X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Євген Шморгун

Завантажити презентацію

Євген Шморгун

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

“Вічністю володіють митці, священики і філософи”

Слайд 3

Євген Іванович народився 15 квітня 1940 року в селі Новожукові, що на Рівненщині, в сім’ї простого селянина. Навчався в Новожуківській початковій школі. А оскільки село лежить поблизу давньоруського пересопницького городища, то з дитячих літ таємничі перекази, пов’язані з ним, будили уяву письменника, викликали бажання більше знати про минувшину свого краю. Семирічку закінчив у сусідньому селі Пересопниці - древній столиці удільного князівства ХІІ століття, в селі, де в ХVІ столітті творилася українська першокнига - Пересопницьке Євангеліє, на якому присягають на вірність народові України її президенти. Середню освіту майбутній письменник здобув у селі Білеві, потім навчався в Дубенському медичному училищі, де отримав диплом фельдшера..

Слайд 4

Невдовзі після закінчення медучилища надійшла пора призову в армію. Розпочинав майбутній письменник своє творче становлення як журналіст: працював у Рівному, в Березному. Етапним у житті ще початкуючого письменника став 1978 рік: у київському видавництві "Веселка" були випущені відразу дві його книжки оповідань для дітей - "Що шукала білочка" і "Зелені сусіди". З 1984 року Є.Шморгун - член Спілки письменників України, керівник літоб’єднання при редакції газети "Зміна". З 1989 до 2000 року Євген Шморгун очолював Рівненську обласну організацію Національної спілки письменників України.

Слайд 5

Є. Шморгун був ініціатором встановлення пам’ятного знаку у с. Пересопниці та написав книги про Пересопницьке Євангеліє – “Пересопниця”, “Твердь”, “…І пітьма не здолала його”.

Слайд 6