X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Магнітна дія струму. Дослід Ерстеда"

Завантажити презентацію

"Магнітна дія струму. Дослід Ерстеда"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Запитання : Чому два цвяхи, які притягуються до магніту, розходяться вільними кінцями? Чому корпус компаса виготовляють із міді, алюмінію, пластмаси, але ніколи із заліза? Чи буде діяти магніт на магнітну стрілку, якщо між ними помістити руку? аркуш паперу? залізний лист? Які явища свідчать про існування магнітного поля Землі? Як установиться магнітна стрілка на магнітних полюсах Землі?

Слайд 3

У 1820 р. людство зробило ще один важливий крок на шляху до розуміння природи магнітної взаємодії. 15 лютого цього року професор Копенгагенського університету (Данія) Г. Ерстед демон стрував своїм студентам теплову дію електричного струму.

Слайд 4

Біля провідника, який нагрівався електричним струмом, поруч випадково опинився компас. Один зі студентів помітив, що в момент замикання кола стрілка компаса змінювала свій напрямок, а в разі розмикання кола поверталася в початковий стан.

Слайд 5

Цікавий студент попросив Ерстеда пояснити, що відбувається. Однак професор не знав, що відповісти, він ніколи нічого подібного не чув.

Слайд 6

До честі професора, він не відмахнувся від допитливого юнака, а просто повторив дослід і зробив... відкриття. Виявилося, що між електричним струмом і магнетизмом існує взаємозв'язок!