X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Архітектурні шедеври індійського культурного регіону

Завантажити презентацію

Архітектурні шедеври індійського культурного регіону

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектурні шедеври індійського культурного регіону

Слайд 2

Буддизм Головний вплив на художню культуру Індії зробив буддизм. Велика кількість культових шедеврів з каменю збереглося до наших днів. У пам'ятках архітектури і скульптури індійські майстри  славили Будду.

Слайд 3

Храм В аджанти До найпервісніших пам'ятників буддійської архітектури належать печерні храми. Ченці, розширюючи природні гроти на гірських схилах, створювали величезні молитовні зали, висікали в скелях цілі монастирі з величними арочними галереями, вікнами і балконами. Прикладом печерних споруд Індії служить храм в Аджанти (штат Мдхараштра), відомий своїми стародавніми фресками.

Слайд 4

індуїзм Неповторну і своєрідну форму мали індуїстські храми, що стали могутніми центрами віри і освіти на багато століть. Їм властиві пірамідальні окреслення дахів, з вершинами у вигляді подовженого вістря або ступінчасті піраміди. Типовим зразком тріумфально-величної споруди з чіткою геометричною конструкцією і надзвичайно складним різьбленням служить храмовий комплекс в Кхаджурахо (центральна Індія).

Слайд 5

Тадж-махал Найгарніше творіння Індії - мавзолей Тадж-Махал в Агрі. Це божественна сяюча споруда здається невагомою, незважаючи на 74-метрову висоту. Вона схожа на казкове видіння. Відбиваючись, як у дзеркалі, від водної поверхні штучного каналу, Тадж-Махал ніби пливе в небесах.

Слайд 6

Але не тільки досконалість архітектури приваблює в Тадж-Махал мільйони туристів з усього світу. Не менш заворожує історія появи цього пам'ятника, схожа на східну казку. У ній розповідається про ніжне кохання султана Шаха - Джахана до своєї дружини, красуні Мумтаз Махал. Кохана народила йому вісьмох синів і шістьох дочок, але після народження чотирнадцятої дитини красуні Мумтаз не стало.          Без коханої життя для султана втратила радість і сенс. Він оголосив у країні дворічний траур, а пізніше побудував грандіозний мавзолей, який мав уособлювати неземну красу його незабутньої дружини.           Будівництво мавзолею тривало більше двадцяти років, були запрошені кращі зодчі з Персії, Туреччини, Самарканда, Венеції. Стіни мавзолею викладені білим мармуром, який іскриться як сніг під променями сонця, інкрустовані дорогоцінними і напівкоштовними каменями. Симетричні пропорції, купол у формі перлини - мусульманського символу жіночності і раю, ажурні решітки створюють неповторний архітектурний образ. Тадж-Махал вражає не тільки досконалістю архітектурних форм, а й прекрасним декоративним парком з озерами і фонтанами, побудованими навколо мавзолею на 18 гектарах. По кутах піднімаються чотири витончених мінарети.

Слайд 7

Шедеври індійської архітектури втілюють буддійські і мусульманські традиції, що надає культурі Індії особливу привабливість і своєрідність.

Слайд 8

Презентацію виконала учениця 11-в класу Ольга Орлова

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура