СалезіАнський Місіонерський ВолонтаріАт
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Волонтаріат - феномен такий старий, як історія людства, хоча, разом з тим, це нове явище нашого часу. Його новизна не лише в новому терміні, але i в організації структури i відкритті того „старого” явища. З часом цей термін з’явився в церковних, благодійних та урядових організаціях.
Волонтаріат (лат. Voluntarius – добровільний) – безоплатна, добровільна і свідома діяльність на користь інших або цілого суспільства, що виходить за межі родинних або дружніх відносин. Волонтером може бути кожен, незважаючи на вік, стать, конфесію, професію та національність, працюючи в рамках як довгострокових програм, так і одноразових акцій.
В багатьох країнах світу серед громадян розповсюджена ідея активної та безкоштовної допомоги в громадському житті, щоб посвятити частину свого часу, свого життя, допомагаючи людям, що живуть у важких умовах.
Зокрема в Західній Європі повстало багато організацій, які займаються такою справою. Більше 100 мільйонів європейців бере участь в різних формах волонтаріату. Отже: троє з десяти європейців активні волонтери.
Основним поняттям, пов’язаним з волонтаріатом, є МОТИВАЦІЯ. Для того, щоб праця була усвідомлена, зазвичай необхідно, щоб і сам волонтер, і організація, що з ним співпрацює, знали мотивацію волонтера. Як випливає з досліджень, найчастішим приводом суспільної праці є для волонтерів їх моральні, релігійні і політичні переконання. Переконання релігійні: кінцевий мотив – любов Бога, яка направляє нас дарувати іншим те, що отримуємо самі. Як випливає з досліджень, найчастішим приводом суспільної праці є для волонтерів о їх мральні, релігійні і політичні переконання.
Християнський волонтаріат “Жодна молода людина, що живе у вашому столітті, якщо не присвятить в цій чи іншій формі свого часу на служіння іншим людям - не може називатися християнином”. Іван Павло II - Турин, 3.09.1988
Християнський волонтаріат знаходить свій сенс в ЄВАНГЕЛІЇ та базується на Євангельських цінностях. “Істинно кажу вам: усе, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили…” (Мт. 25,40)
Волонтаріат широко поширений в християнстві, хоча не часто для підкреслення добровільної діяльності використовується термін «волонтаріат». Волонтери Євангельського спрямування існували ще від початку Церкви, їх ніколи не було замало в цілій її історії.
Салезіанський Місіонерський Волонтаріат «Молодь для світу» - міжнародна організація, яка співпрацює і користується досвідом таких організацій як: - VIS (Італія), - VIDES (Італія), - MWDB (Польща - Варшава), - SMW (Польща - Краків).
ПІДГОТОВКА ВОЛОНТЕРІВ: Керуючись принципом „виховання доброго християнина та чесного громадянина”, ми прагнемо підготувати кадри для роботи з людьми як в Україні, так і в інших країнах. Для того, щоб волонтер міг давати, він повинен і отримувати – саме тому потребує підготовки. Наша організація ставить на меті формацію молодих людей, які змінюють своє життя через добровільне служіння, перемінюючи своє оточення і світ.
МЕТА ПІДГОТОВКИ: Розвиток особистості волонтера (готовність людська і християнська/релігійна) Участь, що приносить плоди (у спільноті віри) Загартування виховної позиції згідно з салезіанською педагогікою Відкритість до світу, культурного обміну та діалогу РЕАЛІЗАЦІЯ: Підготовчі зустрічі раз на місяць Діяльність, конкретна допомога у своєму середовищі
I. ПРОГРАМА ПІДГОТОВКИ: Підготовка людини Підготовка духовна (християнська) Підготовка салезіанська Підготовка місійна Салезіанський Місіонерський Волонтаріат відкритий для людей доброї волі – різних релігій та конфесій.
Волонтаріат має бути ШКОЛОЮ ЖИТТЯ, особливо для молодих людей, долучаючись до їх виховання в культурі солідарності та відкритості, у готовності пожертвувати собою.
II. Діяльність, конкретна допомога у своєму середовищі: Волонтаріат в інтернаті, Молодіжному центрі, парафії, школі; Волонтаріат серед дітей вулиці…
МІСІОНЕРСЬКИЙ ВОЛОНТАРІАТ Частина волонтерів виїжджає на представництва місійні в різні частини світу (Африка, Азія, Латинська Америка), реалізуючи таким чином свою мрію, набуваючи досвіду у незвичайних обставинах, але перш за все віддаючи кожну свою хвилину – свій час, здібності та вміння, своє життя…
Живучи серед тих, до кого їх відправили, виконують конкретну працю і є живими прикладами християнської любові.
Схожі презентації
Категорії