кіно театр музика
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Театр Найважливішою подією кінця XIX в. стало відкриття в 1898 р. Художнього театру в Москві. засновники: К.С. Станіславський В.І. Немирович-Данченко О.Л. Кніппер, В.І. Качалов, І. М. Москвін, Л.М. Леонідов Трупа Значення підстави МХТ полягало в тому, що він став остаточним етапом формування реалістичної школи акторської майстерності, а також у тому, що на сцені театру давалися п'єси сучасного репертуару, настільки близького московській публіці, більш демократично налаштованої, ніж петербурзька.
Театр 1904 р. в Петербурзький театр В.Ф. Коміссаржевської Головним режисером її театру був В.З. Мейєрхольд. Засновник Є. Таїров З великої кількості подібних колективів цей був найбільш великим і стійким і проіснував до 30-хгг. Засновниця В.Ф. Коміссаржевська в 1914 р. у Москві виникає Камерний театр
Слід відзначити величезне число відкрилися на рубежі століть театральних кабаре, з яких найбільш відомими були "Бродячий собака" і "Летюча миша", що стали центрами літературної і духовного життя столиці. В музичному театрі тон задавали імператорський Маріїнський і Великий в Москві, але також були й приватні оперні трупи, серед яких особливо популярною була московська Приватна опера, заснована в 1885 р. відомим підприємцем і меценатом Савою Мамонтовим. Тут у 1896-1899 рр.. співав Ф.І. Шаляпін. Коли він знову повернувся в Маріїнський театр, то на його спектаклі важко було потрапити. "Як відомо, легше домогтися Конституції, ніж квитків на спектаклі Маріїнського театру", - писали в газетах. Найвизначнішими представниками російської вокальної школи були Л.В. Собінов і Н.В. Нежданова.
Російська музика початку XX в. в цілому переживає підйом. Основним її джерелом і особливістю, як в попередній період, продовжує залишатися народність. У скарбницю світової культури увійшли твори оперного жанру (Н.А. Римський-Корсаков), симфонічної та кам'яної музики (С.Н. Рахманінов, А. К. Глазунов, А.Н Скрябін, Р.М. Гліер та ін.)
Кіноматограф 1908 вийшов перший вітчизняний ігровий фільм "Стенька Разін" до 1917 р. їх було випущено близько 2 тисяч фільмів Однією з нових рис культурного життя Росії рубежу століть стає меценатство. Меценати активно допомагали розвитку освіти (так, московський підприємець Шелапутін передав 0,5 млн. рублів на створення учительської семінарії) і науки (відомий фабрикант Рябушинський фінансував Камчатська експедицію). Детально підтримували меценати і сферу мистецтва.
Схожі презентації
Категорії