Гоголь і його зв'язок з Україною
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
У 1929 році у Сорочинцях відкрито музей М. В. Гоголя. З 1999 року Сорочинський ярмарок має статус Національного.
У 1818—1819 роках Гоголь навчався в Полтавському училищі. В травні 1821 року вступив до ліцею в Ніжині, який закінчив у 1828 році.
Українські імена: Оксана, Вакула, Левко, Солоха, Остап, Андрій, Тарас, Микита, Охрім, Стецько, Параска, Грицько, Хівря, Данило, Підорка... Українські прізвища: Кукубенко, Голокопитенко, Паливода, Бульба, Вертихвіст, Вовтузенко, Черевиченко, Гуска, Закрутигуба, Писаренко, Шило, Метелиця, Голопупенко, Цибуля...
«Это народная история, живая, яркая, исполненная красок истины, обнажающая всю жизнь народа. Песни для Малороссии – всё: и поэзия, и история, и отцовская могила...» «Моя радость, жизнь моя! Песни! Как я вас люблю!» «Про малоросійські пісні» (1833 р.)
Чи може людина жити без свого коріння, без батьківщини? Усі дороги в житті Гоголя починалися з одного місця –Василівки Полтавської губернії. “…Для слуха рай и рай для глаза …” М. Гоголь
Я на світі прожив, наче спалах зорі на світанні, Наче крапля роси, наче крик журавля – тільки мить. Я не вірив ніяк, що й до мене прийде день останній, І в жертовнім вогні моє серце на попіл згорить. Я ж так щедро кохав, я ж так вірив у зорі і очі. І душею своєю я вас, як умів, причащав. Але, видно, Господь мені краще життя напророчив І до себе забрав, щоб у райськім саду я співав.
Смерті немає: є любов і пам’ять серця. Л. М. Толстой Могила М.В.Гоголя на Новодівичево-му цвинтарі у Москві
Схожі презентації
Категорії