X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Лізосоми

Завантажити презентацію

Лізосоми

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Лізосоми Підготувала учениця 10-Б класу Олінська Дарія

Слайд 2

Лізосома(від дав.-гр. λύσις — розчинення та sōma — тіло) — одномембранна органела, що містить гідролітичні ферменти(протеази, ліпази, амілази, нуклеази), і виконує функцію внутрішньоклітинного розщеплення макромолекул. Лізосоми наявні здебільшого у тваринних клітинах.

Слайд 3

Ілюстрація поліпептидної макромолекули

Слайд 4

Лізосоми були відкриті бельгійським цитологом Крістіаном де Дювом в 1955 році. Крістіан де Дюв - бельгійський цитолог та біохімік, лауреат Нобелівської премії з фізіології та медицині в 1974 «за відкриття, що стосуються структурної і функціональної організації клітини», першовідкривач лізосом і пероксисом.

Слайд 5

Лізосоми - це мембранні бульбашки величиною до 2 мкм. Усередині лізосом містяться гідролітичні ферменти, здатні переварювати білки, ліпіди, вуглеводи, нуклеїнові кислоти. Лізосоми утворюються з бульбашок, що відділяються від комплексу Гольджі, причому заздалегідь на шорсткому ендоплазматичному ретикулумі синтезуються гідролітичні ферменти.

Слайд 6

Оскільки гідролітичні ферменти найкраще працюють за низьких значень pH, у лізосомах підтримується кисле середовище. Білки лізосом синтезуються рибосомами на поверхні шорсткого ендоплазматичного ретикулуму, потім транспортуються до апарату Гольджі, де зазнають подальшої модифікації, після цього із транс сторони переходять в окремі везикули — первинні лізосоми. (7) Транспортні везикули. (8) Комплекс Гольджі.

Слайд 7

Зливаючись з ендоцитозними бульбашками, лізосоми утворюють травну вакуоль (вторинна лізосома), де відбувається розщеплювання органічних речовин до складових їх мономерів. Останні через мембрану травної вакуолі поступають в цитоплазму клітини.