X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Вплив біологічно активних речовин на кислотно-лужний стан в організмі кролів за дії стронцію

Завантажити презентацію

Вплив біологічно активних речовин на кислотно-лужний стан в організмі кролів за дії стронцію

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вплив біологічно активних речовин на кислотно-лужний стан в організмі кролів за дії стронцію Скидан Анна Олександрівна Науковий керівник: к.б.н., професор Мельникова Н.М. Кафедра біохімії тварин, якості і безпеки сільськогосподарської продукції імені акад. М.Ф. Гулого

Слайд 2

Актуальність роботи Забруднення навколишнього середовища і небезпека для нормальної життєдіяльності людини і тварин викликає обґрунтовану стурбованість світової і європейської спільноти. В даному випадку Україна не є виключенням, оскільки забруднення навколишнього середовища різноманітними екотоксикантами для нашої держави є однією з найбільш актуальних проблем сьогодення. При цьому одними з найнебезпечніших забруднювачів є важкі метали. Виробництво металів відображає рівень технічного розвитку суспільства. За даними досліджень ЮНЕСКО, щорічно тільки з водами рік у Світовий океан потрапляє більш ніж 320 млн тон різноманітних металів. В виробництві важких металів Україна займає одне з провідних місць у світі. Багаторічні дослідження науковців свідчать, що такі важкі метали, як свинець, ртуть, кадмій, цезій та стронцій, мігруючи по ланцюгу "ґрунт-рослина-їжа" надходять до організму людини та тварин у кількостях, що значно перевищують гранично допустимі концентрації.

Слайд 3

Екологічна ситуація щодо вмісту стронцію в навколишньому середовищі значно погіршилася після багаторічних ядерних випробувань та аварії на Чорнобильській АЕС, під час яких відбувся викид значної кількості цього елементу в повітря, внаслідок чого було забруднено обширні території. Найбільшу небезпеку для людини і тварини складають ізотопи стронцію та цезію, в першу чергу цезій-137 та стронцій-90. Накопичуючись в організмі людини та тварин, стронцій вражає насамперед кісткову тканину, печінку, нирки та кров, призводячи до виникнення цілої низки патологій. Враховуючи прогресуюче забруднення навколишнього середовища сполуками стронцію і його небезпечність для здоров’я тварин і людини, значну кількість робіт українських і зарубіжних вчених присвячено вивченню шляхів надходження, накопичення та способів виведення його з організму, проте, на даний час механізм біологічної дії зазначеного важкого металу вивчено недостатньо.

Слайд 4

Метою роботи було дослідити кислотно-лужний стан крові кролів за дії стронцію хлориду та вплив вітаміну Е на інтенсивність його накопичення.