X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Каліграфічне письмо Китаю"

Завантажити презентацію

"Каліграфічне письмо Китаю"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Каліграфічне письмо Китаю.

Слайд 2

Китайська ієрогліфіка - один з прадавніх видів писемності на землі. Винахід і використання китайських ієрогліфів не лише сприяли розвитку китайської цивілізації, але і глибоко вплинули на розвиток світової культури. Вже більше 6000 років тому була створена ціла система графічних знаків. На руїнах Баньпо було знайдено більше 5 тисяч видів різних написів, які мали певну закономірність і куди входили основні риси китайських ієрогліфів. Зіставляючи ці специфічні риси, китайські вчені дійшли висновку, що це протоїерогліфи. 

Слайд 3

У ХVІІІ столітті до нашої ери з'явилася система китайських ієрогліфів. Згідно з історичними даними, на початку династії Шан китайська культура досягла високого рівня свого розвитку, про це свідчить поява кісток тварин і черепашачих панцирів з ієрогліфічними написами. Написи на черепашачих панцирях і кістках – це самі стародавні ієрогліфи. При династії Шан правителі часто ворожили на черепашачих панцирях і кістках перед ухваленням важливого рішення у сфері управління державою. 

Слайд 4

Написи на черепашачих панцирях і кістках тварин є зрілою системою письмових знаків, вони створили основу для подальшого розвитку китайських ієрогліфів. Після цього, з'явилися написи, які наносилися або відливалися на бронзовому начинні, ієрогліфічні стилі “Мала печатка”, “Статутний стиль” та ін, якими користуються до цих пір. До теперішнього часу китайськими археологами було виявлено більше 160 фрагментів черепашачих панцирів, на яких вирізані більше 4 тисяч різних письмових знаків. До цих пір, китайські вчені вивчили 3000 з них і прокоментували 1000 з них. Останні 3000 було або не піддаються тлумаченню, або у вчених існують розбіжності з приводу змісту написів. Не дивлячись на це, на основі 1000 розшифрованих ієрогліфів учені отримали основну інформацію про політичну, економічну і культурну ситуацію періоду Шан.

Слайд 5

Процес еволюції китайської ієрогліфіки є процесом поступової стандартизації і уніфікації написання китайських ієрогліфів. Стиль «Лішу» ( «Статутний стиль» один з видів китайського стародавнього письма) формує нову систему графіки китайських ієр