X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Натуральна віспа

Завантажити презентацію

Натуральна віспа

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Натуральна віспа Роботу підготувала Григорян Каріна

Слайд 2

Слайд 3

Характеристика збудника Вірус Orthopoxvirus variola входить до групи вірусів віспи тварин і людини, стійкий у навколишньому середовищі, легко переносить зниження температури і висихання, може зберігати життєздатність при заморожуванні протягом декількох років. При кімнатній температурі зберігається в віспяних корочках до року, в мокроті і слизу – до трьох місяців. При нагріванні до 100 ° С вірус в висушеному вигляді гине тільки через 5-10 хвилин.

Слайд 4

Слайд 5

Переважна локалізація збудника в організмі людини – слизові оболонки ротової порожнини, носа, глотки, верхніх дихальних шляхів, виділення відбувається з кашлем, чханням, в процесі дихання. Шкіра так само може служить місцем виділення збудника. Натуральна віспа передається по аерозольного механізму переважно повітряно-крапельним та повітряно-пиловим шляхами.

Слайд 6

Симптоми натуральної віспи інкубаційний період натуральної віспи зазвичай становить 9-14 днів, може збільшуватися до 22 днів. Виділяють періоди захворювання: продромальний (або період передвісників), висипань, нагноєння і реконвалесценції. Продромальний період триває від двох до чотирьох днів, відзначається лихоманка, симптоми інтоксикації (головний біль, озноб, слабкість, болі в м'язах, попереку). До кінця продромального періоду лихоманка, зазвичай, спадає. На 4-5 добу з'являється висип (період висипання), спочатку представляє собою дрібні розеоли, прогресуючі в папули, а через 2-3 дні – в везикули. Везикули Мають вигляд багатокамерних дрібних бульбашок, оточених гиперемированной шкірою і мають невелике пупковідне поглиблення в центрі. До кінця першого тижня захворювання, на початку другого, починається період нагноєння: температура різко піднімається, стан погіршується, висипні елементи нагноюються.На 20-30 добу настає період реконвалесценції. Температура тіла хворого поступово нормалізується з 4-5 тижня захворювання, віспини заживають, залишаючи після себе виражене лущення, а в подальшому – рубці, іноді дуже глибокі.