X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пілінги

Завантажити презентацію

Пілінги

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Пілінги. Засоби для епіляції

Слайд 2

Рис. Цикл розвитку волосся: 1 — фаза анагену; 2 — фаза катагену; 3 — волосяний мішечок; 4 — фаза телогену; 5 — початок анагену; б — формується нова волосина; 7 — стара волосина готова до випадання

Слайд 3

Такий розподіл вважається нормальним, проте нерідко ріст волосся на тілі виходить за рамки цієї норми. Волосся буває двох видів: пушкове і стрижневе. Пушкове — це тонке, коротке, найчастіше безбарвне волосся, що росте по всій поверхні шкірного покриву, за винятком долонь і підошви ніг. Стрижневе волосся росте на голові, в пахвах, області паху, у чоловіків ще і на обличчі — борода, вуса, іноді на грудях і спині.

Слайд 4

Найпоширенішою є депіляція з використанням різних восків і смол. Процедура відносно проста, не вимагає складного технічного устаткування, економічно вигідна для фахівця і доступна для клієнтів. За допомогою воскової депіляції небажане волосся видаляється з поверхні шкіри рук, ніг, пахвових ямок і ділянки «бікіні».

Слайд 5

Для воскової депіляції застосовують віск різних видів: гарячий, теплий, холодний.

Слайд 6

Техніка депіляції холодним воском. Холодний віск випускають у вигляді спеціальних пластинок, готових до застосування, та у вигляді касет. Після нагрівання до потрібної температури касету дістають з нагрівача і за допомогою роликового аплікатора наносять віск тонким шаром за напрямком росту волосся на велику поверхню шкіри. Потім, прикладаючи смужку, видаляють віск разом з волоссям, різко відриваючи її проти росту волосся. Оброблену поверхню протирають дезінфікуючим розчином, а потім наносять засіб, що сповільнює ріст волосся.

Слайд 7

Прикладаємо смужку до воску, добре притискаємо її рукою, а потім різко відриваємо проти росту волосся. Ту саму смужку можна прикладати 2-3 рази. Техніка депіляції теплим воском. Після того як віск нагрівся до потрібної температури (вона обов'язково вказується в анотації до воску кожного виду), металевим шпателем наносимо невелику кількість воску на шкіру за напрямком росту волосся максимально тонким шаром відповідно до розміру смужки для зняття воску.

Слайд 8

Техніка депіляції гарячим воском дає змогу якісно видалити небажане волосся в ділянці пахв і зоні «бікіні». Віск випускається у вигляді гранул, брикетів, дисків, причому форма випуску не впливає на якість воску. Для роботи необхідно мати віск, однокамерний воскоплав, дерев'яний шпатель. Коли віск розплавиться до потрібної температури, слід перевірити, чи переносить пацієнт цю температуру: капнути на шкіру крапельку воску.

Слайд 9

Потім за допомогою дерев'яного шпателя росту волосся довжиною 10-15 см (не більше), шириною до 3 см. Прикладіть 2-3 пальці до кінця смужки, щоб вони ніби приклеїлися до воску, і різким рухом відірвіть смужку воску разом з волоссям. Якщо пальці погано приклеюються, протріть їх знежирювальним розчином, умочіть у віск і спробуйте ще раз. Можна ніби «підколупнути» смужку й ухопитися за краєчок. Загальним протипоказанням для депіляції всіх видів є виражений тромбофлебіт.

Слайд 10

Цукрова депіляція (шугаринг) Цукрова депіляція (sugaring) – ця практика прийшла до нас з Близького Сходу, вона заснована на використанні інгредієнтів, отриманих з продуктів харчування, таких як цукор, вода і лимонний сік. Отримані результати можуть продовжитися до 6 тижнів. Холодною або гарячою пастою покривають необхідну ділянку шкіри, а потім знімають використовуючи смуги, просто руками або різким рухом. Традиційний метод цукрової епіляції має на увазі нанесення пасти проти росту волосся і різкий ривок у напрямі росту волосся.

Слайд 11

Вищипування Під час депіляції вищипуванням використовується пінцет для видалення окремих волосків. Він видаляє весь волос разом з коренем, тривалість результату триває до 6-ти тижнів. Це зручний і простий контрольований спосіб. Якщо у вас є поодинокі волоски де-небудь на тілі, то за допомогою пінцета ви можете швидко видалити їх без якої-небудь підготовки.

