"Земний світ"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Земний світ у романі Булгакова передається через зображення московського життя 30-х років. У ньому діють основні персонажі: Берліоз, Римський, Варенуха, а також багато інших дійових осіб цілком реального світу. Але цей світ виявився слабкий і незахищений під дією другого світу — космічного. Реальні люди зникали, божеволіли, а на тих, хто піддав сумніву існування решти світів, чекала смерть. За задумом Булгакова, такими слабкими і незахищеними були атеїзм та офіційна ідеологія того часу.
Вважається , що в Майстрі Булгаков відобразив багато автобіографічного. До всіх подій, що описуються в романі, Майстер був істориком за освітою і працював у музеї. Якось він набуває лотерейний квиток і виграє велику суму. Майстер кидає роботу і пише роман про Понтія Пілата. Під час написання роману він зустрічає свою любов - жінку на ім'я Маргарита. Вона стає вірною супутницею і помічницею Майстер дописує роман і несе його до редакції. Уривок роману друкують , і він викликає бурхливу реакцію в літературному середовищі. На Майстера починаються гоніння (як і на самого Булгакова). Не витримавши такої напруги, він спалює роман. У нього трапляється нервовий припадок, і він сам відправляється в психологічну клініку. Через довгий час, його звідти за допомогою Воланда витягує Маргарита. Майстра і Маргариту за терпіння, любов, відданість нагороджують спокоєм. У Москві їх тіла вмирають, але насправді вони переносяться зовсім в інший час, де Майстер буде писати гусячим пером . Дуже важливо те, що він не заслужив світла, а заслужив спокій. Він написав роман про Понтія Пілата і Ієшуа Га-Ноцрі. Ієшуа стояв за свої переконання до кінця, Майстер ж здався, відрікся від свого роману, який приніс йому стільки труднощів. Тому він не заслуговує світла , як Ієшуа.
Головна героїня роману, кохана Майстра. Заради любові готова на все. Вона грає в романі дуже важливу роль. За допомогою М Булгаков показав нам ідеальний образ дружини генія. До зустрічі з Майстром вона була одружена, чоловіка не любила і була нещаслива. Зустрівши Майстра, зрозуміла, що знайшла свою долю. Вона стала його " таємницею за жінку " . Саме Маргарита назвала героя Майстром , прочитавши його роман. Герої були щасливі разом , поки Майстер не опублікував уривок зі свого роману. Посипалися критичні статті , що висміюють автора, і сильне гоніння , що почалося на Майстра в літературних колах , отруїли їм життя. Маргарита клялася, що отруїть кривдників свого коханого, особливо критика Латунського. На короткий час вона залишає Майстра одного, він спалює роман і втікає до психіатричної лікарні. Довгий час Маргарита картає себе за те, що залишила свого улюбленого одного в найтяжчу для нього хвилину. Вона плаче і сильно страждає, поки не зустрічає Азазелло. Він натякає їй, що знає, де знаходиться Майстер. За ці відомості вона погоджується бути королевою на великому балу у Сатани. Стає відьмою . Продавши свою душу, вона отримує Майстра. Наприкінці роману вона, як і її коханий, заслуговує спокою. Багато хто вважає, що прототипом цього образу послужила дружина письменника Олена Сергіївна Булгакова.
Берліоз , Михайло Олександрович - член МАССОЛІТа , письменник. Досить освічений і скептично налаштований чоловік. Жив у нехорошій квартирі на вулиці Садовій. При зустрічі з Воландом не повірив у пророцтво власної смерті, яка, тим не менш, трапилася. Аннушка - спекулянтка. Саме вона розбила ємність з купленою соняшниковою олією на переході через трамвайні рейки, що і послужило причиною смерті Берліоза.
Бездомний Іван Миколайович - поет, який зайнятий твором антирелігійної поеми.Саме її обговорення з Берліозом в парку і привернуло увагу сатани.Він став свідком смерті Берліоза і намагався переслідувати Воланда, але потрапив до божевільні.
Лиходієв Степан Богданович - директор Вар'єте, в якому Воланд, назвавшись професором магії, планує «виступ». Лиходієв відомий як п'яниця, ледар і любитель жінок.
