X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Воші

Завантажити презентацію

Воші

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Це ряд, що включає близько 3 тис. нелітаючих видів комах. Вони - кровосисні істоти, тому є справжніми паразитами - ектопаразитами більшості птахів і ссавців. Воші більше за інших живих істот пов'язані з людиною. Причина в тому, що вони живуть на тілі людини на всіх стадіях свого розвитку. Найчастіше зустрічаються головні воші, платяні і лобкові.

Слайд 3

Воші - «вузькоспеціалізовані» паразити, які живуть тільки на одному або на деяких споріднених видах тварин. Наявність вошей на тілі носить назву педикульоз. Воші поширені по всьому світу. Вони є переносником таких небезпечних захворювань як висипний і поворотний тиф.

Слайд 4

Середовищем проживання головної воші - волосяний покрив голови людини, звідки й назва. Довжина дорослого самця 2-3 мм, самки досягають довжини 4 мм. Ніжки головної воші підходять до проживання на волоссі круглого перерізу. Від інших морфотипів - головна воша відрізняється більш сірим кольором і більш коротким тулубом.

Слайд 5

Після поглинання свіжої крові колір тіла змінюється на червоний або пурпурний. На відміну від інших видів вошей, головна менш небезпечна для людини, вона не є переносником захворювань. Тим не менш, свербіж, з'являється в результаті попадання слини в ранки, призводить до подразнень і підвищується ймовірність попадання інфекцій через пошкоджені ділянки шкіри голови.

Слайд 6

Платяна форма вошей відділилася не більше 72-42 тис. років тому. Виникнення платяної воші пов'язують з появою одягу. Платяна воша зазвичай паразитує на одязі людини. При цьому вона живе і відкладає яйця в складках одягу і на його ворсі, а харчується тимчасово переходячи з одягу на шкірний покрив.

Слайд 7

Лобкова воша - ектопаразитична комаха з підряду вошей, що живе на тілі людини переважно в лобковій зоні, на статевих органах, навколо заднього проходу, рідше в інших вкритих волоссям областях: в пахвових западинах, на грудях і в зоні живота.

Слайд 8

Лобкова воша на відміну від головної воші, ніколи не мешкає на волосистій