Слайд 12

Видалення волосся натягнутою ниткою Метод видалення волосся ниткою прийшов до нас з практики східних країн, таких як Єгипет і Індія, але він став дуже популярним на Заході. Результат від видале- ння волосся ниткою може продовжитися до 6-ти тижнів.

Слайд 13

Гоління Найбільш поширений вид депіляції – це гоління, воно просто дозволяє видалити волосся до рівня шкіри за допомогою бритви. Шкіра спочатку змочується водою, а потім просто проводите по ній бритвою. Для легшого ковзання при голінні застосовуються гелі і спеціальні креми.

Слайд 14

Видалення волосся за допомогою депіляційних кремів Депіляційні (або депіляторні) креми відносяться до засобів тимчасового видалення волосся. Це хімічні препарати, що дозволяють швидко і недорого, але на короткий термін видалити волосяний покрив. Сильна лужна речовина наноситься на волосся і повільно руйнує волосяний фолікул, поки він не перетворюється на желеподібну масу. Процес депіляції за допомогою крему займе близько 5 - 10 хвилин. Видалити крем з розчиненим волоссям можна за допомогою теплого мокрого рушника, змоченого у воді з температурою трохи нижче за температуру тіла людини.

Слайд 15

Косметичні препарати для епіляції поділяються на 2 категорії: препарати, які розчиняють волосину препарати, які тормозять ріст волосся До першої групи препаратів належать засоби, які стали популярними в кінці 40-х років минулого століття. Основними діючими компонентами, що входять до їх складу є ті речовини, які використовуються для хімічної завивки - тіогліколева кислота, тіогліколят натрію, гідроксид кальцію та інші солі калію, кальцію, літію. Ці речовини руйнують дисульфідні зв’язки в білковому матриксі волосся, волоски втрачають свою структуру (розчиняються), стають м’якими і легко видаляються. Недоліком цих препаратів є високе значення рН (в середньому 11-12), що шкідливо для шкіри.

Слайд 16

Недавно появилися нові препарати, які гальмують ріст волосся. Із природних компонентів такі властивості мають витяжка із шкаралупи грецького горіха. Крім того, є ще синтетичні інгібітори росту волосся до яких належать ефлорнітину гідрохлорид (препарат «Vaniqa», який призначають жінкам, що хворіють гірсутизмом). Ефект наступає через 4-8 тижнів після початку лікування і триває ще 8 тижнів після закінчення.

Слайд 17

Вибілювання волосся на обличчі і тілі Вибілювання волосся на обличчі і тілі не видаляє волосся, але робить його менш помітними, шляхом знебарвлення волосся і надання йому світлих відтінків. Результати втрачають ефективність приблизно через 2 - 6 тижнів. Відбілювач наноситься на волосся і залишається на 10 хвилин. Потім відбілювач змивають прохолодною водою. Засоби знебарвлення волосся для обличчя та тіла містять майже ті ж самі інгредієнти (наприклад, перекис водню), що і звичайні блондуючі фарби для волосся. Але шкіра на обличчі і тілі більш чутлива, тому їх склад м'якший і делікатніший.

Слайд 18

Для епіляції застосовують препарати, до складу яких входять такі ензими, як папаїн, трипсин, хемотріпсин. Вони наносяться на шкіру в області обробки. Впливаючи на фолікул, ці речовини знищують його, припиняючи таким чином процес зростання волоса. Ензимна депіляція Ензимна депіляція є відносно новим методом видалення зайвого волосся. Його дія заснована на ензимах — рослинних і тваринних ферментах. Це особливі білки, які у багато разів прискорюють хімічні реакції в організмі.

Слайд 19

Догляд за шкірою після депіляції : Нейтралізація епідермісу і відновлення кислотно-лужного балансу на поверхні шкіри, яки може бути змінений після використання лужних засобів. Для цього використовують підкисленні продукти – фосфорна, АНА- кислоти. Відновленні і зміцнення бар’єру рогового шару (рослинні олії, цераміди, силіконові емоленти) Глибоке зволоження (амінокислоти, компоненти натурального зволожуючого фактора) і поверхневі (гігроскопічні полімери – полісахариди, білки, полігліколі, гліцерин, сорбіт) Стягування пор і ліфтинг (рослинні таніни із кори дуба, листя горіхового дерева, глоду, сульфати калію, алюмінію, цинку, хлорид алюмінію, лактат алюмінію, тощо) Охолодження шкіри (ментол, метиллактат) Пришвидшення загоювання (антиоксиданти, вітаміни, бісаболол, азу лен, алантоїн, пантенол) Надання шкірі приємного запаху (ефірні олії, парфумерні композиції)

Слайд 20

Пілінг (від англійського слова to peel - знімати шкірку, чистити) - процедура по видаленню верхніх ороговілих шарів шкіри. Розрізняють наступні види пілінга: класичний ручний, механічний, ензиматичний (багатошарова маска), ультразвуковий, хімічний (нанесення медикаментів, що освітлюють або частково розчинювальних жировий стрижень), лазерний.

