X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Методика формування правильної постави та корекція її порушень на заняттях з фізичного виховання

Завантажити презентацію

Методика формування правильної постави та корекція її порушень на заняттях з фізичного виховання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Причини порушення постави Можна виділити такі групи причин порушень постави: Вродженого характеру. До них належать: наявність у дитини клиновидного хребця, порушення росту та розвитку хребців, наявність додаткового ребра та інші. Через такі причини порушення постави супроводжуються деформацією хребта. Набуті, як наслідок інших хвороб. Порушення постави в цьому випадку можуть виникати через паралітичні зміни в м’язах, рахіт, патологічні стани суглобів. Набуті, внаслідок негармонійного розвитку окремих м’язових груп. Прикладом такої дисгармонії є переважання у розвитку м’язів грудей над м’язами спини. Набуті внаслідок звичайної неправильної пози, асиметричного статичного навантаження на фоні загального слабкого фізичного розвитку.

Слайд 2

Характерні ознаки правильної постави Розглядають такі характерні ознаки правильної постави: – пряме розташування – симетричність плечового поясу – симетричність обох лопаток – однакова довжина рук і ніг; – однакова форма трикутників талії - простору що утворюються боковою поверхнею тулуба та внутрішньою поверхнею опущених рук; – симетричне розташування тазу – помірно окреслені фізіологічні вигини хребтового стовпа; – ноги в положенні стоячи помірно розігнуті в кульшових і колінних суглобах.

Слайд 3

Характеристика видів порушень постави Плоска спина - характеризується зменшенням фізіологічних вигинів хребта, недостатнім кутом нахилу таза, розтягнутими м’язами спини і грудей. Характерними ознаками плоскої спини є крилоподібні форма лопаток, недостатньо випукла (плоска) грудна клітка, нижня частина живота видається вперед, плоскі сідниці. Кругла спина - характеризується збільшенням грудного кіфозу, зменшенням шийного і поперекового вигинів (фізіологічних лордозів) та недостатнім кутом нахилу таза. . Її проявами є нахилена вперед голова, дугоподібна спина, крилоподібні лопатки, звисаючі плечі, плоскі сідниці, злегка зігнуті в колінах ноги та живіт, що вип’ячується у нижній його частині.

Слайд 4

Однак, порушення постави - це не тільки косметичний дефект, існування якого є неприємним фактом. Порушення постави, до того ж, супроводжуються серйозними і складними наслідками у функціонуванні організму людини. Відбувається це внаслідок стискання внутрішніх органів, порушення їх правильного розташування в організмі.

Слайд 5

Сутула спина характеризується збільшеним грудним кіфозом при фізіологічних лордозах. Кругло-вгнута спина характеризується збільшенням фізіологічних вигинів хребта та надмірним кутом нахилу таза, недостатнім розвитком м язів спини, живота та передньої поверхні стегон. Плоско-вгнута (лордотична) спина. Це різновид плоскої спини. Він характеризується зменшеним грудним кіфозом та збільшеним поперековим лордозом.

Слайд 6

Методика корекції дефектів постави При підборі засобів фізичного виховання спеціальної корекції для вирішення завдання ліквідації порушень постави необхідно дотримуватись наступних принципів: мобілізації хребетного стовпа; витяжіння хребетного стовпа; вигинання хребетного стовпа в напрямку викривлення; створення м’язового корсету; розвантаження хребта

Слайд 7

Загальнорозвиваючі вправи Лежачи на спині, руки в сторони, у правій руці тенісний м'яч. Руки з'єднати спереду, перекласти м'яч у ліву руку. Повернутися у вихідне положення. Руки з'єднати спереду, перекласти м'яч у праву руку. Повернутися у вихідне положення. Дивитися на м'яч. Повторити 10-12 разів. Лежачи на спині, руки уздовж тулуба, у правій руці м'яч. Підняти руку нагору (за голову) і, опускаючи її, перекласти м'яч в іншу руку. Те ж повторити іншою рукою 5-6 разів. Дивитися на м'яч. При піднятті рук - вдих, при опусканні - видих. Лежачи на спині, руки вперед - у сторони. Виконувати хрестоподібні рухи прямими руками протягом 15-20 с. Стежити за рухом кисті однієї, потім іншої руки. Подих вільний. Лежачи на спині, руки вперед - у сторони. Махи однією ногою до різноіменної руки. Повторити 6-8 разів кожною ногою. Дивитися на носок. Махи виконувати швидко. Під час маху - видих. Лежачи на спині, у піднятих вперед руках тримати волейбольний м'яч. Махи ногою з торканням носком м'яча. Повторити 6-8 разів кожною ногою. Дивитися на носок. Під час маху - видих. Лежачи на спині, руки вперед. Виконувати хрестоподібні рухи руками, опускаючи й піднімаючи їх. Стежити за кистю однієї, потім іншої руки. Виконувати 15-20 с. Лежачи на спині, у правій руці, піднятої вперед, тримати тенісний м'яч. Виконувати рукою кругові рухи вперед та назад протягом 20 с. Дивитися на м'яч. Змінювати напрямок руху через 5 с.

Слайд 8

Сидячи на підлозі, упор руками позаду, прямі ноги злегка підняті. Виконувати хрестоподібні рухи 15-20 с. Дивитися на носок однієї ноги. Голову не повертати. Подих не затримувати. Сидячи на підлозі, упор руками позаду, прямі ноги. По черзі піднімати й опускати ноги. Виконувати 15-20 с. Дивитися на носок однієї ноги. Сидячи на підлозі, упор руками позаду. Мах правою ногою нагору - вліво, повернути у вихідне положення. Те ж лівою ногою нагору - вправо. Повторити 6-8 разів кожною ногою. Дивитися на носок. Сидячи на підлозі, упор руками позаду. Праву ногу відвести вправо, повернути у вихідне положення. Те ж повторити іншою ногою вліво 6-8 разів кожною ногою. Дивитися на носок. Сидячи на підлозі, упор руками позаду, пряма нога злегка піднята. Виконувати кругові рухи ногою в одному й іншому напрямку. Повторити 10-15 разів кожною ногою. Дивитися на носок. Сидячи на підлозі, упор руками позаду, але підняті обидві ноги. Виконувати кругові рухи в одному й іншому напрямку 10-15 с. Дивитися на носки. Стоячи, тримати гімнастичний ціпок внизу. Підняти ціпок нагору, прогнутися - вдих, опустити ціпок - видих. Дивитися на ціпок. Повторити 8-12 разів.

Слайд 9

Стоячи, тримати гімнастичний ціпок внизу. Присісти й підняти гімнастичний ціпок нагору, повернутися у вихідне положення. Дивитися на ціпок. Повторити 8-12 разів. Стоячи, тримати гантелі спереду. Кругові рухи руками в одному й іншому напрямку - 15-20 с. Дивитися то на одну, то на іншу гантель. Виконувати кругові рухи 5 с в одному напрямку, потім 5 с в іншому. Стоячи, тримати гантелі спереду. Одну руку піднімати, іншу - опускати, потім навпаки - 15-20 с. Дивитися то на одну, то на іншу гантель. Стоячи, гантелі тримати внизу. Підняти гантелі нагору, потім опустити. Дивитися спочатку на праву гантель, потім на ліву. Знову перевести погляд на праву гантель. Виконувати рухи очами в одному й іншому напрямку 15-20 с. Змінювати напрямок руху очей через 5 с. Стоячи, у витягнутій руці обруч. Обертати обруч в одну, потім в іншу сторону 20-30 с. Дивитися на кисть. Виконувати однією й іншою рукою. Стоячи, дивитися тільки вперед на який-небудь предмет. Повернути голову праворуч, потім ліворуч. Повторити 8-10 разів у кожну сторону. Стоячи, дивитися тільки вперед на який-небудь предмет. Голову підняти, потім опустити, не змінюючи погляду. Повторити 10 разів. Примітка: вправи 3 і 4 можна виконувати з гантеллю масою 3-4 кг. При виконанні вправ рекомендується голову не повертати, рухи очами виконувати повільно.

Слайд 10

Профілактика сколіозу сидіти нерухомо не довше 20 хвилин; намагайтеся вставати як можно частіше. Мінімальна тривалість такого “відпочинку” - 10 секунд; сидячи, як можно частіше змінюйте положениня ніг: ступні вперед, назад, поставте їх рядом, потім, навпаки, розведіть і.т.д. намагайтеся сидіти “правильно”: сядьте на край стула, щоб коліна були зігнуті точно під прямим кутом, ідеально выпрямте спину і, якщо можно, зніміть частину навантаження з хребта, положив прямі лікті на підлокотники; періодично виконуйте спеціальні компенсаторні вправи: а) повисіть на перекладині й підтягніть коліна до грудей. Зробіть вправу максимальне число раз; б) прийміть на підлозі стійку на колінах і витягнутих руках. Намагайтеся максимально вигнути спину нагору, і потім як можно сильніше прогнути її вниз.

Слайд 11

Роботу виконала студентка 203 групи МБМК Кладько Ангеліна

Слайд 12

Стоячи, тримати гімнастичний ціпок внизу. Присісти й підняти гімнастичний ціпок нагору, повернутися у вихідне положення. Дивитися на ціпок. Повторити 8-12 разів. Стоячи, тримати гімнастичний ціпок внизу. Присісти й підняти гімнастичний ціпок нагору, повернутися у вихідне положення. Дивитися на ціпок. Повторити 8-12 разів. Стоячи, тримати гантелі спереду. Кругові рухи руками в одному й іншому напрямку - 15-20 с. Дивитися то на одну, то на іншу гантель. Виконувати кругові рухи 5 с в одному напрямку, потім 5 с в іншому. Стоячи, тримати гантелі спереду. Одну руку піднімати, іншу - опускати, потім навпаки - 15-20 с. Дивитися то на одну, то на іншу гантель. Стоячи, гантелі тримати внизу. Підняти гантелі нагору, потім опустити. Дивитися спочатку на праву гантель, потім на ліву. Знову перевести погляд на праву гантель. Виконувати рухи очами в одному й іншому напрямку 15-20 с. Змінювати напрямок руху очей через 5 с. Стоячи, у витягнутій руці обруч. Обертати обруч в одну, потім в іншу сторону 20-30 с. Дивитися на кисть. Виконувати однією й іншою рукою. Стоячи, дивитися тільки вперед на який-небудь предмет. Повернути голову праворуч, потім ліворуч. Повторити 8-10 разів у кожну сторону. Стоячи, дивитися тільки вперед на який-небудь предмет. Голову підняти, потім опустити, не змінюючи погляду. Повторити 10 разів. Примітка: вправи 3 і 4 можна виконувати з гантеллю масою 3-4 кг. При виконанні вправ рекомендується голову не повертати, рухи очами виконувати повільно.

Слайд 13

Профілактика сколіозу сидіти нерухомо не довше 20 хвилин; намагайтеся вставати як можно частіше. Мінімальна тривалість такого “відпочинку” - 10 секунд; сидячи, як можно частіше змінюйте положениня ніг: ступні вперед, назад, поставте їх рядом, потім, навпаки, розведіть і.т.д. намагайтеся сидіти “правильно”: сядьте на край стула, щоб коліна були зігнуті точно під прямим кутом, ідеально выпрямте спину і, якщо можно, зніміть частину навантаження з хребта, положив прямі лікті на підлокотники; періодично виконуйте спеціальні компенсаторні вправи: а) повисіть на перекладині й підтягніть коліна до грудей. Зробіть вправу максимальне число раз; б) прийміть на підлозі стійку на колінах і витягнутих руках. Намагайтеся максимально вигнути спину нагору, і потім як можно сильніше прогнути її вниз.

Слайд 14

Роботу виконала студентка 203 групи МБМК Кладько Ангеліна

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура