Архітектура
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Новоукраїнський навчально-виховний комплекс “Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів”
Найбільша архітектурна пам'ятка Стародавнього Єгипту, одне з семи чудес світу. Всього в Єгипті знайдено 118 пірамід.
Розташований у Римі. Вміщав близько 50000 глядачів. Побудований у 80 р. н. е. імператором Титом.
Золоті воро та - головна брама стародавнього Києва. Збудовані в 11 ст., зруйновані, в 17 ст. закопані. 1832 року К. Лохвицький провів археологічні розкопки. А у 1982 році було збудовано павільйон.
Замки України - одні з найцікавіших пам'яток історії в Україні. За даними історика Сергія Трубчанінова, в Україні було понад 5000 пам'яток, проте від більшості з них сьогодні немає й сліду. Замок в Хотині (Чернівецька обл.) Золочівський замок (Львівська обл.)
Соборами називаються великі або прославлені церковні будівлі. При соборі святої Софії велося літописання, були створені перші відомі на Русі бібліотека та школа. Софійський собор (Київ)
Пала ц - велика будівля органів державної влади. Маріїнський палац - це історична споруда презентує нашу країну у світі як державна резиденція. Її називають Президентським палацом. Маріїнський палац у Києві
Пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Будівництво замку тривало 80 років.
Замок був побудований в 1241 році. Башти служили оборонною системою для замку. Зараз на території Острозького замку розташований Острозький краєзнавчий музей.
Дзвіниця будується окремо від храму або є його частиною. За старих часів дзвіниці часто бували одними з найвищих будівель міст. Дзвіниця Михайлівського Золотоверхого собору, Київ Дзвіниця Софійського собору в Києві Велика Лаврська Дзвіниця, Київ Дзвіниця Успенського собору, Харків
«Музей просто неба в Пирогові» -архітектурно-ландшафтний комплекс усіх історико-етнографічних регіонів України. Розташований на південній околиці Києва, у Голосіївському районі, поблизу селища Пирогів. Загальна площа - 133,5 га. Заснований 6 лютого 1969 року. 1.Середня Наддніпрянщина 2.Слобожанщина та Полтавщина 3.Полісся 4.Поділля 5.Карпати 6.Південь України 7.Вітряки 8.Ярмаркове поле 9.Сучасне село Вітряк Млин із села Пилипець «Журавель» Церква св. Покрови із села Канора
Територіально входять землі південної Київщини та Черкащини. У цьому районі переважали каркасні та зрубні хати. Будівельним матеріалом були солома, очерет, лоза, почасти камінь.
Хати будували «в шули» та зрубні. Широкого розповсюдження набули мазанки й глинобитні з переважанням трикамерного житла. Помешкання відзначалося особливою ошатністю, із значною кількістю декоративних оздоб.
Стіни зводили із суцільних кругляків або колотих плах переважно із сосни, іноді з осики чи вільхи. Дах крили дошками (драницями) та соломою.
Здавна стіни в хатах будували з ліски або грабового хворосту, які обмащували глиною, перемішаною з половою.
На Бойківщині будівлі зводили переважно з ялиці та смереки. Стіни жител, на відміну від інших регіонів, не біляться. Високі й стрімкі дахи, мистецьки оздоблені галереї - прибудови обіч стін. На Гуцульщині особливо оригінальним є комплекс будівель, які прийнято називати замкнутими дворами або граждами.
Основними будівельними матеріалами були камінь і глина з широким використанням вапняку та черепашника. Житлові споруди переважно нагадували напівземлянкові форми.
Пам'ятка архітектури та історії, споруджена в 1912 році російським інженером-архітектором Л. Шервудом, розташована на 40 м скелі Ай-Тодорського мису.
Отримав у народі таку назву завдяки скульптурним прикрасам на міфологічну та мисливську тематики (велетенський пітон, орел, левиця, ящірки, гігантські жаби, голови слонів, носорогів, антилоп, крокодила).
Відомі щонайменше чотири варіанти композицій нідерландського художника середини 16 століття Пітера Брейгеля на сюжет «Зведення Вавилонської вежі».
Іри на Миха йлівна Беклемі шева (1908-1988) - український живописець. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1964). Член Спілки художників України від 1938.
Моріс де Вламінк ( 1876 - 1958) - відомий французький живописець, талановитий малювальник й графік. Учасник Всесвітньої виставки у Парижі 1937 року.
Ники фор Дровня к ( 1895 - 1968) - український художник. Мав принаймні 10 імен, під якими фігурував у мистецтвознавчих книжках цілого світу. “Місто Криниця” “Автопортрет на фоні церкви”
Оле на Льві вна Кульчи цька (1877-1967) - український графік, маляр. З дитинства любила малювати. В 1909 році вперше виставила свої роботи у Львові.
Сергій Світославський (1857-1931) - український художник-пейзажист. Автор неповторно- поетичних, ностальгічних для нашого часу творів.
Творчість не принесла художнику слави і багатства за життя. Тільки після його смерті 1919 р. було організовано виставку творів майстра, де було представлено понад 700 його полотен. “Вітрячок” “Хутір”
Використані інтернет - ресурси: http://www.portal-slovo.ru/art/45961.php http://uk.wikipedia.org/wiki http://www.if-art.com/pgallery/per/mvlaminck/1.html http://art-arts.ru/index https://www.google.com.ua
Схожі презентації
Категорії