X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Аморфоз

Завантажити презентацію

Аморфоз

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Матеріали до уроків в 11 класі

Слайд 2

Ери розвитку життя. Ароморфози – це … Ароморфози Архейської ери. Ароморфози Протерозойської ери. Ароморфози Палеозойської ери. Ароморфози Мезозойської ери. Ароморфози Кайнозойської ери. Значення ароморфозів в еволюції.

Слайд 3

Архейська – ера найдавнішого життя. Протерозойська – ера первинного життя. Палеозойська – ера давнього життя. Мезозойська – ера середнього життя. Кайнозойська – ера нового життя. Архейська і Протерозойська - це ери «прихованого» життя. Палеозойська, Мезозойська і Кайнозойська – ери «явного» життя.

Слайд 4

Ароморфоз - один з напрямів еволюції організмів, який характеризується: ускладненням загальної будови і функцій організмів; розвитком пристосувань широкого значення; розширенням ареалу - середовища проживання виду. У процесі еволюції виникала численна кількість ароморфозів.

Слайд 5

А.Н.Сєверцов: ароморфоз – пристосувальні зміни за яких підвищується загальна енергія життєдіяльності. І.І.Шмальгаузен: ароморфози дають можливість викорис- товувати нові ресурси середовища.

Слайд 6

Перші залишки живих організмів належать до Архейської ери, яка розпочалась приблизно 4,5 млрд., а закінчилась – 2,5 млрд. років тому.

Слайд 7

Сформувались прокаріотичні екосистеми. Поява фотосинтезу, в результаті виникли автотрофні організми та аероби, які використовували кисень, що утворювався в його результаті. Поява багатоклітинних організмів. Поява статевого процесу.

Слайд 8

Розпочалась 2,5 млрд., закінчилась 0,6 млрд. років тому. Прокаріотичні екосистеми освоїли весь Світовий океан. У цей час виникли первісні одноклітинні еукаріоти - джгутикові, які швидко дивергували на водорості, найпростіші тварини та гриби.

Слайд 9

Поява еукаріотичних клітин, які вже мали оформлене ядро. Диференціація тіла організмів - розчленування тіла забезпечувало більшу поверхню всмоктування необхідних речовин. Поява двобічної симетрії тіла - з нею пов’язана диференціація тіла на передній та задній кінці, на спинний та черевний боки. Поява безчерепних - перших хордових тварин (на сьогоднішній день з них залишились лише ланцетники).

Слайд 10

Розпочалась близько 600 млн., а закінчилась 240 млн. років тому. Поділяється на такі періоди: Кембрійський; Ордовіцький; Силурійський; Девонський; Кам’яновугільний; Пермський.

Слайд 11

Вихід рослин на суходіл - поява псилофітів та утворення у них тканин, які забезпечували їм життя на суші: покривної, провідної, механічної. Поява кам’яновугільних лісів: рослини вже мали добре сформовані та диференційовані вегетативні органи: кореневу систему, стебла та листки. Поява перших насінних рослин (голонасінних) та органу розмноження насіння. Поява примітивних хордових – круглоротих, у яких з’явились череп та хребет.

Слайд 12

Поява щелепноротих, що стало важливим етапом у загальній організації хребетних. Поява двох способів дихання. Вихід тварин на суходіл. Поява внутрішнього запліднення: у яйці був великий запас поживних речовин, вкрите воно було щільною оболонкою, що захищала від висихання; таке запліднення забезпечувало розмноження на суходолі. Поява рогового покриву тіла, який захищав від висихання.

Слайд 13

Розпочалась близько 240 млн., а закінчилась 65 млн. років тому. За цей час виникли покритонасінні, птахи та ссавці. Поділяється на періоди: Тріасовий; Юрський; Крейдяний.

Слайд 14

Запліднення у внутрішніх тканинах у рослин. Поява покритонасінних рослин, утворення однодольних і дводольних. Поява квітки. Поява птахів - археоптерикс – першоптах.

Слайд 15

Поява теплокровності, що забезпечило розселення по всіх географічних широтах. Поява перших ссавців, предками яких були звірозубі плазуни; в тріасовому періоді були поширені однопрохідні та сумчасті. Поява живородіння та вигодовування малят молоком. Прогресивний розвиток дихальної та кровоносної систем.

Слайд 16

Розпочалась близько 65 млн. років тому і триває донині. Поділяється на періоди: Палеогеновий; Неогеновий; Антропогеновий.

Слайд 17

Поява трахейної системи у комах. Виникнення членистих кінцівок у комах. Виникнення поперечно-посмугованої мускулатури у тварин. Розвиток хітинового покриву.

Слайд 18

Удосконалення багатьох систем органів. Утворення умовних рефлексів, що дало можливість пристосовуватись до різноманітних умов існування. Поява приматів. Поява людини.

Слайд 19

Ароморфози – це еволюційні зміни, що протягом історичного розвитку призводили до підвищення організації організмів. Вони завжди мали значні переваги у боротьбі за існування і робили можливим перехід у нові середовища існування та сприяли виживанню видів у природі.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія