X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Рослини Червоної книги України

Завантажити презентацію

Рослини Червоної книги України

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Рослини Червоної книги України

Слайд 2

Альдрованда пухирчаста Альдрова нда пухи рчаста — водяна комахоїдна рослина родини Росичкових . Багаторічна водяна рослина з горизонтально розміщеним нитко-видним стеблом довжиною З—15 см, що вільно плаває на поверхні води. Росте подекуди в стоячій воді озер, ставків, в річках уПрикарпатті, на Поліссі, у Лісостепу і Степу. Живиться дрібними водяними тваринами. Плаваюче стебло без коренів. Листки в кільцях, з складеною вздовж пластинкою, вкриті волосками, при подразненні яких половинки листка замикаються і затискують здобич. Листок при цьому набуває форми пухирця. Процес травлення може тривати понад місяць. Після цього листок здебільшого відмирає.

Слайд 3

Білоцвіт весняний Білоцві т весня ний — геофіт, багаторічна  цибулинна рослина родини амарилісові, роду білоцвіт. Декоративний ранньовесняний ефемероїд білоцвіт весняний — рідкісний вид флори України, внесений до Червоної книги України .

Слайд 4

Вовчі ягоди Софії Вовчі ягоди Софії  — вид кущових рослин з родини тимелеєві. Кущі заввишки 30-80 см. Реліктовий ендемічний вид відомий з дольодовикової епохи (неогенового періоду). Зростає у заростях чагарників на крейдяних ґрунтах. Відоме одне місце зростання — на околицях с. Охримівка Вовчанського району Харківської області. Вид поступово зникає.

Слайд 5

Вовчі ягоди пахучі Росте в соснових лісах, на схилах з близьким заляганням крейди. Зрідка трапляється на правобережному Поліссі, північному Поділлі та в Лісостепу. Рослина реліктова. Має запашні квіти. Завдяки цьому в країнах Європи, де він зростає у горах, дістав назву «альпійській бузок». Рослина заслуговує широкого використання в культурі, бо має дуже високі декоративні якості. В деяких місцевостях винищується для продажу в букетах. Потребує ретельної охорони.

Слайд 6

Горицвіт весняний  багаторічна рослина висотою 10—40 см. Цвіте в квітні—травні. Росте у степах, на степових схилах у лісостепу і степу, на яйлах в Криму. Зрідка трапляється на степових схилах в Прикарпатті, Розточчі—Опіллі і на півдні Полісся. Також називається адоніс весняний. Нечисленні народні назви пов'язені з яскравістю квітки його та характером листя: горицвіт ярий, гориквіт, пожарна квітка, жовтоцвіт, мак заячий, сосонка, терлич. Міжнародна латинська назва роду походить від імені міфічного юнака Адоніса, який відзначався надзвичайною красою. Видова назва у перекладі з латинської означає «весняний». Горицвіт — декоративна і лікарська рослина — але отруйна. Занесений до Червоної книги України.

Слайд 7

Деревій голий  Багаторічна рослина родини Айстрових. Ендемічний приазовський вид. Один з найрідкісніших видів світової флори.  Трав'яниста рослина заввишки 20-40 см. Стебло голе. Кореневище багатоголове, коротке. Листки перистороздільні. Квітки яскраво-жовті. Суцвіття — кошики, зібрані на верхівці у щитки. Цвіте у липні-серпні. Плодоносить у серпні-вересні. Розмножується насінням (дає рясний самосів).

Слайд 8

Дріада восьмипелюсткова Дріа да восьмипелюстко ва   вид рослин з родини розових . Росте на гірських луках у субальпійському та альпійському поясах. В Україні відома тільки на вершині гори Близниці хребта Свидовець. В Україні потребує дуже старанної охорони, бо через свою рідкісність може бути легко винищена. Занесена до Червоної книги України.

Слайд 9

Еритроній собачий зуб Рідкісна багаторічна трав'яниста і цибулинна рослина з родини лілійних. Свою назву рослина отримала завдяки формі бульбоцибулини, схожої на зуб собаки. Еритроній розмножується як вегетативним шляхом (цибулинами), так і генеративним (насіння). Цвіте в березні — квітні, квітка цвіте 3-5 днів. Квіти спочатку пониклі, а пізніше пелюсточки оцвітини загинаються догори. Побачити її можна майже всюди у Європі, окрім північних регіонів. В Україні трапляється в Карпатах і на Прикарпатті, нещодавно виявили нові місця її поширення в Житомирській області, Романівському районі.

Слайд 10

Змієголовник австрійський Змієголо вник австрі йський  Росте на вапнякових скелях, подекуди на крейді серед чагарників та на узліссях. Зрідка трапляється в західному та правобережному лісостепу. В Україні відомо лише шість місцезнаходжень цього виду. Це реліктовий третинний вид з дуже розсіяним ареалом. Змієголовник австрійський знаходиться і на грані знищення і потребує суворої індивідуальної охорони. Заслуговує широкого введення в культуру, як декоративна рослина.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія