X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Алкалоїди"

Завантажити презентацію

"Алкалоїди"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Алкалоїди

Слайд 2

Алкало їди, функції алкалоїдів Алкало їди — складні органічні азотовмісні сполуки лужної реакції переважно рослинного походження, також є продуктом життєдіяльності грибів та деяких нижчих тварин Зараз відомо понад 5000 різноманітних алкалоїдів. Функції алкалоїдів алкалоїди - це побічні продукти обміну речовин в рослинах, або вони служать резервом для синтезу білків, хімічним захистом від тварин і комах, регуляторами фізіологічних процесів або кінцевими продуктами детоксикації, знешкоджуючої речовини, накопичення яких могло б зашкодити рослині.

Слайд 3

Відомості про діючі речовини лікарських рослин Складні гетероциклічні сполуки, за допомогою яких відбувається перетворення і збереження азоту в рослинах У рослинах алкалоїди перебувають у сполуках солей численних, іноді неорганічних кислот Солі алкалоїдів добре розчиняються у воді. Найвідоміші алкалоїди, що знаходять застосування в медицині, містяться в таких рослинах: у головках маку снотворного — морфін, у беладонні лікарській — атропін, у листках чаю китайського і зернах кави — кофеїн.

Слайд 4

Відомості про діючі речовини лікарських рослин Найбільше алкалоїдів у рослинах таких родин: макових, пасльонових, жовтецевих, метеликових.

Слайд 5

Властивості алкалоїдів Алкалоїди, молекули яких містять атоми кисню при стандартних умовах, як правило, являють собою безбарвні кристали. Алкалоїди, молекули яких не містять атомів кисню, найчастіше є летючими безбарвними маслянистими рідинами. Більшість алкалоїдів має властивості слабких основ, але деякі з них. Більшість алкалоїдів має гіркий смак. Передбачається, що таким чином природний відбі захистив тварин від вироблюваних рослинами алкалоїдів, багато з яких сильно отруйні.

Слайд 6

Дія на людський організм Алкалоїд хелідонін, який міститься в чистотілі звичайному, розслаблює гладенькі м'язи кровоносних судин, знижуючи артеріальний тиск. Після вжи вання атропіновміспих рослин зменшується секреція залоз травного апарату, розширюються зіниці очей, пульс приско рюється, знижується тонус гладеньких м'язів.

Слайд 7

Найпоширеніші алкалоїди Атропін - антихолінергічну засіб, алкалоїд, що міститься в різних рослинах родини пасльонових: красавка, блекоті, різних видах дурману. Застосовують атропін при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, пілороспазмі, холециститі, жовчнокам'яній хворобі, при спазмах кишечнику і сечових шляхів, бронхіальній астмі, для зменшення секреції слинних, шлункових і бронхіальних залоз, при брадикардії, що розвилася в результаті підвищення тонусу блукаючого нерва.

Слайд 8

Найпоширеніші алкалоїди Кокаїн - стимулюючий засіб, що отримується з південноамериканської рослини коки. Жування листя коки допомагало індіанцям стародавньої імперії інків переносити високогірний клімат. Як і інші стимулюючі засоби, кокаїн зменшує апетит і може призвести лише до повного руйнування особи.

Слайд 9

Найпоширеніші алкалоїди Кофеїн - психоактивну стимулюючий засіб з гірким смаком, без запаху. Дія кофеїну проявляється дуже швидко, через декілька хвилин після вживання. Впливаючи на центральну нервову систему головний і спинний мозок, кофеїн підсилює дихання, підвищує частоту і силу серцевих скорочень, прискорює обмін речовин, а тим самим створює відчуття бадьорості, знімає втому і сонливість.

Слайд 10

Найпоширеніші алкалоїди Морфін - один з головних алкалоїдів опію. Він використовувався і продовжує використовуватися під суворим контроле для полегшення болю. Крім того, його застосовували як «лікування» опіумної та алкогольної залежності.

Слайд 11

Найпоширеніші алкалоїди Хінін - основний алкалоїд кори хінного дерева. Являє собою білий кристалічний порошок з сильним гірким смаком, що володіє жарознижувальну і знеболювальну властивостями, а також вираженим дією проти малярійних плазмодіїв. Це дозволило протягом тривалого часу використовувати хінін як засіб лікування малярії. Сьогодні з цією метою застосовують більш ефективні синтетичні препарати.

Слайд 12

Висновки Значення алкалоїдів для живих організмів, їх синтезують, досі вивчено недостатньо. Спочатку передбачалося, що алкалоїди є кінцевими продуктами метаболізму азоту у рослин, як сечовина у ссавців Більшість відомих функцій алкалоїдів відносяться до захисту рослин від зовнішніх впливів. Алкалоїди мають і ендогенне значення. Такі речовини, як серотонін, дофамін і гістамін, іноді також зараховують до алкалоїдів, є важливими нейромедіаторами у тварин. Відома роль алкалоїдів в регулюванні росту рослин.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія