X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«ДОРІАН ГРЕЙ»

Завантажити презентацію

«ДОРІАН ГРЕЙ»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роман «Доріан грей» як осердя творчості письменника Виконали учениці 10 класу: Записоцька О. Терещенко Н. Петренко А.

Слайд 2

Оскар уайлд

Слайд 3

Народився у сім'ї окуліста Вільяма Уайльда і письменниці Джейн Франциско Елджі . Отримав класичну освіту: естетичні погляди формувались у Триніті Коледжі (Дублін) та оксфордському коледжі св. Магдалени, — проте ішов власним шляхом, керуючись власною тезою: «Те, що дійсно треба знати, не розтлумачить ніхто». У 1881 p. вийшла друком перша збірка його поезій.

Слайд 4

«Занепад неправди», «Критик як художник» , «Душа людська при соціалізмі» так і єдиного роману «Портрет Доріана Грея»— тепер найбільш уславленого його твору, який після публікації приніс доволі неслави: скандал, процес, суд і дворічне ув'язнення за моральні збочення. Успіх і визнання принесли автору його п'єси «Віяло леді Віндермір», «Жінка, не варта уваги» , «Ідеальний чоловік» І все ж найкращою вважається п'єса «Як важливо бути поважним. Легковажна комедія для серйозних людей».

Слайд 5

Останні роки добровільного вигнання з батьківщини провів у Франції, де оселився після звільнення з тюрми під придбаним ім'ям, зазнавши там матеріальної скрути,— а ще більш духовної. Жив у Парижі, де й помер. Письменника і вигнанця блюзнірського суспільства вікторианської Англії поховали на цвинтарі Пер-Лашез в Парижі.

Слайд 6

Шлях до написання «портрета доріана грея»: У цьому творі втілено найдорожчі для письменника думки , що визначали спосіб і стиль його власного життя. Відомо , як виник задум роману : одного разу в майстерні свого приятеля Уайльд познайомився з натурником , який вразив його досконалістю своєї вроди. «Який жаль , -- вигукнув письменник , -- що таке славне створіння мусить старіти!» На це художник ,погодившись, додав : «Чудово було б , якби він залишався такий точнісінько , як зараз , а натомість щоб його портрет старів і вкривався зморшками »