X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Амброзія презентація

Завантажити презентацію

Амброзія презентація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Вороновицька СЗШ І-ІІІ ст. №1 Карантинний бур’ян – амброзія полинолиста: сучасний стан, проблеми та перспективи.

Слайд 2

Перша половина осені – це не тільки золота пора року, коли люди милуються красою природи та смакують її щедрими дарами. Цими погожими днями на всіх нас чатує невидимий, але від того не менш підступний ворог – пилок амброзії.

Слайд 3

Тому ця проблема в наш час є актуальною і ми вирішили вивчити, дослідити її для кращого розуміння ситуації, для розгляду і впровадження заходів боротьби з цією рослиною в нашому селищі.

Слайд 4

Амброзія полинолиста – вид трав'янистих рослин із родини Айстрових. Це - однорічна яра рослина, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий. Стебло і листя опушене.

Слайд 5

Амброзія полинолиста - вологолюбна рослина, але здатна пристосовуватись і до посушливих періодів. Рослина здатна рости на більшості типів грунтів.

Слайд 6

Амброзія полинолиста розмножується лише насінням, котре утворюється в великій кількості.

Слайд 7

Алергологи вважають крихітний пилок амброзії одним з найбільш агресивних алергенів. Причому, викликати захворювання може навіть мізерна (3-4 пилинки) кількість пилку. Алергени містяться також в насінні та листі амброзії і можуть викликати у людей дерматити.

Слайд 8

Діапазон пристосувань цієї рослини дуже великий. Серед інших бур'янів, саме амброзія виділяється своєю надзвичайною пристосованістю до виживання.

Слайд 9

Амброзія полинолиста має і лікувальні властивості.

Слайд 10

На сьогоднішній день амброзія поширена в 20 державах Європи, в 12 державах Південної та Північної Америки, 3 державах Південної Африки, Кореї, Японії, Австралії.

Слайд 11

Сьогодні вона стала масовим бур'яном України. Цей вид поширений у Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Запорізькій, Київській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій областях, АР Крим.

Слайд 12

Вінниччину можна назвати відносно благополучним краєм, але й у нас амброзія полинолиста поширена у 17 районах (Вінницький, Піщанський, Тростянецький, Тульчинський, Томашпільський, Теплицький, Іллінецький, Бершадський, Ямпільський, Козятинський, Крижопільський, Чернівецький, Чечельницький, Барський, Літинський, Шаргородський, Могилів-Подіільський) та 4 містах області – Вінниця, Хмільник, Могилв-Подільський, Жмеринка.

Слайд 13

Шкодочинність амброзії виключно велика.Вона засмічує посіви просапних культур, озимих, ярих, багаторічні та однорічні кормові трави, технічні культури, сади, виноградники, подвір'я, присадибні ділянки, парки, городи. Не випадково амброзію називають «зеленою пожежею».

Слайд 14

Квітковий пилок амброзії шкідливий для людини.

Слайд 15

Амброзієвий листоїд – це жук невеликих розмірів, коричневого кольору з зеленим відтінком, на фоні світлих надкрилків – дві повздовжні темні смужки.

Слайд 16

З метою забезпечення збалансованих та комплексних заходів обмеження поширення амброзії, найближчими роками пріоритетне значення буде надаватись механічним, агротехнічним та хімічним методам, що застосовують одночасно.

Слайд 17

Всі ці надзвичайно важливі питання потребують додаткових поглиблених досліджень з висвітленням біологічних, екологічних особливостей виду. Тільки спільними зусиллями можна локалізувативогнища, знизити концентрацію пилку в повітрі, а значить, і алергічні захворювання та поступово зменшити поширення такого злісного карантинного бур'яну як амброзія полинолиста.

Слайд 18

Тож поспішаймо, бо тільки ми з вами відповідальні за землю, на якій живемо, за наше власне здоров'я, і ми сподіваємось, що ця проблема не залишить байдужими ваші серця.

Слайд 19

Дякуємо за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія