X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Антична архітектура"

Завантажити презентацію

"Антична архітектура"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Антична архітектура

Слайд 2

Поняття « античність» уперше з”явилось в епоху Відродження, як назва греко-римської культури. Основу античної культури складають естетичні поняття міри,гармонії та краси. Під час будівлі храмів використовувалися міри довжини,які були позичені від пропорцій людського тіла:долоня, стопа, лікоть тощо.

Слайд 3

у стародавньогрецькій архітектурі була розроблена цілісна художньо осмислена система, що пізніше отримала назву ордеру. Ордер( з латинської порядок)- вид архітектурної композиції,яка складається з вертикальних ( колон) і горизонтальних (карниз,фриз) частин у відповідній архітектурно-стильовій обробці.

Слайд 4

Капітелі (верхні частини колон) у давньогрецьких ордерах

Слайд 5

Колони грецького ордеру теж порівнювалися з людиною. Так, доричний ордер,завдяки лаконічності та монументальності вважався «чоловічим»,іонічний,завдяки витонченості і прикрасам,-«жіночим»

Слайд 6

Ордерна система залишалася задіяною і в подальші часи. Особливо широко вона стала використовуватися, починаючи з 17 століття,коли до відкриттів стародавніх греків звернулися архітектори класицизму. Портики з колонами та трикутними фронтонами над ними прикрашають багатоєвропейських будівель. Наприклад Собор Будинку Інвалідів та Пантеон в Парижі.

Слайд 7

Собор Будинку Інвалідів (Париж)

Слайд 8

Пантеон в Парижі

Слайд 9

Своєрідність художньої культури римлян полягала їхній здатності запозичувати все найкраще у підкорених Римом народів. І на основі їхніх досягнень робити нові відкриття. Так, у етрусків римляни перейняли арочне склепіння, а в греків-ордер. Поєднавши їх у єдине ціле, римляни створили аркаду-широко розповсюджений мотив найрізноманітніших будівель від моста й акведука(водогін), до пам'ятника і театру.

Слайд 10

Аркада Базілікі Константіна

Слайд 11

Дух античного Риму знайшов своє вираження яскравіше в архітектурі,ніж в інших видах мистецтва. Найвідоміші були колони та тріумфальні арки,наприклад, арка імператора Тита,збудована у 81 р.н.е. на честь його перемоги в Іудейській війні.

Слайд 12

Тріумфальна арка імператора Тита

Слайд 13

Тріумфальна арка імператора Тита

Слайд 14

Тріумфальна арка імператора Тита

Слайд 15

У часи економічного і політичного розквіту деякі правителі створювали цілі архітектурні комплекси,наприклад форум імператора Траяна.

Слайд 16

Форум імператора Траяна (103 – 113 рр.н.е). належить архітекторові Аполлорду. У центрі форуму стоїть сорокаметрова колона, від п‘єдесталу до капітелі облицьована плитками добутого в кар’єрах Луни мармуру. На якому спіральною стрічкою викладено рельєфи 2500 різноманітних фігур. Рельєфи, що читаються зліва направо, роблять 23 оберти навколо ствола колони, нагадуючи “кадри” сучасних прийомів кінематографії.

Слайд 17

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 18

Колона Траяна, розташована на форуме Траяна в Риме, була створена архітектором Аполлодором Дамасским в 113 році в знак перемоги Траяна над даками. Колона висотою 38 метрів і діаметром 4 метри – споруда з 20 блоків каррарского мармуру. В середині колони знаходиться гвинтова лестница з 185 зходинками, яка веде до площадки на капітелі. Колона важить біля 40 тон. Колону 23 рази спираллю обвиває стрічка, довжиною 190 метрів із рельефами, яуі зображують епізоди війни Риму і Дакіі. Спочатку монумент був увінчаний орлом, пізніше – статуею Траяна, а в 1588 році папа Сикст V увстановив на ній статую апостола Петра, яка до сих пір там і знаходиться. На рельефах в основному зображені дії римскої армії: спорудження укріплень, пересування, переправи через ріки, бойові дії. Взагалом на колоні біля 2 500 фігур. У основи колони розташовані двері, які ведуть в зал, де стояли золоті урни з прахом Траяна і його дружини Помпеі Плотіни.

Слайд 19

Фрагмент стрічки колони

Слайд 20

Слайд 21

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 22

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 23

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 24

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 25

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 26

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 27

форум імператора Траяна ( Рим,Італія)

Слайд 28

Практичність римлян виявлялася у будуванні споруд,необхідних у повсякденному житті: доріг,мостів,водогонів, житлових будинків тощо. Так до нашого часу успішно функціонує Аппієва дорога та водогін Аква Аппіа.

Слайд 29

Аппієва дорога (via Арpia) - перша римська брукована дорога (довжина близько 350 км). Збудована з воєнною метою за наказом цензора Аппія Клавдія 312 до н. е. між Римом і Капуєю, 244 до н. е. доведена до Брундізія. Дорогу було забруковано квадратним каменем. Уздовж неї біля Рима збереглися пам'ятники античного некрополя часів поганства й раннього християнства.

Слайд 30

Аппієва дорога

Слайд 31

Аппієва дорога

Слайд 32

Аппієва дорога

Слайд 33

Аппієва дорога

Слайд 34

Камні Аппієвої дороги

Слайд 35

По обох сторонах Аппієвої дороги розташовані сімейні гробниці

Слайд 36

Водогін Аква Аппія було побудовано завдовжки 16 км 617 м. Водогін Аква Аппія – це критий канал, місцями пробитий у скелі або складений з кам'яних плит і піднятий на підпори, де цього вимагав рельєф місцевості. На межі III-II ст. до н.е. римські будівельники вперше використали міцний і водостійкий бетон.

Слайд 37

Однією з найвідоміших релігійних споруд Римської держави став Пантеон - храм на честь усіх Богів.

Слайд 38

Пантеон, збудований у 118 – 125 рр. н.е. за наказом імператора Адріана. Перекритий високим куполом діаметром 43,2 м, цей храм вражає ідеальними досконалими пропорціями,

Слайд 39

Феноменальним звершенням античних архітекторів стало будівництво куполу,який перекривав увесь внутрішній простір без єдиної опори.

Слайд 40

Ку пол (італ. cupola — купол, склепіння, від лат. cupula, зменшувальне від cupa — бочка) — поверхня, близька за формою до півсфери або іншої поверхні обертання (кривої (еліпса, параболи тощо), що спрямована опуклістю вгору.

Слайд 41

Переріз куполу храму Пантеон у Римі

Слайд 42

Пантеон

Слайд 43

Пантеон

Слайд 44

Римське зодчество на той час досягло найвищої технічної та культурної досконалості і стало зразком для багатьох наступних поколінь

Слайд 45

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Архітектура