Босий Ніканур Іванович - людина, що займала посаду голови жилтоварищества на Садовій вулиці. Жадібний злодій, який напередодні присвоїв частину грошей з каси товариства. Коров'єв пропонує йому укласти договір про здачі «нехорошою» квартири гастролеру Воланду і дає хабар.Після цього отримані купюри виявляються іноземною валютою. По дзвінку Коровьєва хабарника забирають в НКВС , звідки він потрапляє в божевільню.
Алоізій Могарич- знайомий Майстра, який написав на нього неправдивий донос, щоб привласнити його квартиру. Свита Воланда вигнала його з квартири, а після суду сатани він залишив Москву, опинившись біля Вятки. Пізніше повернувся до столиці і зайняв посаду фіндиректора Вар'єте .
Григорій Данилович Римський фіндиректор театру Вар'єте. Був вражений нападом на нього Гелли разом зі своїм другом Варенухой настільки, що повністю посивів, а після волів тікати з Москви. На допиті в НКВД просив для себе "броньовану камеру".
Жорж Бенгальський- конферансьє театру Вар'єте. Був жорстоко покараний свитою Воланда - йому відірвали голову - за невдалі коментарі, які він відпускав під час представлення. Після повернення голови на місце, не зміг прийти в себе і був доставлений в клініку професора Стравінського. Фігура Бенгальської є однією з багатьох сатиричних фігур, мета яких в критиці радянського суспільства.
Максиміліан Андрійович Поплавський - київський дядько Михайла Олександровича Берліоза, який мріяв жити в Москві. Був запрошений в Москву на похорон Бегемотом, однак, після приїзду його турбувала не стільки смерть племінника, скільки залишилася від покійного житлоплощу. Був вигнаний Бегемотом і виставлений Азазелло, з вказівками повертатися назад до Києва.
Андрій Фокич Соков - буфетник театру Вар'єте, розкритикований Воландом за неякісну їжу, що подається в буфеті. Накопичив понад 249 000 рублів на закупівлю продуктів "другої свіжості" та інших зловживаннях службовим становищем. Отримав від Коровьева повідомлення про свою смерть від раку печінки через 9 місяців, якому, на відміну від Берліоза, повірив, і вжив усіх заходів до попередження, - що йому, зрозуміло, не допомогло.
Микола Іванович - cусід Маргарити з нижнього поверху. Був перетворений домробітницею Маргарити Наташею в кабана і в такому вигляді "притягнутий як транспортного засобу" на бал у Сатани. Причина покарання - хіть. На прохання Маргарити був прощений, але до кінця своїх днів сумував про таке прощення - краще бути кабаном під голою Наташею, ніж доживати віку з остогидлої дружиною.
Наташа - домогосподарка Маргарити, за власним бажанням перетворилася на відьму під час візиту Воланда в Москву.
Вважається, що квартира Булгакова багаторазово обшукувалися співробітниками НКВД, і їм було відомо про існування і змісті чорнового варіанту "Майстра і Маргарити". Також у Булгакова в 1937 році був телефонну розмову зі Сталіним (вміст якого нікому не відомо). Незважаючи на масові репресії 1937-38 років, ні Булгакова, ні будь-кого з членів його сім'ї не заарештували.
За повідомленням вдови письменника, Олени Сергіївни, останніми словами Булгакова про роман "Майстер і Маргарита" перед смертю були: "Щоб знали ... Щоб знали"
У першій редакції роману містилися (нині майже повністю втрачені) детальний опис прийме "незнайомця" (Воланда) довжиною 15 (!) рукописних сторінок. В одній з редакцій роман називався "Сатана" Театру "Вар'єте" в Москві не існує і ніколи не існувало. Але тепер відразу кілька театрів змагаються за це звання. В передостанній редакції роману Воланд вимовляє слова: "У нього мужнє обличчя, він правильно робить свою справу, і взагалі, все скінчено тут. Нам пора!", - Пов'язані з персонажем, потім виключеного з роману. Можливо ці слова відносяться до Сталіна
У Москві за адресою вул. Велика Садова, буд 10 в квартирі № 50 знаходиться музей, що розповідає про життя і творчість письменника. Також там проходять театральні постановки, своєрідні імпровізації на твори Михайла Булгакова.
Схожі презентації
Категорії