X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Бетон та цемент

Завантажити презентацію

Бетон та цемент

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бетон та цемент «Бетон - найкращий з матеріалів, винайдених людством», - сказав знаменитий італійський архітектор П. Л. Нерві Озирніться навколо, і ви побачите, що більшість будинків у сучасному місті зроблено з бетону. Мости і тунелі, порти і греблі, дороги і підземні переходи, атомні електростанції і стартові майданчики для ракет - всі вони виготовлені з цього дивовижного матеріалу.

Слайд 2

Слайд 3

Історія виникнення бетону Найбільш ранній бетон, виявлений археологами, можна віднести до 5600 р. до н.е.Він був знайдений на березі Дунаю в селищі Лапінський Вир (Югославія) в одній з хатин древнього поселення кам'яного століття, де з нього був зроблений підлогу товщиною 25 см. Бетон для цієї підлоги готувався з гравія і червонуватого місцевого вапна.

Слайд 4

Одна з перших великих бетонних споруд у Римі -величезні храми-Зіккурати

Слайд 5

У час правління римського імператора Августа починається розквіт бетонного будівництва - в Римі зводяться перші великі громадські будівлі з монолітними бетонними стінами та фундаментами - театри в Помпеях і Римі (зокрема, відомий театр Марцелла-(17 р. до н.е.).

Слайд 6

Приблизно з середини 60-х років I ст. н. е. за правління Нерона в Римі споруджується величезний за розмірами «золотий будинок Нерона», де бетон з великим успіхом використовується при зведенні стін, склепінь і куполів.

Слайд 7

У 123 р. закінчується в Римі будівництво Пантеону, розмір бетонного купола якого діаметром 43 м до XIX ст. залишався рекордним для даного типу бетонних конструкцій.

Слайд 8

Бетон - Складний композиційний матеріал, що складається з цементного в'яжучого, мінеральних заповнювачів, води і модифікуючих добавок. Відомий вам залізобетон це залізний каркас, залитий бетоном. Цемент  (У перекладі з латинської «битий камінь») - один з основних будівельних матеріалів; гідравлічне мінеральне в'яжуче речовина, яка набуває при затвердінні високу міцність. Його називають гідравлічним, оскільки набір міцності і затвердіння відбувається в присутності води; отримані з цементних мінералів і води тверді з'єднання водостійкі, тобто нерозчинні у воді. Його називають мінеральним, оскільки вихідні матеріали, які використовуються для його отримання, - мінеральної природи (гірські породи або продукти їх вивітрювання).

Слайд 9

Компоненти, з яких отримують цемент це глина та вапняк, суміш яких спікають у спеціальних печах, а потім подрібнюють в порошок. Al2O3 • 2SiO2 •2H2 O Al2O3 •2SiO2+ 2H2O CaCO3 CaO+CO2 7CaO+ Al2O3 •2SiO2 3CaO •Al2O3 + 2(2CaO • SiO2)

Слайд 10

Корозія - мимовільне руйнування, в результаті хімічної або фізико-хімічної взаємодії з навколишнім середовищем. У загальному випадку це руйнування будь-якого матеріалу, будь то метал або кераміка, дерево, бетон.

Слайд 11

Вуглекислотна корозія розвивається при дії на цементний камінь води та надлишкової кількості СО2 .Надлишкова (агресивна) вуглекислота руйнує раніше утворену карбонатну плівку .  СаСОз + СО2 + Н2О = Са (НСО3)2 

Слайд 12

Чинники агресивного середовища, що прискорюють корозію: - атмосферний вплив: - волога; - перепади температур; - УФ-випромінювання; - наявність агресивних газів СО2, SO2, NO2; - масла (лляне, бавовняне, соняшникове, риб'ячий жир…); - продукти розгонки кам‘яного вугілля; - мінеральні добрива, особливо аміачні (аміачна селітра і сульфат амонію). Нафта та її продукти (гас, бензин, мазут, нафтові олії) безпечні для цементного бетону, але вони легко проникають через бетон.

Слайд 13

Руйнування бетону під дією цих факторів за останній час приймає такі темпи, що поверхневий захист матеріалу стає необхідним. Поверхневий захист бетону: • ущільнюючі покриття від вологи; • лакофарбові покриття; • лакофарбові мастикові покриття; • оклеїчні покриття ; • біоцидні матеріали від впливу бактерій, грибів, мікроорганізмів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Трудове навчання