X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Архітектура Близького й Далекого Сходу"

Завантажити презентацію

"Архітектура Близького й Далекого Сходу"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Архітектура Близького й Далекого Сходу” Підготувала: Учениця 11 класу Жара Аліна

Слайд 2

1.Культова арабо-мусульманська архітектура Блакитна мечеть (Стамбул) Мавзолей Гур-Емір (Узбекистан)

Слайд 3

До культових споруд арабо-мусульманської архітектури належать мечеті (храми), медресе (духовні школи-семінарії), а також мавзолеї (поховальні споруди).

Слайд 4

Тадж-Махал - мавзолей , мечеть (Індія)

Слайд 5

Мечеть халіфа Омара (Єрусалим)

Слайд 6

Мінарет Кутб –Мінар (Індія)

Слайд 7

Надзвичайний інтерес для світового мистецтва становить пам'ятка мусульманської архітектури узбецького міста Самарканд — мавзолей Гур-Емір, родова усипальня славнозвісного завойовника й правителя Тамерлана. її назва перекладається як «могила володаря». Цей шедевр середньовічного зодчества відіграв важливу роль у розвитку світової ісламської архітектури. Гур-Емір став прообразом відомих пам'яток архітектури епохи Великих моголів: мавзолею Хамейуна в Делі й Тадж- Махалу в Агрі, зведених нащадками славетного Тимура, які свого часу були правителями Північної Індії.

Слайд 8

Мавзолей завоевателя Аміра Тимура

Слайд 9

2.Мавританський Стиль Хенераліфе Хіральда Альгамбра

Слайд 10

На початку 8 століття араби утворили в Іспанії халіфат, який в 13 ст. скоротився до крихітного Гранадського емірату та й пав у 1492. Безпосереднє сусідство з християнським Заходом, безперестанні мирні відносини або неприязні зіткнення з ним, фізичні особливості Піренейського півострова, родючість його грунту, благодатність клімату та взагалі умови, що дозволили іспанським маврам жити життям, окремим від їхніх одноплемінників в інших країнах, докорінно змінили їх характер з суворого та войовничого на м'який, культурний, і сприяли високому розвитку їх мистецтва

Слайд 11

У мавританській архітектурі слід розрізняти 3 періоди: представницею першого може служити Велика мечеть у Корлобі (нині католицький собор); зразками другого або перехідного періоду є вежа Хіральда та Алькасар у Севільї, а про третій період — періоді вищої досконалості мавританського стилю — дають прекрасне поняття гренадські палаци Альгамбра та Хенераліфе .

Слайд 12

Альгамбра Севільський Алькасар

Слайд 13

3.Храми Індії

Слайд 14

Печерні храми Еллори

Слайд 15

Кандар'я-Махадева , храмовий комплекс Кхаджурахо

Слайд 16

Храм Сомнатх

Слайд 17

Храм Каши Вишванатх (Варанаси)

Слайд 18

Храм Джаганнатхи в Пурі

Слайд 19

Храм Тирумалі Венкатешварі

Слайд 20

Храм Мінакши

Слайд 21

Храм Кедарнатха

Слайд 22

Храм Лотоса

Слайд 23

Хармандір-Сахіб (Амритсар, Золотий храм)

Слайд 24

4.Храми Далекого Сходу

Слайд 25

Храми Китаю, побудовані під впливом китайського буддизму, вражають своїми витонченими обрисами і багатим оздобленням. Гострі багатоярусні дахи - один з головних символів цієї країни, і дивно уявити собі подорож по Китаю, позбавлене уважного вивчення його релігійних споруд.

Слайд 26

Храм Неба

Слайд 27

Монастир Шаолінь

Слайд 28

Храм Нефритового Будди

Слайд 29

Храм Юаньтун

Слайд 30

5.Велика Китайська стіна

Слайд 31

Велику Китайську стіну вважають одним з найграндіозніших споруд і відносять до найбільших досягнень земної цивілізації. Як правило, різні країни світу асоціюються у нас з тими чи іншими будівлями і спорудами. У США це статуя Свободи, у Великобританії - Біг-Бен і Стоунхендж, у Франції - собор Нотр-Дам, в Індії - Тадж-Махал, у Росії - Кремль і безліч християнських храмів.

Слайд 32

Слайд 33

Китайська стіна вже дуже давно є символом Китаю - як для усього світу, так і для місцевих жителів. Є навіть особлива напис біля входу на відреставровану частину стіни, приблизно з таким змістом: "Той, хто не був на Великій Китайській Стіні - не може вважати себе справжнім китайцем ". Таку горду і амбітну напис свого часу наказала зробити людина, яку в Китаї шанують досі, як великого вождя, хоча його роль в історії країни була досить суперечливою - його звали Мао Цзедун. Стіна дійсно є одним із самих грамотних будівельних споруд в світі, і, мабуть, найбільш масштабним. Велику стіну будували протягом тисячоліть.

Слайд 34

Початок Великої Китайської Стіни

Слайд 35

Починаючись від Ляодунского затоки, стіна проходить на північний схід від китайської столиці - Пекіна, через північну частину країни до пустелі Гобі. Точну довжину Великої Китайської стіни назвати важко: якщо вимірювати від початку до кінця, то вийде 2450 км, а якщо рахувати всі відгалуження, то буде набагато більше - близько 6500 км, тому вчені планують провести топографічну зйомку, і визначити точну довжину Китайської стіни.

Слайд 36

Цікавий Факт Міцність Великої китайської стіни забезпечує рисова каша Китайські вчені розкрили секрет міцності і довговічності Великої стіни: хіміки стверджують, що кам'яні блоки скріплює розчин, до складу якого входить рисова каша. За словами фахівців, робітники, що працювали на будівництві Великої китайської стіни близько 6 тисяч років тому, готували розчин для скріплення блоків з вареного рису і гашеного вапна. На той час використання у будівництві рисової каші було доволі прогресивним та новаторським кроком.

Слайд 37

Слайд 38

"Секрет розчину, що використовувався для будівництва Великої китайської стіни полягає в особливому поєднанні органічних і неорганічних речовин, які входять до складу суміші. Амілопектин з рису і карбонат кальцію з вапна, взаємодіючи, утворюють сполуку, що характеризується високою механічною міцністю", - пояснюють експерти. Підтверджує слова дослідників і той факт, що на ділянках, куди потрапляв цей розчин, до сьогодні не може прорости трава, яка, як відомо, пробивається навіть крізь товстий шар асфальту. Цікаво і те, що рис використовувався не тільки для будівництва, а й становив основу раціону працівників. Технологія будівництва із застосуванням рисового розчину використовувалася не тільки при зведенні муру, але і для будівництва інших тогочасних об'єктів, на зразок усипальниць та храмових комплексів.

Слайд 39

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура