X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура України ХІХ століття

Завантажити презентацію

Культура України ХІХ століття

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура України ХІХ століття Презентацію виконала Удовиченко Світлана Михайлівна вчитель вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист Степненського НВК Полтавської області Полтавського району

Слайд 2

ПРОПОНУЄМО РОЗГЛЯНУТИ НАСТУПНІ ПИТАННЯ ТЕМИ: сім'я календарні свята та обряди музика і театральне мистецтво поселення та житло народний одяг освіта харчування побут і звичаї література архітектура Культура України ХІХ ст.

Слайд 3

Основним типом поселення були села та хутори Для будування використовувались майже всі матеріали, що могла дати природа —дерево, солома, очерет, глина, каміння. Форма та планування поселення залежали від природніх умов та ландшафту Українська хата, худ. І.Рєпін, 1880 Культура України ХІХ ст.

Слайд 4

Народний одяг Чоловічий селянський одяг складався із сорочки до колін, що вдягалася навипуск та перепоясувалась шкір’яним або в’язаним поясом, нешироких штанів. Сорочка часто оздоблювалася вишивкою. Взимку поверх рубахи вдягався хутряний кожух, восени та навесні — сукняна свита. На ноги одягалися постоли, черевики, чоботи. Волосся різали під макитру. Жіночий народний одяг складався з сорочки, запаски або юбки, кожуха (взимку). Дівчата заплітали волосся в одну або дві коси. Святковим взуттям були черевики. Здебільшого повсякденно ходили босоніж або у постолах. Культура України ХІХ ст.

Слайд 5

До середини XIX століття сформувався господарський комплекс, що включав в себе землеробство зі скотарством (при перевазі землеробства). Рибальство, бджільництво, мисливство та збиральництво являли собою допоміжні засоби здобуття їжі. НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНІ СТРАВИ: хліб з житньої муки страви з зернових борщ, капусняк молочні страви узвари Культура України ХІХ ст.

Слайд 6

ПОБУТ І ЗВИЧАЇ Існувало два типи громадського землеволодіння — громадсько-подушний і громадсько-подвірний Ро