X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Цунамі

Завантажити презентацію

Цунамі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Цунамі (у перекладі з японської-довга хвиля) - це довгі хвилі, породжувані потужним впливом на всю товщу води в океані або іншій водоймі.

Слайд 2

Причини виникнення? цунамі: 1). Підводний землетрус (близько 85% всіх цунамі). При землетрусі під водою утворюється вертикальне переміщення дна: частина дна опускається, а частина піднімається. Поверхня води приходить в коливальний рух по вертикалі, прагнучи повернутися до вихідного рівня, - середнього рівня моря, - і породжує серію хвиль.

Слайд 3

2). вулканічні виверження   (близько 5% всіх цунамі).   Великі підводні виверження   володіють таким же ефектом, що і землетруси. При сильних   вулканічних вибухах утворюються   не тільки хвилі від вибуху, але вода також заповнює порожнини від вивергнутого матеріалу або навіть кальдеру в результаті чого виникає довга хвиля. 3). Зсуви. Цунамі такого типу виникають часто (близько 7% всіх цунамі). 9 липня 1958 в результаті землетрусу на Алясці в бухті Літуйя виник зсув. Маса льоду і земних порід обрушилася з висоти 900 м. Утворилася хвиля, що досягла на протилежному березі бухти висоти більше 500 м.

Слайд 4

4). Людська діяльність. У наше століття атомної енергії у людини в руках з'явився засіб викликати за своїм уподобанням струси, раніше доступні лише природі. У 1946 році США зробили в морській лагуні глибиною 60 м підводний атомний вибух з тротиловим еквівалентом 20 тис. тонн. Виникла при цьому хвиля на відстані 300 м від вибуху піднялася на висоту 28,6 м, а в 6,5 км від епіцентру що сягала 1,8 м.

Слайд 5

5). Вітер може викликати великі хвилі (приблизно до 20 м), але такі хвилі не є цунамі, так як вони короткоперіодні і не можуть викликати затоплення на березі. Проте можливо освіти метео-цунамі при різкій зміні тиску або при швидкому переміщенні аномалії атмосферного тиску. 6). Падіння метеорита може викликати величезне цунамі, так як, маючи величезну швидкість падіння, дані тіла мають також колосальну кінетичну енергію, яка буде передана воді, наслідком чого і буде хвиля.

Слайд 6

Ознаки появи цунамі: 1). Раптовий швидкий відхід води від берега   на значну   відстань і осушка дна, при цьому зтихає шум прибою. Чим далі відступило море, тим вище можуть бути хвилі цунамі.

Слайд 7

2). Землетрус. Епіцентр землетрусу знаходиться, як правило, в океані. На березі землетрус зазвичай набагато слабкіший, а часто його немає взагалі.

Слайд 8

Наслідки Цунамі:

Слайд 9

Найбільші Цунамі на Землі: Камчатка (Росія) 1952 рік. Аляска (США) 1957 і 1958 роки. Аляска (США) 1964 рік. Нова Гвінея 1998 рік. Японія 2004 і 2005 роки. Азія 2004 рік.

Слайд 10

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія