Слайд 22

Біомаса - загальна кількість живої органічної речовини, виражене в одиницях маси Для створення первинної   біомаси використовується сонячна енергія. глюкоза енергія Сонця О2 СО2

Слайд 23

Слайд 24

Природний біоценоз - це той, який створила природа. наприклад, озеро, ліс, водоймище. Штучний біоценоз - це той, який створив чоловік. наприклад, сад, город, акваріум.

Слайд 25

Ось і відповіли ми на питання - «Що ж таке біоценоз?» Тут все семьею одною живуть, Дихають, харчуються, навіть зростають. Всі призвичаїлися, порядок скрізь, Все по закону «Ти - мені, я - тобі» Якщо раптом з кимось трапилася біда - Нема чого плакати, така доля. В цілому, у кожного частка своя, У цій системі є десь і я. 1. Біоценози дуже складні, в них є багато паралельних і складно переплетених ланцюгів живлення. 2. Загальне число видів вимірюється сотнями і навіть тисячами. Чим більше видове різноманіття, тим біоценоз стійкіше. 3.Біоценози бувають природними і штучними. Штучні - нестійкі, там буде рости тільки те, що посадив чоловік, будуть жити тільки кілька видів тварин.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія