X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мої загадки до казок Андерсена

Завантажити презентацію

Мої загадки до казок Андерсена

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вам треба добре міркувати, Щоб загадки-складки відгадати.

Слайд 2

1. Щоб маленький хлопчик Яльмар спати не боявся, З парасолькою до нього цей герой з'являвся. Biн вечорами дітям закриває очі I казки розповідає з вечора до ночі.. Його люблять в цілім світі дівчата й хлоп'ята. Це Оле-Лукойє, а по-нашому - Оле-... (Закрий оченята).

Слайд 3

. Хто в балерину закохався, з неї погляду не зводив, Що у злого троля викликало подив? Він боровся з перешкодами, неначе фанатик. Це казковий персонаж стійкий.. .(олов'яний солдатик)

Слайд 4

А тепер відгадайте ви казку таку: Героїня любила постельку м'яку, Хоч до принца вночі прибула не в машині. Це відома усім казка...("Принцеса на горошині").

Слайд 5

. У очах її світилась до короля любов гаряча, Та вуста її мовчали, як німі неначе. Серце її нило від жалю та туги, А тіло її ніжне знесло всі наруги. Найдорожчою для неї лиш крапивонька була, Бо сорочки рятівнії для братів з неї плела. Силу волі вона мала, наче iз заліза, Андерсенівська героїня - сестричка... (Еліза).

Слайд 6

. Глузування та знущання терпів герой який, Допоки не дізналися, хто він є такий? Адже вроджену красу нікому не відняти — I красень лебідь виріс iз... (бридкого каченяти).

Слайд 7

Є у Андерсена казка із сумним кінцем, В якій закохана з коханим не стали під вінцем. Життя якої героїні швидко згасло, як та скалочка? Ним за кохання заплатила замріяна... (Русалочка).

Слайд 8

. Дуже важко, коли смішно й не можна сміятись, Коли очi бачать інше, а треба брехати. Щоб не стати посміховиськом у очах народу, У цій казці вci брехали королю в угоду. Раптом очi вciм відкрило одне маленьке хлопеня. Казка має назву... ("Нове вбрання короля").

Слайд 9

. Цей герой не побоявся боротися зi злом, Ось тому в житті йому дуже повезло: Три страшних собаки йому вірно відслужили I нежданно для ycix королем його зробили, А сама навіть принцеса дружиною стала. Це солдат свого добився iз казки... ( "Кресало" ).

Слайд 10

Вона в житті красу понад усе любила I якнайшвидше вирости понад усе хотіла, Не бажала довго залишитись молодою, Та для неї мрія обернулася бідою. Ця красуня - i не жінка, навіть не дівчина, А чудова лісова... (Ялина ).

Слайд 11

. Жайворонкові у клітці квітка дуже співчувала I від того горювала, що йому не помагала. Казку цю вам відгадать неважко: У неї є квіткова назва. Це... ( "Ромашка" ).

Слайд 12

. Народилась ця дитинка в пелюстках тюльпанчика, Зразу спала в шкаралупці, а не на диванчику. Про яку ж це героїню ми ведем розмовочку? Ну, звичайно, про улюблену крихітку... ( Дюймовочку ).

Слайд 13

Мистецтво справжнє велику силу має: Воно хворих з ложа смерті навіть підіймає. Та цього не знала лиш принцеса зарозуміла. Що poзpiзняти красу справжню зовсім не уміла. За це вона й дістала від батька по заслузі І, вигнана із дому, пішла в глибокій тузі. Щоб цього не трапилось в житті кожного із вас, Не беріть ви прикладу з принцеси, що в казці... ( "Свинопас" ). Автор загадок Темнюк Г. С., учитель світової літератури

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література