Слайд 21

Пілінг роблять за допомогою скраба (крему, що містить тверді крупинки, які механічно відшаровують ороговілі частинки шкіри) або з використанням гоммажа (від французького gomme - гумка). Гоммаж - крем, що наноситься на шкіру, а потім скачується з неї пальцями. Перший добре підходить для жирної шкіри, другий, - для чутливої.

Слайд 22

Броссажа, або ручного пілінга, достатньо, якщо пори чисті. Але жировий стрижень при цьому не віддаляється зовсім. Тому один раз в 2-3 місяці потрібно проводити дезінкрустацію, ручну або вакуумну чистку.

Слайд 23

Дермоабразія - механічний пілінг - шліфовка за допомогою щітки, що обертається. На оброблювану ділянку шкіри прямує струмінь повітря, яке містить мікрокристали окису алюмінію. Діє на шкіру обличчя досить м'яко, знімаючи лише верхній ороговілий шар. Процедура рекомендується для проблемної і старіючої шкіри, що має глибокі вікові зморшки, рубці, нерівності після вугрового висипу і шрами, а також дрібні зморшки.

Слайд 24

Альфа-гідроксикислоти Найбільш безпечним вважається пілінг альфа-гідроксикислотами. АНА не спалюють шкіру, а викликають злущення рогових лусочок, впливаючи на міжклітинні контакти в епідермісі.

Слайд 25

що також сприяє зростанню її популярності. Ефективність пілінга, так само, як і подразнююча дія АНА, зростає як при збільшенні концентрації кислоти, так і при пониженні рН. Тому існують різні варіації рецептур: середні концентрації (20–30%) з рН 2–3, високі концентрації (50–70%) з рН 4-5, малі концентрації (5–10%) з рН 2–3 і так далі Популярність АНА різко зросла за останні роки, завдяки відкриттю здатності гліколевої кислоти у високій концентрації стимулювати синтез колагену і глікозаміногліканів в шкірі. Крім того, в гліколевої кислоти виявлені антиоксидантні і протизапальні властивості,

Слайд 26

Пілінг фенолом — це якраз той випадок, коли краса вимагає жертви. Проте процедура ця вельми болюча (потрібна анестезія), та і ризик ускладнень тут неабиякий. Не дивлячись на те, що останнім часом з'явилися нові, безпечніші і досконаліші рецептури фенолового пілінга, його токсичність залишається проблемою, особливо для людей з серцево-судинними захворюваннями (фенол добре всмоктується через шкіру). Фенол не можна застосовувати на шкірі шиї, рук і декольте, де шкіра особливо схильна до утворення шрамів. Фенол — золотий стандарт пілінга

Слайд 27

У сучасних рецептурах для приготування розчинів ТСА використовують гелеутворюючі речовини, що дозволяють досягти її рівномірного розподілу, а також використовують різні стабілізуючі добавки. Трихлороцтова кислота Альтернативою фенолу є трихлороцтова кислота (ТСА). На відміну від фенолу вона не така токсична при грамотному використанні. Крім того, процедура ТСА-пілінга менш болючіша, ніж пілінг фенолом (але болючіша, ніж АНА-пілінг). ТСА застосовується як для поверхневого пілінга (у концентраціях менше 20%), так і для середнього пілінга (концентрація від 20–40%). Вищі концентрації ТСА (вище 50%) не рекомендуються до використання.

Слайд 28

Сонцезахисні засоби

Слайд 29

До електромагнітних хвиль відносяться: радіохвилі; інфрачервоні промені; видиме світло; ультрафіолетові хвилі; рентгенівські, гамма- і космічні промені.

Слайд 30

УФ-спектр ділиться на три області УФ-А УФ-В УФ-С.

Слайд 31

Ультрафіолетові промені типу С (до 280 нм) найпотужніші. Їх випромінювання вважається найбільш жорстким і небезпечним, оскільки вони краще поглинаються біологічними молекулами. На щастя, озоновий шар перешкоджає попаданню цих променів на Землю. Нам дістаються лише ультрафіолетові промені типу А і В, видимі промені і інфрачервоні.

