Джозеф - Редьярд Кіплінг
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Джозеф - Редьярд Кіплінг Joseph Rudyard Kipling (1865-1936) Англійський поет і прозаїк, співець британського імперіалізму.
Індія Індія – одна із самих древніх цивілізацій світу. В Індії проживає більше 1 млрд. чоловік. Найбільші міста країни - Бомбей, Калькутта, Дели і Мадрас. Столиця - Нью-Делі. Площа - 3,287,000 кв.км.
Літературний календар При народженні: Джозеф Редьярд Кіплінг Дата народження: 30 грудня 1865 Місце народження: Бомбей, Індія Дата смерті: 18 січня 1936 Місце смерті: Лондон, Велика Британія Національність: англієць Громадянство: Велика Британія Мова творів: англійська Рід діяльності: поет, письменник Напрямок: поезія Жанр: оспівування Британської імперії Magnum opus: Книга джунглів Премії: Нобелівська премія з літератури 1907 р.
Народження Редьярд Кіплінг народився 30 грудня 1865 року в Бомбеї, в родині Джона Локвуда Кіплінга, ректора и профессора Бомбейської школи мистецтв, і Аліси Кіплінг.
Родина Кіплінга Батько, великий спеціаліст по історії індійського мистецтва, був директором музею. Мати походила з відомої лондонськой сім’ї; два діди були священниками.
Переїзд до Англії 1871 р. – Редьярд та його молодша сестра їдуть навчатися до Англії. Вони живуть в часном пансіоні, а на свята приїздять до родичів матері, в сім’ю художника прерафаелитської школи Едуарда Берн-Джонса.
Навчання в Англії 1878-1882 р.р. – Рей навчається в Девонському училищі, де сини офіцеров готуються до вступу в престижні військові академії.
Перше розчарування Оскільки училище не надає дипломів для вступ до Оксфорду або Кембріджу, а близькорукість не дозволяє Кіплінгу обирати військову кар’єру, на цьому його освіта закінчується.
Перше призначення 1882 р. – проживши 11 років в Англіїи, Рей повертається до Індії та влаштовуєтьсяся помічником редактора в англомовну «Громадянську та військову газети». Для газети він постійно пише оповідання та вірші.
Збірка віршів У 1886 р. видається перша збірка віршів письменника «Департаментські пісні» і стає дуже популярною.
Серія оповідань 1887 р. – Кіплінг переходить до газети «Піонер» в Аллахабаді і пише 6 збірок коротких оповідань для серії «Бібліотека Індійської залізничної дороги», що приносить йому велику популярність як в Індії, так і по всій Британській імперії.
Одруження 1892 р. – повернувшись, він одружується на сестрі американського видавця Балест’єра - Кароліні.
Повернення в Америку 1892-1896 р.р. – під час медового місяця, проведеного в Японії, Кіплінги розоряються через банківські краха. Повернувшись до Америки, вони живуть в будинку Балест’єрів в Браттльборо (штат Вермонт).
Книга життя В Вермонті Кіплінг пише оповідання та вірші — «Книгу джунглів» (1894) та «Другу книгу джунглів» (1895).
Поповнення родини У 1898 р., під час перебування у Нью-Йорку, в сім’ї Кіплінгів народився син.
Політична діяльність На початку 20 століття Кіплінг веде активну політичну діяльність, виступає в підтримку консерваторів та проти фемінізму, пише про майбутню війну с Германією.
Підсумок життя У 1902 р. Кіплінг купує заміський будинок в графстві Суссекс, де залишається до кінця життя. В цьому ж році він пише «Казки просто так» та «Ельф з Холму Простяків».
Нобелівська премія 1907 р. – Кіплінг отримує Нобелівську премію по літературі «за спостережливість, яскраву фантазію, зрілість ідей та великий талант оповідача».
Почесні нагороди В цьому ж році Кіплінг також нагороджений почесними степенями Оксфордского, Кембріджського, Единбургського та Даремського університетів. Отримує нагороди від університетів Парижу, Страсбурга, Афін і Торонто.
Тяжка втрата 1914 – 1917 р.р. – під час Першої світової війни, на якій загинув його єдиний син, Кіплінг з дружиною працює в Червоному Хресті.
Дружба з королем 1922 р. – під час подорожі по Франції Кіплінг знайомиться з англійським королем Георгом V, який стає його другом.
“Дещо про себе”… 1937 р. – після смерті письменника видана автобіографія Кіплінга «Дещо про себе».
Цікаво знати Національна тварина Індії - тигр. Національний птах - павлін. Національна квітка – лотос. Національний фрукт - манго. Національна валюта - індійська рупія.
Література Альфред Нобель. Шведський інститут, 2004 р. Нобелівська премія перші 100 років. http://www.nobel.org.ua/ http://www.peoples.ru/finans/undertake/nobel/index2.html Краткая литературная энциклопедия: В 8т. – М.: Советская энциклопедия, 1962. http://www.krugosvet.ru
Схожі презентації
Категорії