Всеволод Зиновійович Нестайко
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Біографічні відомості про В.З. Нестайка Народився Всеволод Зіновійович Нестайко 30 січня 1930 року в м. Бердичеві на Житомирщині у сім’ї службовця. Батько був дипкур’єром, загинув у 1934 році за кордоном, виконуючи державне завдання (хлопчику тоді було чотири роки). Він вільно володів п’ятьма мовами. в 1993 році мама – вчителька з двома дітьми – переїхала в Київ, де мешкала її сестра, і почала працювати в 56 школі. В 1941 році одинадцятирічний хлопчик звідав страшні будні війни, окупації, два довгих дитячих роки поневірянь, голоду, страху облав і неволі. Після війни, проштудіювавши самостійно дев’ятий клас, склав екстерном екзамени і закінчив школу із срібною медаллю (була одна четвірка з фізики). З 1947 року Всеволод Нестайко навчається на філологічному факультеті Київського університету. У 1952 році, закінчивши ВУЗ, починає працювати в журналі “Барвінок”. Пізніше він – редактор видавництва “Молодь”, з 1957 року – редактор у видавництві “Веселка”.
Неповторна Країна Дитинства, створена Всеволодом Нестайком «Всі болі розтоптаного війною мого дитинства викликали жагуче бажання знову повернутися в те дитинство і спробувати пережити його по-іншому, по-новому, не так, як жилося, а так, як мріялося, - сонячно. Весело, цікаво, з пригодами не трагічними, а комічними, радісними, щасливими”.
Твори письменника для дітей Перше оповідання для дітей побачило світ у 1954 році в журналі “Барвінок”. А перша збірка “Шурка і Шурко” вийшла 1956 року. Казки для дошкільнят: “В країні сонячних зайчиків” (1956), “Пригоди близнят-козенят” (1972), “Олексій, Веселесик і Жарт-птиця (1972). Для молодших школярів книги: “Супутник “ЛІРА-3” (1960), “Одиниця з “обманом” (1976), “Незвичайні пригоди в лісовій школі” (1081), “П’ятірка з хвостиком” (1985), Для підлітків – “Надзвичайні пригоди Робінзона Кукурузо...” (1966, 1968), “Пригоди Грицька Половинки” (1978), “Пригоди журавлика” (1979), “Тореадори з Васюківки” (1973, 1980), “Чудеса в Гарбузянах” (1984).
1979 року книжка “Тореадори з Васюківки” внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один із видатних творів сучасної літератури для дітей Г.-Х. Андерсен
2004 р. “Тореадори з Васюківки ” посіли 1 місце На форумі видавців у Львові (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») в новій редакції. Зустріч В. Нестайка з читачами
Творчість Нестайка користується популярністю у широкої аудиторії незалежно від віку, статі та соціального статусу За повість-казку “Незвичайні пригоди у лісовій школі” письменник удостоєний літературної премії імені Лесі України 1982 року. Кінофільм, створений за повістю “Тореадори з Васюківки”, здобув “Гран-Прі” на Міжнародного кінофестивалі у Мюнхені (1968). Кінофільм “Одиниця з “обманом” (за однойменною повістю) отримав премію на Всесоюзному кінофестивалі в Києві (1984) і спеціальний приз на Міжнародному фестивалі у Габрово (1985). 1979 року книжка “Тореадори з Васюківки” внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один із видатних творів сучасної літератури для дітей. У 1988 році видавництво “Веселка” випустило в світ книжку В. Нестайка “Незнайомка з країни Сонячних Зайчиків”, а в 1990 році – “Слідство триває” та “Таємничий голос за стіною”. У 2004 році на Львівському форумі видавців посіла перше місце книга «Тореадори з Васюківки» (видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») в новій редакції. А в ще зовсім свіжому рейтингу «Книжки незалежного п'ятнадцятиріччя, які вплинули на український світ», «Тореадорів» визнано однією з семи найкращих книжок у номінації «Дитяче свято».
Пишуть учителі, бабусі, дідусі, які були моїми читачами… Листів приходить багато, — каже, сідаючи. — Не тільки від дітей. Пишуть учителі, бабусі, дідусі, які були моїми читачами. Бачите, який я древній, — сміється, — просто як єгипетські піраміди. І що пишуть? — цікавлюся. Ніхто не лається, навпаки, всі хвалять. Я людина забобонна, як усі письменники й митці. Щоб не наврочили, молюся Богу. А що робити? Лист дівчинки Альбіни читає дружина Нестайка Світлана Пилипівна. Всеволод Зіновійович погано бачить. ”Хочу подякувати Вам за те, що Ви пишете такі цікаві твори. Я на цей Новий рік отримала в подарунок дві Ваші книжки — ”Чарівні окуляри” та ”В країні сонячних зайчиків”. Коли мене запитують, хто мій улюблений письменник, я відповідаю: В. Нестайко. А якщо запитують, яка найулюбленіша книжка, я відповідаю: ”В країні сонячних зайчиків”. Хочу побажати Вам здоров’я та творчої наснаги. Надіюся, що Ви нас порадуєте ще не однією цікавою книгою. З повагою, четвертокласниця Альбіна”. У нас таких листів мільйон, — каже Світлана Пилипівна, закінчивши читати. Не мільйон, а багато, — поправляє чоловік.
Кращі казкові книги XX століття Всеволод Нестайко! – і відразу на обличчях переважної більшості дітей заквітнуть усмішки, а в очах їхніх мам і тат заграють веселі бісики. Та й чимало бабусь і дідусів це прізвище не залишить байдужими: вони тут же засвітяться сонечками, бо пригадається їм власне дитинство...
Радує, веселить і повчає… І немає в цьому анічогісінького дивного: адже дитячий письменник Всеволод Зіновійович Нестайко своїми веселими, дотепними, мудрими й непересічними повістями й казками радує, веселить і повчає, у найкращому розумінні цього слова, вже не одне покоління. Бо за плечима в нього — десь під сотню виданих книжок, ціла авторська бібліотека! Та ще з десяток іскрометних пригодницько-фантастичних творів, нових казкових повістей чекають на робочому столі письменника на зустріч із малими читачиками.
Шматочок інтерв’ю Всеволоде Зіновійовичу, чим “купуєте” читачів у своїх книгах? Мій предок, коли цариця Катерина ліквідувала Січ, опинився на Тернопільщині. У моєму роду були всі священики. З іншого боку — гречкосії. Вони передали мені у спадок народний гумор, який допомагає писати веселі книжки, — говорить Всеволод Зіновійович. Книжка має бути веселою, щоб зацікавити дитину? Письменник, який пише дитячу книжку, мусить мати талант — це найголовніше. Якщо йому Бог дав здібності, якщо він розуміє дитячий характер, то писатиме цікаво. А діти люблять читати цікаві книжки…………………
Презентацію “Всеволод Зиновійович Нестайко. Подорож в Країну Дитинства” підготувала вчитель української мови та літератури Теклинської ЗОШ I-II ступенів Смілянської районної ради Черкаської області Хмелярчук Людмила Петрівна 2010 р.
Схожі презентації
Категорії