Слайд 32

Ультрафіолетові промені типу В (від 290 до 320 нм) найактивніші з цих двох видів ультрафіолетових променів. Вони проникають в епідерміс. Ультрафіолетові промені типу В представляють найбільшу небезпеку для шкіри. Пам'ятаєте свої сонячні опіки? Люди грамотні називають їх еритемами і попереджають нас, що утворення сонячних опіків сповна реально може привести до розвитку раку шкіри у людей, що входять до так званої групи ризику.

Слайд 33

Ультрафіолетові промені типу А (від 320 до 400 нм) Але недавно вчені з'ясували, що ці промені можуть викликати алергічну реакцію. Також виявилось, що вони мають властивість накопичуватися у верхніх шарах шкіри, виявляючись лише через якийсь час. Багатократна дія цих променів на шкіру завдає їй невиправної шкоди, прискорюючи процес старіння. В цілому ультрафіолетові промені типа А посилюють негативну дію ультрафіолетових променів В. не такі потужні. Проте вони проникають крізь шкіру набагато глибше за промені типу В і навіть впливають на дерму. Довгий час ультрафіолетові промені типа А вважалися нешкідливими.

Слайд 34

Ультрафіолетові промені сприяють виробленню організмом життєво необхідного нам вітаміну D, Прискорюють процеси обміну речовин, сприятливо впливають на загальний стан, стабілізують і активізують захисні сили організму.

Слайд 35

Надмірне УФ - опромінення спричиняє ушкодження шкіри, яке можна розділити на гостре і хронічне. До гострих побічних ефектів відносяться: загар, потовщення шкіри і сонячний опік.

Слайд 36

Негайний загар викликається довгохвильовими УФ-А променями і є результатом фотоокислювального потемніння і перерозподілу пігменту меланіну в епідермальних клітках, який вони отримують від меланоцитів. Негайний загар виявляється протягом двох годин після УФ-опромінення і не володіє захистом від сонячного опіку.

Слайд 37

Сповільнений загар виявляється через декілька годин або днів після дії в основному УФ-В променів. в результаті УФ-пошкодження певних ділянок генома, відповідальних за метаболізм меланіну, активізується фермент тирозиназа. Це призводить до посилення продукції меланіну, збільшення розмірів меланоцитів, подовження відростків (дендриту) і підвищення їх розгалуженості.

Слайд 38

Потовщення шкіри це не лише результат пошкодження, але і захисна реакція, яка виявляється через декілька годин або днів після дії УФ-В променів і зберігається місяцями. Посилений поділ базальних клітин і підвищення зчеплення корнеоцитів призводить до потовщення рогового шару епідермісу, який є першою перешкодою на шляху УФ-променів

Слайд 39

Сонячний опік що він включає утворення і викид цитокінів і медіаторів запалення з клітин епідермісу і дерми. Почервоніння, біль, набряк і навіть утворення пухирів можуть виявлятися протягом декількох годин і днів після дії УФ-променів, особливо спектру В. Найнебезпечнішими є промені з довжиною хвилі 300 нм. це реакція шкіри на пошкодження, а також свого роду захисна реакція доведено,

Слайд 40

Дослідження in vitro УФ здатний нанести пошкодження цілому ряду життєво важливих компонентів шкіри, що може бути легко вивчене в дослідах in vitro на наступних об'єктах: Органели клітин ушкоджуються під дією УФ і знижують свою функціональну активність. Наприклад, УФ руйнує мітохондрії, що веде до збоїв у відтворенні енергії і дисбалансу клітинного гомеостазу. Білки під впливом УФ можуть міняти структуру, що призводить до втрати їх ферментативної активності, необхідної для виконання різного роду функцій, і порушення клітинної регуляції.

Слайд 41

Ліпіди при дії УФ піддаються перекисному окисленні, що не лише порушує їх нормальне функціонування, але і може викликати вторинні пошкодження у функціональних білках і ДНК. Дезоксирибонуклеїнова кислота (ДНК) може отримати пошкодження або при безпосередній дії УФ-В, або побічно - вільними радикалами, що генеруються УФ-А. Дослідження in vitro УФ здатний нанести пошкодження цілому ряду життєво важливих компонентів шкіри, що може бути легко вивчене в дослідах in vitro на наступних об'єктах:

Слайд 42

Меланоцити Меланоцити - спеціальні клітини, які виробляють меланін, що надає шкірі коричневий відтінок. Меланоцити розташовані серед клітин базального шару і утворюють довгі пальчикові відростки – дендрити. Під дією УФ-випромінювання в меланосомах активізується синтез і накопичення меланіну

Слайд 43

При складанні рецептури сонцезахисного засобу слід враховувати, що він повинен виконувати щонайменше дві функції: 1) «заслоняти» шкіру від дії УФ-променів; 2) підвищувати опірність шкіри, допомагаючи знешкоджувати вільні радикали і швидше відновлюватися.

