X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Архітектура Класичної Греції

Завантажити презентацію

Архітектура Класичної Греції

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Архітектура Класичної Греції Архітектура – це застигла музика

Слайд 2

Архітектурні ордери (колони) коринфський дорійський іонійський

Слайд 3

Дорійський ордер   Дорійський ордер —класичний зразок архітектурної форми. Його колона, оформлена поздовжніми жолобками, не має бази і спирається безпосередньо на основу будинку. Капітель колони складається з квадратної плити та її круглої основи - подушки. Кращими є ордери храму Парфенон в Афінах , храму Зевса в Олімпії .

Слайд 4

Іонійський ордер   Іонійський ордер за своїми пропорціями стрункіший. Його колона оздоблена канелюрами півкруглого перерізу і спирається на базу складного профілю. Капітель прикрашена двома красивого обрису завитками. Найкращим зразком є ордери храму Ніки Аптерос і Пропілеїв в Афінському акрополі .

Слайд 5

Коринфський ордер   Корінфський ордер відрізняється від іонічного своїми пропорціями та складнішою формою бази й особливо капітелі, яка схожа на букет листків аканта. Найкращими прикладами його є ордери пам'ятника Лісікрата та храму Зевса Олімпійського в Афінах .

Слайд 6

Атла нт— у давньогрецькій міфології брат Прометея. За міфом, брав участь у боротьбі титанів проти Зевса, за що був покараний: мусив вічно підтримувати небосхил. Згідно з іншою версією, за відмову Персеєві в гостинності він став височезною горою, що підпирала небо. В архітектурі атлантом називають колону у вигляді чоловічої постаті, що застосовується як підпора. У переносному значенні Атлант є синонімом слова «велетень».

Слайд 7

Каріати да — статуя одягненої жінки, введена у вжиток давньогрецькими архітекторами. Каріатиди заміняють в архітектурі колони, пілястри та інші утримуючі елементи будівельної конструкції.

Слайд 8

Афінський акрополь Найбільш довершеним архітектурним ансамблем класичної Греції є Афінський акрополь. Він був споруджений у другій половині V століття до н. е. Пагорб Акрополіс здавна був фортецею, а потім місцем головних культових споруд. Однак під час персидського нападу всі вони зазнали руйнування. Перикл став ініціатором грандіозної реконструкції Акрополя. Роботами керував особистий друг Перикла — видатний скульптор Фідій.

Слайд 9

Пропілеї Афінського акрополя Найвизначнішою пам'яткою давньогрецької архітектури епохи високої класики є Пропілеї Афінського акрополя, що оформляють його вхід (437—432 до н. е., архітектор Мнесікл). У якості матеріалу було використано білий та сірий мармур. Будівництво почалось у добу Перикла і було призупинене, коли Пропілеї власне не були завершені.

Слайд 10

Храм Ніки Аптерос Споруджувався храм в період 427—421 років до н. е. за проектом архітектора Каллікрата.Його присвятили богині Афіні Ніці Аптерос— Афіні Переможиці Безкрилій, яку афіняни позбавили крил для того, щоб Перемога ніколи не залишала місто. Храм виконаний з мармуру. Всередині стояла статуя Афіни (донині не збереглась), яка тримала в одній руці шолом, в іншій — гранат.

Слайд 11

Парфенон Парфенон— головний храм Афінського акрополя, присвячений богині Афіні Парфенос, покровительці міста та всієї Аттики; визначна пам'ятка давньогрецького мистецтва. Був зведений до 438 року до н. е. за 10 років.

Слайд 12

Храм Ерехтейон Ерехтейон— пам'ятка давньогрецької архітектури (421—406 до н. е.). Храм на місці суперечки Афіни та Посейдона-Ерехтея на Акрополі в Афінах за право володіння Аттикою. Він має унікальний для грецької архітектури асиметричний план. В Ерехтейоні колони замінені шістьма мармуровими фігурами дівчат-каріатид.

Слайд 13

Портик Каріатид Це шість фігур молодих жінок, одягнених в афінський костюм, на них спираються важкі квадратної форми плити. Це перший в історії світового мистецтва випадок використання подібних жіночих фігур для підтримки балок. П'ять каріатід і досі залишились стояти на своїх місцях. Шоста ж вивезена лордом Ельджіном до Лондону і тепер зберігається в Британському музеї. В Афінах вона замінена теракотовою копією.

Слайд 14

Храм Артеміди Храм грецької богині Армеміди в місті Ефес Одне з Семи чудес стародавнього світу

Слайд 15

Храм Гефеста .Храм Гефеста є найкраще збереженим серед усіх давньогрецьких культових споруд.

Слайд 16

Храм Зевса Храм Зевса Олімпійського (Олімпейон) — найбільший храм Стародавньої Греції, своїми розмірами перевершив Парфенон, був також найбільшою спорудою Пелопоннесу. У первісному вигляді мав 104 колони заввишки 17 м, з них донині збереглись лише 15.

Слайд 17

Римський історик Плутарх писав про споруди Акрополя: «… їх вічна новизна врятувала їх від дотику часу».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура