X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Історія розвитку гімнастики

Завантажити презентацію

Історія розвитку гімнастики

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: “Історія розвитку гімнастики” Учениці 10-А класу СЗШ №253 м. Києва Федоренко Марії

Слайд 2

86-річна гімнастка Йохана Каас, яка потрапила до книги рекордів Гіннеса

Слайд 3

Походження назви Фізичні вправи сучасної гімнастики мають набагато давнішу історію, ніж сам термін «гімнастика». Як свідчать пам’ятники культури минулого, деякі гімнастичні вправи були відомі ще за 3 тисячі років до нашої ери. Жодні Олімпійські ігри не обходяться без гімнастики. «Гімнастика» – слово не нове: воно було відоме ще 2 500 років тому. Цей термін з’явився в Древній Греції в V столітті до нашої ери. Походить він від грецького слова «гімнос», що означає «оголений», (у ту пору юнаки займалися фізичними вправами в оголеному вигляді). Тоді під цим терміном розуміли весь комплекс фізичних вправ, що застосовувався з освітньою метою, а пізніше і з лікувальною метою.

Слайд 4

Саме в цей час на Стародавньому Сході стали складатися системи гімнастичних вправ, які були спрямовані на загальний фізичний розвиток, на зміцнення здоров’я. Вправами, що розвивають силу, гнучкість, спритність, передбачалося одночасно і поліпшення діяльності внутрішніх органів. Так виникла давньокитайська загальнорозвиваюча і лікувальна гімнастика, а пізніше – і індійська система йогів.

Слайд 5

Серед пам’ятників давньоєгипетського стінного живопису, що відноситься до того періоду, можна знайти зображення стійок на голові, переворотів прогнувшись, які виконувались одним гімнастом або вдвох, мостів, стійок, що демонструвалися не тільки акробатами, а й танцівницями.

Слайд 6

На каменях і печатках пам’яток крито-мікенської культури можна зустріти зображення дівчат і юнаків, які, взявшись за роги бика, роблять переворот над його головою і стають на спину, після чого стрибають на землю. Таким чином, прабатьки гімнастів вправлялися на живих снарядах. Цікаво, що родоначальниками ігор з биками були жінки і лише пізніше в ці ігри стали включатися чоловіки.