X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дональд Ервін Кнут

Завантажити презентацію

Дональд Ервін Кнут

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЕОМ — це набір відомостей, необхідний та достатній для написання для даної обчислювальної машини коректних програм на машинній мові, таких, що не залежать від конкретного втілення цієї архітектурі. Електронні обчислювальні машини одної архітектури (тобто з однаковою програмною організацією), але реалізовані з використанням різних конструктивних рішень, називають сумісними, або сумісним сімейством ЕОМ.

Слайд 2

Дональд Ервін Кнут — американський учений, почесний професор Стенфордського університету і декілька інших університетів в різних країнах, викладач і ідеолог програмування, автор 19 монографій (зокрема ряду класичних книг по програмуванню) і більше 160 статей, розробник декількох відомих програмних технологій. Автор всесвітньо відомої серії книг, присвяченої основним алгоритмам і методам обчислювальної математики, а також творець настільних видавничих систем ТеХ і METAFONT, призначених для набору і створенням книг, присвячених технічній тематиці (в першу чергу — фізико-математичних).

Слайд 3

Дональд Кнут народився 10 січня 1938 року в Мілуоки (штат Вісконсін).

Слайд 4

Його батько викладав бухгалтерський облік в університеті і займався також удома, в підвалі, друкарською справою. Дитиною Кнут із задоволенням грався з калькулятором батька, який міг перемножувати десятизначні числа, але у нього йшло від десяти до двадцяти секунд, щоб надрукувати відповідь.

Слайд 5

Любов Кнута до математики посилилася на першому році навчання в університеті. Він був захоплений графікою функцій алгебри — областю нескінченних можливостей. Фізика також йому подобалася, і він розривається між нею і музикою — він серйозно навчався грі на піаніно, сам написав декілька творів. Кнут визнає, що у нього комплекс неповноцінності. Це пояснює, говорить він, те, що він завжди багато працював. У старших класах Мілуокськой лютеранської вищої школи він турбувався, що низькі оцінки по математиці можуть перешкодити його надходженню в коледж, але це була незрозуміла заклопотаність, оскільки він закінчив школу з найвищим коеффіци-ентом за всі часи — 97,5%.

Слайд 6

У 1956 році він поступив в Кейській Технологічний інститут в Клівленді. На першому році навчання він зайнявся вищою математикою. Знову із-за страху, що не справиться, Кнут в додатковий час із завзяттям вивчав диференціальне і інтегральне числення і аналітичну геометрію. У 1960 році Кнут отримав звання бакалавра по математиці, причому студенти навіть проголосували за присудження йому ступені доктора. Влітку цього року в Пассадене Кнут зайнявся роботою по системному програмуванню, результатом якої було створення компілятора для ALGOL. За цю роботу він отримав 5,5 тисячі доларів.

Слайд 7

У червні 1963 року в Каліфорнійському технологічному інституті Кнуту присуджується ступінь доктора філософії по математиці і він стає асистентом професора.

Слайд 8

Кнут винайшов ТеХ, першу видавничу систему, а також METAFONT, систему, яка використовує класичну математику для надання зовнішньому вигляду шрифтам. ТеХ був названий одним з найбільш важливих винаходів в історії друкування книг. Деякі порівнювали його по значенню з Біблією Іоганна Гуттенберга, що збентежило Кнута.

Слайд 9

Кнут ввів обидві програми у відкрите користування: ні він, ні Стенфордській університет не заробили на них ні гроша. Він написав програми, як він говорить, з любові до книг і для досягнення необхідної естетики.

Слайд 10

Коли Кнут створював другий том «Мистецтва програмування», використовуючи METAFONT і ТеХ, результат був кращий, але не ідеальним. Погано виходили числа. Так він витратив ще п'ять років, працюючи з кращими дизайнерами по графіці, для того, щоб створити нові системи і якнайповніше використовувати їх потенціал. Літом 1986 року розробки Кнута по друкарні були завершені, і вийшов п'ятитомник «Комп'ютери і набір знаків». Перший том присвячений ТеХ; другою містить повне джерело кодів ТеХ; третій і четвертий, відповідно, присвячені METAFONT і повному джерелу кодів для нього; п'ятий том містить 500 з гаком прикладів програмування по METAFONT.

Слайд 11

Дональд Кнут вважає, що вивчення машинної мови як і раніше необхідне програмістові, адже треба знати, в що будуть переведені конструкції мов високого рівня і що є апаратним забезпеченням. Інакше, за словами професора Кнута, програми виходитимуть вельми дивними.

Слайд 12

Дональд Кнут вже розробив архітектуру процесора, простій симулятор і асемблер. Перша редакція опису набору команд була опублікована в лютому, а четверта редакція введення в MMIX вийшла в кінці червня. Тепер предстоїт перенесення всього накопиченого програмного фонду старого MIX на новий RISC-процесор MMIX. Дональд Кнут запрошує до співпраці добровольців зі всього світу, перш за все студентів.

Слайд 13

КІНЕЦЬ ! Дякую за Увагу !

Слайд 14

Алго л (англ. Algol) — назва ряду мов програмування, вживаних при складанні програм для вирішення науково-технічних завдань на ЕОМ.

Слайд 15

ТеХ дозволяє набірній машині розміщувати букви і знаки на сторінці із значною гнучкістю і естетичною якістю. ТеХ дозволяє набірній машині розміщувати букви і знаки на сторінці із значною гнучкістю і естетичною якістю.

Слайд 16

Алгол Алгол (англ. Algol) — назва ряду мов програмування, вживаних при складанні програм для вирішення науково-технічних завдань на ЕОМ.

Слайд 17

MMIX MMIX запис римськими цифрами числа 2009. MMIX — 64-бітова RISC-архітектура комп'ютера, запропонована і використовувана Дональдом Кнутом в своїх книгах для кодування алгоритмів.

Слайд 18

RISC RISCобчислення з скороченим набором команд.

Слайд 19

MIX MIX — це гіпотетичний комп'ютер, використаний в монографії Дональда Кнута, «Мистецтво програмування». Номер моделі комп'ютера MIX — 1009, походить від комбінації номерів і назв комерційних моделей машин, сучасного часу написання книги , що здалися авторові значущими. Крім того, «MIX» дорівнює 1009 в Римській системі обчислення.

Слайд 20

ЕОМ ЕОМ — це набір відомостей, необхідний та достатній для написання для даної обчислювальної машини коректних програм на машинній мові, таких, що не залежать від конкретного втілення цієї архітектурі. Електронні обчислювальні машини одної архітектури (тобто з однаковою програмною організацією), але реалізовані з використанням різних конструктивних рішень, називають сумісними, або сумісним сімейством ЕОМ.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біографія