Слайд 44

Як екрануючі агенти застосовуються головним чином інертні неорганічні сполуки (оксид цинку, оксид титану тощо). Як фільтри використовуються органічні сполуки: похідні пара-амінобензойної, антранілової, саліцилової, коричної кислот, бензофенолу, камфори і ін. Фільтри поглинають сонячну енергію і перетворюють її на інші види енергії (наприклад, в теплову). Компоненти, що виконують функцію «щита», можуть відображати (екрани) або поглинати (фільтри) світлові промені.

Слайд 45

Сонцезахисний фактор SPF = це відношення часу, необхідного для появи мінімальної еритеми (почервоніння шкіри) на захищеній шкірі, до часу, необхідного для появи мінімальної еритеми на незахищеній шкірі. (Тобто в скільки разів довше Ваша шкіра не почервоніє.)

Слайд 46

Сонцезахисний фактор Тому параметр СПФ вказує на міру захисту саме від UVB випромінювання. Сонцезахисні засоби із СПФ 15 захищають від 93% UVB випромінювання, СПФ 30 більш ніж від 97%. Але тут необхідно уточнити, що лабораторні дослідження рівня захисту (по стандартах FDA) передбачають нанесення 2 міліграми УФ фільтру на квадратний сантиметр. У реальному житті ж товщина нанесення УФ фільтру на шкіру складає близько 0,5-1 міліграма на квадратний сантиметр, що природно знижує ефективність УФ захисту.

Слайд 47

Сонцезахисний фактор Більшість фільтрів володіють захистом лише від коротких променів UVA. Захист від довгих променів UVA забезпечують Avobenzone (Parsol 1789), Mexoryl SX і фізичні фільтри. Mexoryl SX також забезпечує захист від UVB променів. Захисні властивості фізичних фільтрів залежать від розміру їх частинок: чим дрібніша частинка, тим більший захист від UVB променів і менший від UVА променів. (Але чим менші частинки, тим менше санскрін залишає слідів на шкірі )

Слайд 48

Водостійкість санскріну визначається як здатність зберігати первинний СПФ при потінні або знаходженні у воді. Так, якщо СПФ санскріна залишається незмінним після 40 хвилин контакту з водою, то такі санскріни називають «Water resistant», якщо 80 хвилин і більш, то це вже «waterproof».

Слайд 49

І ще, деякі УФ фільтри, як наприклад avobenzone (Parsol 1789), втрачають частину своїх захисних властивостей коли піддаються дії світла, тоді як інші, наприклад MEXORYL-SX, світлостабільні. Дослідження In vitro показують, що звичайні санскріни можуть втрачати більш ніж половину свого СПФ після перебування протягом 1 години під штучним освітленням.

Слайд 50

УФ-фільтри (цифри - діапазон випромінювання, що блокується) Хімічні фільтри Aminobenzoic acid and derivatives PABA 260-313 – Lisadimate (Glyceryl PABA) 264-315 – Padimate O 290-315 – Roxadimate 280-330 Anthranilates – Menthyl anthranilate 260-380

Слайд 51

УФ-фільтри (цифри - діапазон випромінювання, що блокується) Хімічні фільтри Benzophenones – Dioxybenzone (benzophenone-8) 250-390 – Oxybenzone (benzophenone-3) 270-350 – Sulisobenzone (Eusolex 4360) (benzophenone-4) 260-375 Camphor derivatives – Benzoate-4 methylbenzylidene camphor 290-300 – Mexoryl SX 290-400

Слайд 52

УФ-фільтри (цифри - діапазон випромінювання, що блокується) Хімічні фільтри Cinnamates – Octocrylene 250-360 – Octyl methoxycinnamate (Parsol MCX) 290-320 Dibenzoylmethanes – Avobenzone (Parsol 1789; butyl methoxydibenzoylmethane) 320-400 Salicylates – Homosalate 295-315 – Octyl salicylate 280-320 – Trolamine salicylate 260-320 Others – Phenylbenzimidazole 290-340

Слайд 53

УФ-фільтри (цифри - діапазон випромінювання, що блокується) Фізичні фільтри Titanium dioxide 290-700 Zinc oxide 290-700

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне