X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Олександр Ірванець

Завантажити презентацію

Олександр Ірванець

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Олександр Ірванець – український письменник, поет, драматург і перекладач. Виростав у Рівному. Закінчив 8 класів Рівненської СШ № 18 (1976 р.), Дубенське педагогічне училище (1980 р.) та Московський Літературний інститут (1989 р.)

Слайд 3

1985 року Ірванець разом з Юрієм Андруховичем та Віктором Небораком заснував літературне угрупування «Бу-Ба-Бу», яке існує і досі. У «Вибрані твори» «Бу-Ба-Бу» увійшли кращі зразки поезії, прози та есеїстки Юрія Андруховича, Олександра Ірванця та Віктора Неборака з детальними бібліографічними відомостями про кожного з авторів. Твори друкували за авторським правописом.

Слайд 4

З 1993 року постійно мешкає в Ірпені під Києвом. Останнім часом працює в драматургії і прозі — роман «Рівне/Ровно» опубліковано в квітневому й травневому числах часопису «Кур`єр Кривбасу» 2001 року. Більші за обсягом добірки віршів друкувались у московських «Литературной учёбе» і «Дружбе народов», польских «Literatura na świecie» (Варшава), «Akcent» (Люблін) , німецькій антології «Reich mir die steinerne Laute» Brodina Verlag, 1996 р. та пам`ятних «Вісімдесятниках», упорядкованих Ігорем Римаруком ( Видавництво КІУС, Едмонтон, 1990 р.). Його п’єси перекладалися німецькою, польською, англійською, французькою, хорватською і ставилися в театрах Німеччини, Польщі та Люксембургу.

Слайд 5

Перший роман "РівнеРовно" побачив світ 2001 року.  Олександр Ірванець, який побачив Стіну у своєму рідному місті, розповідає про це досить переконливо. Але найважливіше, мабуть, те, що Стіна й досі нікуди не зникла. У цього роману не може бути продовження. Принаймні, поки що. Пригоди Шлойми Ецірвана тривають... Поезія

Слайд 6

"Хвороба Лібенкрафта«(2010 р.) - другий роман О.Ірванця. Роман нагадав про паніку "свинячий грип-2009", про депресію "лютий-березень-2010" і про безкінечну минулорічну зиму. Якщо коротко, то історія присвячена боротьбі з епідемією невідомої хвороби - хворих убивають просто на вулицях. Причому вбивають прості посполиті громадяни. "Здатися владі" тут виглядає за найкращий можливий вихід, адже влада (до речі, тоталітарна) вбиває хворих не одразу, а спочатку вивозить їх на Острів.

Слайд 7

Жанр: — Вибране різних років — Збірки лірики — Гумористичне, сатиричне Анотація: У книзі «Сатирикон-ХХІ» зібрано основний масив прозового й поетичного доробку письменника. Два романи, повість, оповідання й вірші вперше приходять до читача під однією обкладинкою. Зібрані разом, ці твори є своєрідним проміжним підсумком трьох десятиліть творчої діяльності автора.

Слайд 8

Жанр:  Художня література, Поезія, Українська поезія,Сучасна поезія Ця книжка є найповнішою на сьогодні збіркою віршів Підскарбія «Бу-Ба-Бу»: від текстів, яким уже близько трьох десятиліть, і до написаних в останні роки. Твори, зібрані під однією обкладинкою, яскраво характеризують особистість автора з різних боків. Тож вибагливий поціновувач поезії знайде тут і тонкі ліричні мініатюри, і закличну віршовану публіцистику, і гостру сатиру, що її вістря скероване в бік тих поодиноких недоліків, які ще почасти присутні в нашому житті. Поезія Ірванця може подобатсь чи дратувати – але вона ніколи не залишає читача байдужим.

Слайд 9

Жанр: — Жахаюче — Вибране різних років Анотація: Оповідання і повість, що складають нову збірку «Загальний аналіз»(2010р.), написані протягом останнього десятиліття. Цвинтар, приміська електричка, підземелля Київського метрополітену, кручі над Дніпром – ось декорації, у яких відбувається дія. Велетенська ящірка Очамимря, що залюбки ковтає людей, львівський нічний сторож у музеї, до колекції якого потрапила Українська Ідея, медсестри та санітари психоневрологічного відділення лікарні, які мають безмежну владу над хворими – це персонажі творів О. Ірванця, що фантасмагорично віддзеркалюють наш з вами реальний світ.

Слайд 10

лауреат премії Фонду Гелен Щербань-Лапіка (США) 1995  стипендіат Академії Шльосс Солітюд (Німеччина) 1995  стипендіат Вілли «Вальдберта» (Баварія, Німеччина) 2001  стипендіат Фундації «КультурКонтакт» (Австрія, Відень) 2002  член журі театрального фестивалю «Боннер Бієнналє» з 2000 р.  стипендіат Фулбрайтівської програми (2005-06)  стипендіат Літературного Колоквіуму міста Берліна 2009  фіналіст літературної нагороди Angelus (2007)  член білоруського ПЕН-клубу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія