X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мозаїка

Завантажити презентацію

Мозаїка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Мозаїка Вчитель початкових класів СШ І-ІІІ cт.№5 ім.Т.Г.Шевченка м.Коломиї Налисник Галина Петрівна Педагогічне звання – Старший вчитель Налисник Г.П.

Слайд 2

Мозаїка - це один з видів декоративно-прикладного та монументального мистецтва. Мистецтво мозаїки представлена різними жанрами і є зображенням, створеним за допомогою компонування, набору та закріплення на поверхні різнокольорових каменів, керамічних плиток, смальти і інших матеріалів. Налисник Г.П.

Слайд 3

Популярна мозаїка - Один з видів монументального мистецтва. У мозаїці зображення і орнамент складаються зі шматочків різнокольорових натуральних каменів, скла, кераміки (керамічна мозаїка), дерева та інших матеріалів. Красива і оригінальна керамічна мозаїка - Дуже древній матеріал, але вона не втратила своєї популярності і в наші дні. Пояснюється це тим, що мозаїка має ряд незаперечних переваг. Її легко укладати, нею можна облицьовувати криволінійні поверхні. Налисник Г.П.

Слайд 4

Історія мозаїки - історія людства Свій початок мозаїка (складання малюнка з каменю або скла) бере на Сході. Невеликими мозаїками прикрашалися жіночі скриньки. Стародавні греки, а за ними й давні римляни перейняли і розвинули це мистецтво, досягнувши в ньому великих висот. На початку для мозаїки використовували кольорову гальку. Викладалися подібні візерунки тільки на підлозі. Пізніше стародавні римляни почали використовувати дорогоцінні й полурагоценние камені, а так само смальту (спеціальним чином оброблене скло). На стінах будинків і громадських споруд з'являються не тільки вишукані візерункові композиції, але і справжні картини. Прикладами чудової роботи давніх майстрів служать мозаїки із зображенням в Помпеї, Битва при Іссе (ця мозаїка з натурального каменю викладена з півтори тисячі шматочків особливим способом - «opus vermiculatum», коли частини мозаїки збираються один до одного по звивистих ліням). Візантійська мозаїка - це верх творіння людства. Майстри Візантії домоглися особливої витонченості в роботі, а їх панно досі здаються живими та об'ємними за рахунок використання в роботі півтонів. У Середньовіччі мозаїка продовжує свій урочистий хід по храмах світу, але от християнство починає все більш і більш використовувати фреску, а мозаїкою обробляють мінарети і мусульманські мечеті. У Росії мозаїка з натурального каменю прийшла в Х столітті після прийняття християнства, але через відсутність потрібного матеріалу особливого поширення не отримала. І лише з появою в Києві виробництва скляної смальти в церквах з'являються мозаїчні панно. Софійський собор став першим російським храмом, прикрашеним мозаїкою. У 18 столітті В. Ломоносов досконально вивчив технологію мозаїки, відкрив виробництво смальти. Його робота «Полтавська битва» в Академії Наук, виконана в мозаїці до цих пір вражає уяву. Саме до цього часу відносять появу «російської мозаїки», коли майстрами робився набір з платівок каменю однієї породи (малахіт, яшма, бурштин) на поверхні шкатулок, стільниць, колон, ваз, який майстерно імітував виріб, висічене з цільного каменю. Другий сплеск інтересу до мозаїки в Росії припадає на середину 19 століття, коли створювався Ісаакіївський собор. Його стіни і склепіння прикрашають 62 мозаїчних панно загальною площею 600 кв. м. Створена знову при Академії Наук майстерня по створенню смальти (сплаву скла з металевими барвниками) змогла не тільки налагодити виробництво за відомими технологіями, але і винайти власні (так, були впроваджені різні відтінки рожевого та фіолетового за допомогою сполук золота, червоного і зеленого - з'єднання міді , синього й блакитного - з'єднання кобальту. Третє народження любові до мозаїки відноситься до будівництва в Москві метрополітену. Станції метро, таким чином, були перетворені на музейні експозиції. Налисник Г.П.

Слайд 5

Налисник Г.П.

Слайд 6

Види мозаїки Мозаїка виконується в декількох техніках і стилях. Треба сказати, що у своїй роботі сучасні майстри користуються прийомами, розробленими ще древніми греками або флорентійцями. Декоративна (художня) мозаїка - це найдавніший вид мозаїки з натурального каменю, коли мармур або онікс майстерно підбирається в мальовничу композицію. Темою для виготовлення мозаїки може бути все що завгодно - пейзаж, натюрморт, батальна сцена, міфічні тварини або ж точно копіювання відомих всьому світу мозаїк. Кожна мозаїка з натурального каменю - це ексклюзивна робота, оскільки неможливо підібрати однакові за фактурою і кольором шматочки каменю. Налисник Г.П.

Слайд 7

Налисник Г.П.

Слайд 8

Налисник Г.П.

Слайд 9

Налисник Г.П.

Слайд 10

Налисник Г.П.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Образотворче мистецство