X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
витинанки

Завантажити презентацію

витинанки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Витинанка

Слайд 2

Девіз уроку: «Руки твої – найкращій скарб Коли умієш їм дати лад».

Слайд 3

Слайд 4

Що таке витинанка? Коли і де вона з’явилася вперше?

Слайд 5

Словникова робота Витинанка – орнаментарні і фігурні прикраси житла, ажурно витяті ножицями, штампельками, ножем з білого або кольорового паперу.

Слайд 6

Одинарні

Слайд 7

Складна

Слайд 8

Накладна

Слайд 9

Складена

Слайд 10

Дерева

Слайд 11

Ажурна витинанка

Слайд 12

Стрічка

Слайд 13

Ажурні витинанки відомі ще з V ст. до н.е. Витинанка в Україні відома з ХІХ ст. Матеріалом для витинанки є тонкий папір яскраво насичених кольорів.

Слайд 14

Слайд 15

Шпалери

Слайд 16

Фіранка

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Робота з технологічною карткою. Виготовлення витинанок «Дерево життя» відносно вертикальної осі симетрії. 1.Доберіть сюжет. 2.Підготуйте кольоровий папір та картон, гарне за кольоровим контрастом тло. 3.Складіть аркуш навпіл кольором всередину, а потім учетверо, увосьмеро, залежно від малюнка. 4.Нанесіть малюнок на кольоровий папір залежно від осі симетрії. 5.Охайно виріжте за малюнком усі елементи композиції (птахів, квіти, листя, стовбур тощо). 6.Покладіть під прес або випрасуйте усі елементи композиції. 7.Визначте положення кожного елемента композиції на картоні. Зробіть помітки олівцем. 8.Наклейте всі елементи витинанки на кольоровий картон.

Слайд 21

Правила користування ножицями 1) Ножиці – це небезпечний інструмент. Поводитись з ним треба обережно. 2) На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виходили за край парти. 3) Не тримай ножиці вістрями догори. 4) Не ріж на ходу. Під час різання не вставай з місця. 5) Передавай ножиці закритими і кільцями вперед. 6) Під час роботи з ножицями притримуй матеріал лівою рукою так, щоб він не потрапляв на лінію різання.

Слайд 22

Правила користування клеєм 1) Клей треба наносити пензликом від середини до країв. 2) При потраплянні клею на одяг його слід негайно змити водою. 3) Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися матер’яною серветкою. 4) Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити, пензлик і посуд помити.

Слайд 23

1. Коли з’явились перші витинанки? 2. З якою метою створювали витинанки? 3. Як оздоблювали ними житло? 4. Яку витинанку ми сьогодні робили?

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання