X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ікебана

Завантажити презентацію

Ікебана

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Що ви знаєте про ікебани? Яка країна є батьківщиною ікебани??? Що означає слово «ікебана» в перекладі на українську?

Слайд 4

Ікебана-це мистецтво складання букетів. Батьківщиною ікебани є Японія. Слово «ікебана» в перекладі означає допомогти квітам проявити себе.

Слайд 5

Історія народження ікебана Легенда про народження ікебани проста і досконала. Одного разу буддійські ченці зібрали гілки і листя, зірвані грозою, і піднесли їх до ніг статуї Будди зі словами: "Будь милостивий до всіх. Допоможи оживити те, що зламала гроза". Мабуть, Будда прихильно прийняв це підношення-прохання, оскільки воно перейшло в звичай. Ікебана перекладається як "друге життя квітів", або "воскресіння рослин", і вчить "мистецтву вмирання".

Слайд 6

Ікебана - породження японського способу життя. Цей вид мистецтва створений нацією, яка століттями виховувала в собі вміння звертатися до природи як до невичерпної скарбниці прекрасного. Мистецтво ікебани народом гаряче любить саме за його загальнодоступність, за те, що воно допомагає людині навіть у бідності відчувати себе духовно багатим ...

Слайд 7

У давнину японці поклонялися квітам, як живим істотам. З квітами вели довірчі розмови, як з близькими людьми. Квіти благотворили. Улюбленим квітам, коли обривалася їх життя, ставили пам'ятники. До квітів і трав зверталися з заклинаннями, благанням, просили вітер, дощ не ламати дерева. Квітка сприймається як істота, що стоїть в одному ряду з людиною, може відчувати ті ж почуття. Квітка - єдина істота на світі, настільки прекрасна, наскільки і беззахисна, дає людині радість і бере на себе його біль.

Слайд 8

У японській культурі ікебана нерідко виступає як посередник у спілкуванні між людьми. Ікебану дарують рідним і друзям як знак добрих побажань. Гостя запрошують помилуватися ікебаною, яку створили для того, щоб вшанувати його або висловити радість з приводу його прибуття. Ікебану роблять, щоб відзначити особливі свята або просто використовувати її як об'єкт для дружньої бесіди. Правила хорошого тону в японському суспільстві не дозволяють дивитися співрозмовнику прямо в очі - це може бути визнано як неповага або настирлива цікавість. Кращим способом встановлення контакту і є ікебана.

Слайд 9

Сьогодні ікебана покликана прикрашати реальне життя і, безумовно, може розташовуватися в найрізноманітніших інтер'єрах.

Слайд 10

Добре складена композиція здається живою, в ній відчувається подих життя і чаруюча краса.

Слайд 11

В ікебані має значення і те, під яким кутом встановлюються основні гілки.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання