X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Степан Бандера

Завантажити презентацію

Степан Бандера

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наочний посібник для вчителів, вихователів, батьків, гувернерів. Демонстраційний матеріал в малюнках 1000 великих українців

Слайд 2

1.Степан Бандера – провідник української держави. 2.Михайло Остроградський – фундатор математичної школи в Україні. 3.Олександр Довженко – філософ екрану. 4.Іван Миколайчук – “майстер екрану”. Демонстраційні матеріали в малюнках для бесіди Зміст матеріалів:

Слайд 3

Бандера Степан

Слайд 4

1 січня виповнюється 101 рік з дня народження С.Бандери – одного з найбільших борців за незалежність України і до цього часу однією з контраверсійних постатей в модерній українській історії.Таких історичних постатей небагато в будь-якого народу.

Слайд 5

Слайд 6

Народився С.Бандера в сім’ї священника, в с.Старий Угринів на Калущині в Галичині, яка в той час належала Австро- Угорській монархії разом з двома іншими Західноукраїнськими територіями: Буковиною і Закарпаттям.

Слайд 7

Слайд 8

На цьому слайді С.Бандера зображений зі своїми старшими друзями у центрі.Дитячі роки провів у с.Старий Угринів в домі своїх батьків,дідів,виростаючи в атмосфері українського патріотизму, національно-культурних, політичних і суспільних зацікавлень. Вдома була велика бібліотека, часто в гості приїзджали активні учасники українського національного життя Галичини:його вуйки - Павло Глюдзінський – один із засновників “Маслосоюзу” і “Сільського господарства”, Яросла Весоловський – посол до Віденського парламенту, М.Гаврилко – скульптор та інші.

Слайд 9

Слайд 10

В 1933 р. С.Бандера спланував і провів шкільну акцію спрямовану проти спроб польського уряду полонізувати українське шкільництво.

Слайд 11

Слайд 12

В юнацькі та студентські роки навчався у Львові в політехнічній школі, однак не закінчив бо був ув’язнений за політичну діяльність. Активно приймав участь в товаристві “Основа”, в товаристві “Сільський Господар”, займався піднесенням агрокультури в Західній Україні.

Слайд 13

Слайд 14

Також брав активну участь у спортивному житті молоді, а саме:”Український студентський спортивний клуб”, “Луг у Львові”.До його спортивних вподобань належали: біг, плавання, лащетарство кошиківка і передусім мандрівництво.У вільний час Степан залюбки грав у шахи, крім того співав у хорі та грав на гітарі та мандоліні. Не курив та не вживав алкоголь.

Слайд 15

Слайд 16

На цій картинці ви бачите ті рідкісні сімейні хвилини, де Андрій Бандера – баько разом із своїми дітьми Степаном і Лесею проводять дозвілля на природі.

Слайд 17

Слайд 18

У зрілі роки вів активну політичну діяльність щодо незалежності України, неодноразово за свої політичні погляди був арештований а саме в червні 1934 року в ході Варшавського процесу 1935-1936рр. і львівського процесу 1936р. був засуджений до смертної кари, згодом заміненої на довічне ув’язнення.

Слайд 19

Слайд 20

В 1939р. очолив течію Організації Українських Націоналістів, яка стояла в опозиції до методів і тактики діяльності ОУН під керівництвом Мельника.

Слайд 21

Слайд 22

10 лютого 1940 р. у Кракові був створений революційний провід ОУН на чолі з Бандерою і затверджений у квітні 1941р. Великим збором ОУН.

Слайд 23

Слайд 24

Після початку радянсько-німецької війни червень 41-45р. С.Бандера ставить перед собою єдине завдання відновити українську державу, тому 30 червня 1941 р. завдяки Бандері у Львові було проголошено Українську державу,яку очолив Ярослав Стецько.

Слайд 25

Слайд 26

На цьому фото ви бачите могилу найкращого друга Степана Бандери Євгена Коновальця , який прощається з другом навіки.

Слайд 27

Слайд 28

Через політичну активну діяльність Бандери, занепокоїлось керівництво СРСР,тому 15 жовтня 1959р. у Мюнхені агент КДБ Богдан Сташинський пострілом із спеціально виготовленого пістолета (стріляв ампулами з ціаністим калієм) та вбив Бандеру.

Слайд 29

Слайд 30

На цьому фото ви бачите Степана Бандеру та останнього провідника ОУН-УПА Василя Кука , який з 1986 р. до останніх своїх днів перебував під наглядом КДБ. Помер Василь Кук в Києві 9 вересня 2007 р. на 95 р. життя.

Слайд 31

Слайд 32

2008 р. проголошений роком Бандери .1 січня 2008р. йому виповнилося б 100 років. Це був невідомий український патріот,який наперекір усім: радянській системі,фашистській диктатурі та польському конорові зробив Україну відомою, а себе одним із ідеологів українського націоналізму та національно-визвольного руху в Україні. Похований Степан Бандера в Мтонхені,його рідне село Старий Угринів стало своєрідною “Меккою” для Українців.

Слайд 33

Слайд 34

Слайд 35

м. Калуш Івано-Франківська обл. ВПУ №7 2008-2009рр. . Підготували учні: група № 25 за спеціальністю “Кухар-офіціант”; група № 17 за спеціальністю “Кухар-офіціант”Стус Л.І.; група №5 Матвієнко Д.І. за спеціальністю “Кухар-офіціант”; група №21 Завальницький В.М. за спеціальністю “Муляр, маляр гіпсокартонних конструкцій”. Під керівництвом викладача суспільних дисциплін Шкіри Н.З.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія