Аморфоз
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ери розвитку життя. Ароморфози – це … Ароморфози Архейської ери. Ароморфози Протерозойської ери. Ароморфози Палеозойської ери. Ароморфози Мезозойської ери. Ароморфози Кайнозойської ери. Значення ароморфозів в еволюції.
Архейська – ера найдавнішого життя. Протерозойська – ера первинного життя. Палеозойська – ера давнього життя. Мезозойська – ера середнього життя. Кайнозойська – ера нового життя. Архейська і Протерозойська - це ери «прихованого» життя. Палеозойська, Мезозойська і Кайнозойська – ери «явного» життя.
Ароморфоз - один з напрямів еволюції організмів, який характеризується: ускладненням загальної будови і функцій організмів; розвитком пристосувань широкого значення; розширенням ареалу - середовища проживання виду. У процесі еволюції виникала численна кількість ароморфозів.
А.Н.Сєверцов: ароморфоз – пристосувальні зміни за яких підвищується загальна енергія життєдіяльності. І.І.Шмальгаузен: ароморфози дають можливість викорис- товувати нові ресурси середовища.
Перші залишки живих організмів належать до Архейської ери, яка розпочалась приблизно 4,5 млрд., а закінчилась – 2,5 млрд. років тому.
Сформувались прокаріотичні екосистеми. Поява фотосинтезу, в результаті виникли автотрофні організми та аероби, які використовували кисень, що утворювався в його результаті. Поява багатоклітинних організмів. Поява статевого процесу.
Розпочалась 2,5 млрд., закінчилась 0,6 млрд. років тому. Прокаріотичні екосистеми освоїли весь Світовий океан. У цей час виникли первісні одноклітинні еукаріоти - джгутикові, які швидко дивергували на водорості, найпростіші тварини та гриби.
Поява еукаріотичних клітин, які вже мали оформлене ядро. Диференціація тіла організмів - розчленування тіла забезпечувало більшу поверхню всмоктування необхідних речовин. Поява двобічної симетрії тіла - з нею пов’язана диференціація тіла на передній та задній кінці, на спинний та черевний боки. Поява безчерепних - перших хордових тварин (на сьогоднішній день з них залишились лише ланцетники).
Розпочалась близько 600 млн., а закінчилась 240 млн. років тому. Поділяється на такі періоди: Кембрійський; Ордовіцький; Силурійський; Девонський; Кам’яновугільний; Пермський.
Вихід рослин на суходіл - поява псилофітів та утворення у них тканин, які забезпечували їм життя на суші: покривної, провідної, механічної. Поява кам’яновугільних лісів: рослини вже мали добре сформовані та диференційовані вегетативні органи: кореневу систему, стебла та листки. Поява перших насінних рослин (голонасінних) та органу розмноження насіння. Поява примітивних хордових – круглоротих, у яких з’явились череп та хребет.
Поява щелепноротих, що стало важливим етапом у загальній організації хребетних. Поява двох способів дихання. Вихід тварин на суходіл. Поява внутрішнього запліднення: у яйці був великий запас поживних речовин, вкрите воно було щільною оболонкою, що захищала від висихання; таке запліднення забезпечувало розмноження на суходолі. Поява рогового покриву тіла, який захищав від висихання.
Розпочалась близько 240 млн., а закінчилась 65 млн. років тому. За цей час виникли покритонасінні, птахи та ссавці. Поділяється на періоди: Тріасовий; Юрський; Крейдяний.
Запліднення у внутрішніх тканинах у рослин. Поява покритонасінних рослин, утворення однодольних і дводольних. Поява квітки. Поява птахів - археоптерикс – першоптах.
Поява теплокровності, що забезпечило розселення по всіх географічних широтах. Поява перших ссавців, предками яких були звірозубі плазуни; в тріасовому періоді були поширені однопрохідні та сумчасті. Поява живородіння та вигодовування малят молоком. Прогресивний розвиток дихальної та кровоносної систем.
Розпочалась близько 65 млн. років тому і триває донині. Поділяється на періоди: Палеогеновий; Неогеновий; Антропогеновий.
Поява трахейної системи у комах. Виникнення членистих кінцівок у комах. Виникнення поперечно-посмугованої мускулатури у тварин. Розвиток хітинового покриву.
Удосконалення багатьох систем органів. Утворення умовних рефлексів, що дало можливість пристосовуватись до різноманітних умов існування. Поява приматів. Поява людини.
Ароморфози – це еволюційні зміни, що протягом історичного розвитку призводили до підвищення організації організмів. Вони завжди мали значні переваги у боротьбі за існування і робили можливим перехід у нові середовища існування та сприяли виживанню видів у природі.
Схожі презентації
Категорії